הודעות דוברות הלשכה

הוועדה להגנת המקצוע של הלשכה למשטרה: "הגישו כתב אישום נגד חברת "קו ישיר""

30.01.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

לטענת הלשכה מדובר בחשדות למרמה, בהונאה ובהתחזות לעורך דין.

הוועדה להגנת המקצוע של לשכת עורכי הדין פנתה השבוע (א') לראש חטיבת החקירות במשטרת ישראל, תת ניצב אפי ברכה, בבקשה לבצע חקירה אודות מר אריאל שי, הבעלים של ארגון "קו ישיר", החשוד במרמה ובהונאה, בהתחזות כעורך דין ובהסגת גבול המקצוע.

 

ללשכת עורכי הדין הגיעו ראיות כי מר אריאל התחזה כעו"ד בפני לקוחות, העניק סיוע לחייבים להוצאה לפועל ופושטי רגל ונתן ייעוץ משפטי, במסגרת היותו הבעלים של ארגון "קו ישיר", ובכך ביצע כביכול פעולות שיוחדו עפ"י חוק לעורכי דין בלבד. בעקבות פרסומים שונים שהגיעו ללשכה באמצעות גורמים שונים החליטה הלשכה לפתוח בחקירה. ממצאי החקירה העלו כי אריאל מציג עצמו כעו"ד על אף שאינו כזה וגובה כספים מלקוחותיו מבלי לטפל בהם. עו"ד שי אריאל האמיתי שזהותו נלקחה ממנו, סיפר לגורמים בלשכה כי בגלל המתחזה לו, תלונות רבות עומדות תלויות נגדו בוועדת האתיקה של מחוז תל אביב של הלשכה.

 

במקביל לבדיקה שערכה הלשכה בנושא, פורסם תחקיר על אריאל שי מטעם תוכנית "כלבוטק". בתוכנית ששודרה נמצא כי מדובר בין היתר, בנוכל שמבטיח פתרונות לחייבי הוצאה לפועל וארנונה, גובה כספים רבים כשכר טרחה ומשאיר אחריו נזק וחובות רבים. כמו כן, נמצא כי אריאל פועל לכאורה תחת שמות עסק שונים שאינם מופיעים ברשם החברות בין השאר, "פתרונות מיל"א – המרכז הישראלי להפחתות ארנונה והיתרים" ו"קו ישיר", וכי יש נגדו מעל 60 תיקים פתוחים בהוצאה לפועל על חובות בגובה של מיליון וחצי שקלים. עוד עלה מהתחקיר כי אריאל שי הוא שם בדוי ואינו שמו האמיתי של בעל החברה.

 

לאור חובותיו האדירים של מר אריאל פנה יו"ר הוועדה להגנת המקצוע של לשכת עורכי הדין, עו"ד גד שילר, לראש חטיבת החקירות. לדבריו של שילר, "נראה שהליכים אזרחיים לא יועילו בעניינו של אריאל, מה גם שמעשיו עולים כדי עבירה פלילית – מעשי מרמה והונאה, הסגת גבול מקצוע עריכת דין והתחזות כעו"ד לפיכך, הטיפול הראוי בעניינו הוא חקירת משטרה שתוביל להגשת כתב אישום".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "קיימת חשיבות רבה לטיפול במסיגי גבול המקצוע אשר פוגעים באזרח הקטן, פועלים שלא על פי חוק ומבצעים הסגה בוטה במקצוע עריכת הדין. כולי תקווה שהמשטרה תפעל בחומרה כנגד מי שהכניס את ידו הארוכה לכיסם של האזרחים ובכך ניצל לרעה את חוסר האונים בו נמצאו. אנו בלשכה נשמח לעזור ולשתף פעולה עם גורמי האכיפה השונים על מנת להביא לסיום הפרשה ולצדק הראוי.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון