הודעות דוברות הלשכה

הלשכה תצטרף לעתירה לבג"צ בענין נגישותם של אנשים עם מוגבלויות לבית המשפט

13.10.2004

| עו"ד שמרית רגב

דוברת הלשכה,

העותר מבקש צו על תנאי, שיורה לכלול בתכנון ובבניית בית משפט השלום בחדרה סידורי חניה וגישה נאותה לאנשים עם מוגבלויות. כן בקש העותר להסדיר אולם דיונים קבוע, שישמש את ציבור הנכים.

לשכת עורכי הדין תצטרף לעתירה שהגיש עו"ד ויקטור מזרחי לבג"צ בענין נגישותם של אנשים עם מוגבלויות לבית משפט השלום בחדרה.

 

עו"ד מזרחי הגיש עתירה לבג"צ נגד שר המשפטים, סגן נשיא בית משפט השלום בחדרה, שופטי בית משפט השלום בחדרה ושר הפנים. העותר הוכר על ידי קצין התגמולים של משרד הביטחון כנכה, הסובל משיתוק בארבע גפיים בשל פגיעה עצבית רב מערכתית קשה.

 

העותר מבקש צו על תנאי, שיורה לכלול בתכנון ובבניית בית משפט השלום בחדרה סידורי חניה וגישה נאותה לאנשים עם מוגבלויות. עוד בקש להתקין לאלתר במבנה בית המשפט הנוכחי מעלית, שתאפשר נגישות לציבור הנכים למזכירות בית המשפט ולאולמות הדיונים. כן בקש להסדיר אולם דיונים קבוע, שישמש את ציבור הנכים בבית המשפט הנוכחי.

 

לדברי עו"ד מזרחי על מנת להגיע לאולמות השופטים בבית משפט השלום בחדרה יש לעלות 20 מדרגות. נכים המרותקים לכסא גלגלים או כאלה שאינם יכולים לטפס במדרגות חוברו עם כסא הגלגלים למכשיר "זחל קל" על ידי עובדי משמר בית המשפט. הנכה הנעזר במכשיר מועלה כשק תפוחי אדמה בצורה משפילה ומבזה לקומה העליונה, כשעיניהם של כל באי המשפט מתבוננות במחזה המשפיל.

 

העותר פנה לגורמים במערכת המשפט, לנשיא בית המשפט העליון, לשר המשפטים ולשר הפנים בענין. סמנכ"ל משרד המשפטים השיב שיש להמתין להקמת המבנה החדש. גורמים נוספים העלו פתרונות זמניים, שלא היה בהם לתת מענה למצוקת הנכים.

 

הלשכה החליטה להצטרף לעתירה מתוך הכרה בזכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות ומחויבות החברה לזכויות אלה. הלשכה סבורה שיש לתת מענה הולם לצרכיהם באופן שיאפשר להם לחיות בכבוד תוך מיצוי יכולותיהם – במיוחד כאשר מדובר בנגישות ראויה להיכלי הצדק.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון