הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה בטקס קבלת עו"ד חדשים: הלשכה איננה פועלת ולא תפעל לפי מכסות קבלה

13.06.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

ראש הלשכה בירך את המוסמכים החדשים וציין שלושה נושאים עיקריים אשר דורשים תיקון ושיפור: הצפת מקצוע עריכת הדין, הפחתת תשלום דמי החבר והסיוע לחברי הלשכה, הצעירים והוותיקים כאחד. "השמירה על איכותו של המקצוע, מחייבת את הארכת תקופת ההתמחות ושינוי מתכונת הבחינה באופן שיקנה את מכלול הכלים הפרקטיים להכשרת המתמחה", אמר ראש הלשכה בהתייחסו להצפת המקצוע.

"הלשכה איננה פועלת ולא תפעל לפי מכסות קבלה. אנו מבקשים לקבל את הטובים והראויים ביותר, והשינוי חייב להיות בשערי המקצוע", כך אמר הערב (ה') ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, בנאום שנשא בטקס ההסמכה השנתי של לשכת עורכי הדין שנערך בבנייני האומה בירושלים. בטקס ההסמכה החגיגי, הצטרפו לשורותיה של הלשכה 2,132 חברים חדשים. הטקס נערך במעמד שרת המשפטים, ציפי לבני, יו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד אורן פרסקי.

 

2,132 עורכי הדין החדשים יצטרפו ל-51,708 עורכי דין פעילים החברים בלשכה. בכך מספרם הכולל של החברים הפעילים יעמוד על כ-54,000 עורכי דין. המוסמך הצעיר ביותר שיקבל את רישיונו הערב יהיה בן 24 והמבוגר ביותר בן 75. כמו כן, שיעור הנשים (54%) שתוסמכנה הערב יעלה על שיעור הגברים (46%).

 

ראש הלשכה בירך את המוסמכים החדשים וציין שלושה נושאים עיקריים אשר דורשים תיקון ושיפור:  הצפת מקצוע עריכת הדין, הפחתת תשלום דמי החבר והסיוע לחברי הלשכה, הצעירים והוותיקים כאחד. "השמירה על איכותו של המקצוע, מחייבת את הארכת תקופת ההתמחות ושינוי מתכונת הבחינה באופן שיקנה את מכלול הכלים הפרקטיים להכשרת המתמחה", אמר ראש הלשכה בהתייחסו להצפת המקצוע.

 

 

צילום: יוסי זמיר

 

בנושא תשלום דמי החבר ציין ברזילי כי לאחר בדיקה יסודית שנעשתה מטעמו אודות הכנסות דמי החבר, נמצא כי מחציתן מופנות לסבסוד פעילויות תרבות ופנאי, "אני סבור כי על דמי החבר לגלם את פעילויות החובה והרשות של הלשכה, ואילו פעילות התרבות והפנאי צריכות להיות ממומנות בידי מי שיבקש להשתתף בהן", הוסיף ראש הלשכה. כמו כן, סיפר ברזילי על הפרויקטים השונים שיצרה הלשכה בשנה האחרונה למען ציבור עורכי הדין הצעירים: פרויקט חונכות מיוחד של עורכי דין ותיקים כלפי עורכי דין צעירים – "המנטורים"; פרויקט אימות חתימה בידי עורכי דין בלשכות הוצאה לפועל המסייע כבר למאות עורכי דין, ופרויקט "משפט על הבר" שמטרתו להעשיר את עולמם המקצועי של עורכי הדין באווירה נינוחה.

 

מעבר לכך, המאבק הממושך והעיקש שמנהלת הלשכה נגד מסיגי גבול המקצוע לרבות לבנת פורן, צוין גם הוא בדבריו של ראש הלשכה, מאבק מנוהל בימים אלה, באמצעות קמפיין וויראלי, בין היתר ברשתות החברתיות.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון