הודעות דוברות הלשכה

נשיא ביהמ"ש העליון, גרוניס: "שכרו של שופט בית המשפט השלום נמוך מזה של ח"כ"

08.07.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

"בניגוד לעמדה המוצגת באמצעי בתקשורת, שכרו של שופט בית המשפט השלום נמוך מזה של ח"כ. שופטי השלום יכלו להשתכר שכר גבוה יותר אם היו בוחרים במשרות בשוק הפרטי אך הם שבחרו לעמוד במערכת ציבורית שאינה טומנת בחובה שכר גבוה", כך אמר נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס. דבריו נאמרו בטקס סיום שנת המשפט התשע"ג של ועד מחוז ירושלים של לשכת עורכי הדין שנערך אתמול (א’) בלשכה בירושלים.

בטקס השתתפו בין היתר, נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, השופט דוד חשין, הנשיאה הפורשת של בית המשפט המחוזי בירושלים השופטת בדימוס מוסיה ארד, ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, ויו"ר ועד מחוז ירושלים, עו"ד אשר אקסלרד.

 

במענה על הביקורת שנמתחה לאחרונה בכלי התקשורת על שכרם של השופטים ועל נכונותם לוותר על 1% משכרם בדומה לחברי הכנסת, תיאר השופט גרוניס את עבודתם הקשה של שופטי בית משפט השלום, תוך שהוא מציין את כמות התיקים הרבה שעומדים בפתחם, את עבודתם הקשה ואת התנאים הלא פשוטים בהם עובדים השופטים בבתי המשפט השונים. הנשיא גרוניס אף התייחס לסדרת הפרשות הנוגעות להתנהלותם של שופטים. "אל לנו לתת לפרשיות בודדות להכתים את גורלה של מערכת המשפט", אמר גרוניס.

 

יו"ר ועד מחוז ירושלים של לשכת עורכי הדין, עו"ד אשר אקסלרד, פתח את הטקס והתייחס בדבריו לתרבות הדיון בבתי המשפט. לדבריו של אקסלרד על השופטים ועל עורכי הדין המחויבות לשלב כוחות ולהביא לשמירה ולהתנהגות נאותה בכל הנוגע לתרבות הדיון. כמו כן, ציין עו"ד אקסלרד את ייחודיותו של הערב שנערך בסימן פרידה מדמות ירושלמית בולטת ובכירה - כהונתה של נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, השופטת מוסיה ארד.

 

ראש לשת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, סיכם שנה עמוסה ומלאת שינויים וציין נקודת ציון חשובה והיא ההחלטה על הקמת הוועדה בראשות כבוד שופטת בית המשפט העליון בדימוס, איילה פרוקצ'יה, לבחינת שינוי חוק לשכת עורכי הדין. "כפי שציינתי לא אחת, אני סבור, כי בוועדה חשובה זו, טמונה הזדמנות היסטורית לביצוע תיקון יסודי, חשוב והכרחי במבנה מקצוע עריכת הדין בישראל, ובכך לאפשר ביצוע תיקון בחוק, שלא שונה באופן מהותי משנת 1961, ולא הותאם לימינו אנו, הן מבחינת מספרם של עורכי הדין, הן מבחינת תקציב לשכת עורכי הדין, והן בשורה ארוכה של נושאים נוספים. אני תקווה כי מסקנות הועדה שיתפרסמו בקרוב, יביאו רוח חדשה של שינוי, אחדות, שיתוף פעולה ועשייה משותפת, לטובת כלל חברי הלשכה והציבור כולו", הוסיף ברזילי.    

 

נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, השופט דוד חשין, שמח על הזכות שניתנה לו להחליף את נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, השופטת מוסיה ארד. בדבריו אודות השופטת ארד, סיכם את 30 השנים בהן ישבה על כס השיפוט ותיאר אותה כאצילת נפש, אוהבת אדם, רודפת שלום ואוהבת שלום אשר ענוותה וצניעותה רבות הן. "בהרכבים של מוסיה ניכר חופש הבעת דעה מוחלט. הרעיון היה של פתיחות מרבית, של בחינת חומר הרעיון ושל שקילת החומר. אם אדמה את מוסיה לקטר הרכבת, אני רק החלפתי אותה כנהג הקטר אך כל היתר מימים ימימה. השופטת ארד השאירה אחריה מערכת משומנת היטב כמו גם חבר שופטים מיומן ומקצועי שאין כמוהו", הוסיף חשין.

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון