הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה: "מבחינתי שכל אזרח במדינה ילמד משפטים"

13.12.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

כך אמר הערב (ה’) ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, בנאום שנשא בטקס ההסמכה השנתי של לשכת עורכי הדין שנערך בבנייני האומה בירושלים. בטקס ההסמכה החגיגי, הצטרפו לשורותיה של הלשכה 1,248 חברים חדשים.

הטקס נערך במעמד נשיא בית המשפט העליון, השופט ד"ר אשר גרוניס, שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, יו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד אורן פרסקי וראשי המחוזות של הלשכה.

 

1,248 המוסמכים החדשים הצטרפו ל- 50,894 עורכי הדין הפעילים החברים בלשכה, ובכך מסתכם מספרם הכולל של החברים ב- 52,142. המוסמך הצעיר ביותר שקיבל את רישיונו הערב בן 22 והמבוגר ביותר בן 66. כמו כן, שיעור הנשים שתוסמכנה בטקס גבוה משיעור הגברים – 664 מוסמכות חדשות (53%) ו- 584 מוסמכים חדשים (47%).

 

ראש הלשכה סיפר שאת תחילת דרכו בפעילות בלשכה התחיל בהקמתה של ועדת עורכי דין צעירים, לדבריו: "אני מודע לצרכים, מודע לרצונות, מודע למצוקות, באתי מכם ובין היתר, לשם כך נבחרתי, לייצג אתכם נאמנה וכך אמשיך". כמו כן, ציין את יוזמתו להורדת דמי החבר, המהווים מעמסה לא פשוטה עבור חלק מחבריה, והוסיף: "אני סבור כי על דמי החבר לגלם את פעילויות החובה והרשות של הלשכה, ע"פ חוק, כגון הסמכה, השתלמויות מקצועיות, אתיקה ודין משמעתי, ואילו פעילויות התרבות והפנאי תמומן ברובה בידי מי שיבקש להשתתף בהן".

 

"אני מבקש לומר בקול ברור: הלשכה איננה פועלת ולא תפעל לפי מכסות קבלה", אמר ראש הלשכה בנאומו בהתייחס לטענות כלפי רמתם המקצועית של עורכי הדין, והוסיף: "אין בליבי על מספרם של עורכי הדין בישראל, וגם לא על מספר הפקולטות למשפטים בארץ. מבחינתי שכל אזרח החפץ בכך יזכה להשכלה משפטית. אלא שאנחנו מבקשים לקבל את הטובים והראויים ביותר, והשינוי חייב להיות בשערי המקצוע".

 

בנוסף סקר ראש הלשכה ברזילי את שורת פסקי הדין שניתנו לאחרונה בבתי המשפט על ערכאותיהם, ובהם נקבע כי אל להם לגופים שונים להעניק שירותים משפטיים ללקוחות בניגוד לחוק לשכת עורכי הדין, אשר קובע כי שירותים משפטיים יינתנו אך ורק על-ידי עורכי דין, אשר הם אלה שהוכשרו והוסמכו לכך.

 


צלם: יוסי זמיר  

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון