הודעות דוברות הלשכה

הלשכה הקימה "קו אדום" לעורכי דין שייעצרו במסגרת מילוי תפקידם

19.12.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין פתח אתמול (ג’) את "הקו האדום של לשכת עורכי הדין" - קו חירום לעורכי דין בלבד, שיעניק מענה טלפוני מיידי, ללא תשלום, 24/7, לעורכי דין שנעצרו, נחקרו, עוברים חיפוש בביתם או במשרדם במסגרת מילוי תפקידם כעורכי דין.

מאגר עורכי הדין המתנדבים הוקם ויופעל באמצעות ה"קו האדום", על-ידי הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין. הייעוץ יינתן על-ידי עורכי דין ותיקים ומנוסים מהתחום הפלילי אשר נרתמו למשימה. בין עורכי הדין המתנדבים ישתתפו גם: יו"ר (משותף) הפורום הפלילי הארצי – עו"ד אבי חימי ועו"ד אורי קינן, וכמו כן עורכי הדין ירום הלוי, מנחם רובינשטיין וגיורא זילברשטיין.

 

בשנה האחרונה התקבלו עשרות פניות מצד עורכי דין המרגישים שקיים מקום לקבלת ייעוץ וסיוע בסיטואציות אשר מציבות אותם במעמדו של הנחקר או הנאשם. בעקבות פניות החברים ליושבי ראש הפורום הפלילי, נמצא לנכון להקים "קו אדום" שיעזור לעורכי הדין בין השאר, בעת מעצרם ובעת חקירתם על-ידי רשויות אכיפת החוק.

 

פעילות המוקד תתבצע באופן הבא: עם קבלת השיחה יפנה המוקד הטלפוני את שיחת הטלפון לאחד מעורכי הדין המתנדבים, באופן זה יזכו עורכי הדין לייעוץ משפטי בנושאים פליליים בזמן אמת. השירות הטלפוני יעבוד 24 שעות ביממה במספר הטלפון הבא: 03-6172687.

 

יו"ר (משותף) הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי: " אני קורא לחברים העוסקים בתחום הפלילי להתנדב לשירות החשוב והחיוני הזה. המדובר בשירות המבוסס על אחריות וחבות הדדית של העוסקים במקצוע וכל חבר וחברה מוזמנים לעשות בו שימוש באם חלילה יתקלו בבעיות מול רשויות אכיפת החוק".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "מטרת הלשכה בראש ובראשונה לשמור על זכויותיהם של כלל חבריה. דאגה ושמירה על רמת מקצועם, שמירה על תפקודם התקין וכפועל יוצא שמירה על אינטרס הציבור הרחב. הקמת ה"קו האדום" מהווה צעד נוסף בהענקת שירות חשוב וחיוני לכלל החברים, המבטא ערך חשוב לא פחות והוא הדאגה והערבות של הלשכה לחבריה ושל עורכי הדין זה לזה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון