הודעות דוברות הלשכה

נציגי הלשכה השתתפו בכנס בינלאומי הראשון מסוגו של לשכות עורכי הדין בעולם

06.06.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

הכנס הבינלאומי הראשון מסוגו, בו לקחו חלק לשכות עורכי הדין מרחבי העולם, התקיים לפני כשלושה חודשים, שלהי חודש מרץ, בברלין. הכנס עסק בסוגיית "עורך הדין מהמגזר הפרטי כנושא משרה שיפוטית בכירה", ונערך בהשתתפות נציגים בכירים מתחום המשפט, אשר הגיעו מכ-50 מדינות בעולם.

הכנס הבינלאומי נערך עד היום אחת לשנתיים ובמתכונת מצומצמת יותר, בה נכחו נציגי לשכות אירופאיות ולשכות מחוזיות בגרמניה בלבד.

 

את מדינת ישראל ייצגו שופט בית המשפט העליון, ד"ר יורם דנציגר, ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי ונציג הלשכה להידוק הקשרים עם לשכות עורכי הדין של גרמניה ואוסטריה, מ"מ יו"ר עמותת המשפטנים ישראל - גרמניה, עו"ד מיכאל קמפינסקי.

 

הכנס נפתח עם הרצאתו של כבוד השופט דנציגר, אשר סקר בין היתר את שיטת בחירת השופטים בישראל בהשוואה למקובל בעולם. דבריו של דנציגר עוררו עניין רב בקרב המשתתפים והפכו לשיחת היום בין הנוכחים. השופט דנציגר היטיב להציג באופן פרטני את שיטת הבחירות בישראל והשאיר רושם חיובי רב בקרב הנוכחים.

 

נציגי הלשכה הישראלית זכו בברלין לקבלת פנים חמה ולבבית ביותר. במכתב ששלח מארח הכנס, סגן נשיא לשכת עורכי הדין הפדראלית הגרמנית, עו"ד אקהרט שפר לעו"ד קמפינסקי, הודה שפר על הגעת המשתתפים והצביע על תרומתה הרבה של המשלחת הישראלית להצלחת הכנס. כמו כן, הביע שפר את בטחונו בהמשך הידוק היחסים בין שתי הלשכות.

 

 

בתמונה (מימין לשמאל): דורון ברזילי, מיכאל קמפינסקי ויורם דנציגר (צילום: סטפני לוז)

 

סגן הנשיא של לשכת עורכי הדין הפדראלית הגרמנית גמל לנציגי הלשכה כשהגיע לביקור גומלין בכנס השנתי ה- 13 שנערך באילת בין התאריכים 26-30 במאי 2013.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון