הודעות דוברות הלשכה

תוכנית "שכר מצווה": הלשכה והמרכז לשלטון המקומי החלו בשיתוף פעולה

20.08.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

מרכז השלטון המקומי מעודד ראשי עיריות להקים מרכזי זכויות במסגרת תוכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין.

"אבקשכם לבחון הקמת מרכז סיוע חדש של תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין, בעירכם, על מנת לספק לתושביכם מעוטי יכולת את מירב התמיכה לה הם זקוקים בייעוץ וסיוע משפטי", כך כתב יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, במכתב שנשלח בשמו לראשי הרשויות המקומיות ולמנהלי הרווחה ברשויות המקומיות לפני כשלושה שבועות.

 

במסגרת שיתוף הפעולה שהחל לפני מספר חודשים, בין נציגי תוכנית "שכר מצווה" לבין יו"ר ארגון מנהלי הרווחה של המרכז לשלטון מקומי, אסא בן- יוסף, הוחלט בין היתר, על ביצוע פנייה ישירה לראשי הרשויות, במטרה לקדם את מודעותם של התושבים לקיומה של התוכנית, ובשאיפה לעודד את הקמתם של מרכזי זכויות חדשים בעריהן.

 

תכנית 'שכר מצווה', שהוקמה ומתופעלת על ידי לשכת עורכי הדין, היא תכנית משלימה לסיוע המשפטי הממלכתי של משרד המשפטים, ונועדה לתת להרחיב סיוע משפטי ולתת מענה לנתבעים שאינם עומדים בקריטריונים לקבלת סיוע שקבעה המדינה בחוק.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: " אני מברך על פנייתו של יו"ר המרכז לשלטון מקומי לראשי הרשויות. תוכנית "שכר מצווה" חשובה בייחוד בימים אלו בהם הפער החברתי צובר תאוצה ועימו המחאה החברתית שנלחמת למען הציבור המוחלש. שאיפתנו להגיע לכל אוכלוסיות היעד הנזקקות לשירותים משפטיים, הכוללות ביניהם הן את מעמד הביניים והן את מעוטי היכולת, על מנת להקטין את מספרם הרב של הנתבעים הבלתי מיוצגים".

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט: "זו מצווה לסייע לתושבינו, שאינם מכירים את זכויותיהם ואינם מסוגלים לשלם שכר טרחה לעורכי דין וליועצים משפטיים, למצות את זכויותיהם ולדאוג שבפני החוק – כולם יהיו שווים".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון