הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין לעובדי הלשכה: "מתנגד לקיצוץ שיפגע בכם"

22.11.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, פנה הבוקר (ה’) לכלל עובדי הלשכה במכתב ובו הוא מביע את התנגדותו לקיצוץ הרוחבי המוצע בתקציב לשכת עורכי הדין לשנת 2013 אותו יזמו חברי ועדת הכספים של הלשכה, קיצוץ אשר עלול לסכל שבועות ארוכים של מו"מ שקיימה הלשכה עם ועד עובדי הלשכה במטרה להגיע להסכם עבודה קיבוצי.

מכתבו של ראש הלשכה לעובדים נשלח על רקע מכתבו של יו"ר הסתדרות העובדים החדשה במחוז תל אביב יפו, גרשון גלמן, המייצג את ועד עובדי הלשכה, שנשלח אמש לראש הלשכה. במכתבה, הודיעה ההסתדרות על סכסוך עבודה בלשכה, בין היתר, עקב "חשש ממשי לפיטורי עובדים ולפגיעה חד-צדדית בשכרם ותנאי עבודתם לנוכח הצעת התקציב לשנת 2013, המחילה קיצוץ רוחבי שהינו בעל השלכות על, וכל זאת בחוסר תום לב ותוך שמתנהל מו"מ לחתימת הסכם קיבוצי", כלשון מכתב ההסתדרות.

 

במכתבו, כותב ראש הלשכה, עו"ד ברזילי לעובדים: "כאשר נודע לי ולנציגי הלשכה במו"מ כי בכוונת ועדת הכספים לגבש הצעת תקציב שכוללת קיצוץ בתקציב כ"א של הלשכה, הנחיתי את נציגי הלשכה במו"מ לפנות לועדת הכספים בהודעה, כי על ועדת הכספים לקחת בחשבון את המו"מ במסגרת התקציב ולא לפגוע בתקציב כוח האדם באורח שעלול לסכל אפשרות של מו"מ קיבוצי רציני עם העובדים".

 

ראש הלשכה המשיך וכתב לעובדי הלשכה כי בישיבת ועדת הכספים שהתקיימה ב- 18.11.12 התברר כי אכן ועדת הכספים והעומד בראשה מבקשים להתעלם מהמו"מ הקיבוצי המתקיים ולהעביר תקציב הכולל קיצוץ רוחבי, בין היתר בתקציב כוח האדם של הלשכה, ומשמעות הדבר היא כי גמישות המו"מ בכל הנוגע לתביעות השכר של הועד תהא מוגבלת ביותר. "מצב זה אינו מקובל עלי כלל ועיקר", כתב ראש הלשכה והוסיף כי "בישיבה זו הבעתי התנגדות נחרצת למהלך הזה וראיתי בו כפוגע ישירות בעובדים ובניסיונות הלשכה להידבר עמם בכנות וביעילות כפי שהנחיתי והוריתי".

 

"עובדות ועובדים יקרים, אני מקווה כי במהלך הישיבות הקרובות של המועצה הארצית, הכוללות בין היתר ישיבת התנגדויות להצעת התקציב יעלה בידנו לשנות את הצעת התקציב ולהתאימה לדינאמיקת ההדברות בין העובדים להנהלה אותה קבעתי", כתב ראש הלשכה לעובדי הלשכה.

 

מצ"ב מכתבו של ראש הלשכה למועצה (הכולל מכתבה של ההסתדרות) וכן מכתבו של ראש הלשכה לעובדים.

 

קובץ להורדה
bar_employees_letter_from_president.pdf bar_employees_letter_from_president_to_council.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון