הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה מברך את שרת המשפטים על הצהרתה בדבר הקמת גוף בקורת על הפרקליטות

08.07.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, בתגובה להכרזה של השרה לבני: "אני מברך על ההצהרה של השרה לבני. הלשכה חייבת ליטול חלק בגיבוש מתווה להקמת גוף ביקורת על הפרקליטות".

"אני מברך על הצהרתה של השרה לבני לפיה, תוך חצי שנה גוף הביקורת על הפרקליטות יבקר גם את התביעה המשטרתית שמחזיקה ב- 90% מהתיקים הפליליים במדינת ישראל. אני סבור כי הלשכה חייבת ליטול חלק ולהשתמש בכלים הרבים שיש לה בגיבוש המתווה להקמת גוף ביקורת על הפרקליטות", כך אמר ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, בדיון שנערך הבוקר (ב') בוועדה לביקורת המדינה בראשות חבר הכנסת אמנון כהן ממפלגת ש"ס, בנושא הקמת גוף ביקורת על הפרקליטות ובו השתתפה בין היתר נציגת הפורום הפלילי הארצי, עו"ד רחלה אראל.

 

במסגרת הדיון הציגה שרת המשפטים ציפי לבני את החלטת משרד המשפטים להקים את גוף הביקורת על הפרקליטות, ואף פירטה את המאפיינים שיהיו לו. מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקוף,  הודיעה בדיון כי הגוף יוקם בתוך שלושה חודשים. פרקליט המדינה, עו"ד משה לדור, הפתיע בדיון כאשר הסביר כי גם הפרקליטות תומכת בהקמת גוף הביקורת אך טען שחשוב שהגוף יוכל לבקר את כל מערך הייצוג של המדינה.

 

ראש הלשכה הציג את עמדת הלשכה ואת עמדתו ואמר, "אני מצטרף לברכות על ההסכמות שהוצגו כאן כרגע. הנושא הזה נדון רבות בלשכת עורכי הדין מתוך תפיסה שחייבת להיות ביקורת אך שחייב גם להיות איזון. אני שמח לשמוע שמסתמן שינתנו לגוף הזה סמכויות אמת, סמכויות משמעותיות, זה מה שאמור להיות. עם זאת, אני רוצה לחדד שהלשכה חייבת להיות חלק מהגוף הזה בצורה כלשהי, אם בשלבי המינוי ואם בבקרה על הגוף באמצעות הגורמים המקצועיים ונציגי הפורומים הפועלים במסגרתה".

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון