הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין הקימה ועדה להגנת זכויות בעלי חיים

15.08.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

על סדר היום: פרשת חוות מזור העוסקת בריבוי קופים למטרות מחקר מדעי ורפואי, סוגיית הצייד בישראל, הצעת החוק להגברת הפיקוח על ניסויים בבעלי חיים וסוגיית תנאי הגידול של תרנגולות בתעשיית הביצים.

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, הקים את ועדת זכויות בעלי החיים לצד ראש לשכת עורכי הדין, ומינה כיו"ר הוועדה את עו"ד אהוד פלג (המכהן גם כמנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות). ממלאת מקום יו"ר הוועדה תהיה עו"ד בתיה אטינגר מבורך. הוועדה תפעל לניסוח והטמעת מדיניותה בנושא זכויות בעלי חיים, ותפעל, בין היתר, באמצעות חקיקה והסברה, לאכיפה ולפיקוח ההגנה על זכויות בעלי חיים.

 

הוועדה התכנסה לישיבת עבודתה הראשונה היום (ד') בבית הפרקליט בתל אביב, לגיבוש תוכנית העבודה, כאשר על סדר יומה פרשת חוות מזור העוסקת בריבוי קופים למטרות מחקר מדעי ורפואי, סוגיית הצייד בישראל, הצעת החוק להגברת הפיקוח על ניסויים בבעלי חיים וסוגיית תנאי הגידול של תרנגולות בתעשיית הביצים.

 

עו"ד אהוד פלג: "אני מברך את ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, על הקמתה מחדש של הוועדה להגנת זכויות בעלי חיים ומודה לו על האמון. הוועדה מבטאת את פניו היפות של מקצוע עריכת הדין, המאפשר להיחלץ לעזרת היצורים החלשים והפגיעים החיים בקרבנו, הולכי על ארבע כהולכי על שתיים. הוועדה תקיים דיונים מקצועיים סביב סוגיות משפטיות הקשורות להגנת בעלי חיים, ותפנה במידת הצורך ניירות עמדה מקצועיים למקבלי ההחלטות ברשויות המדינה השונות".

 

ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי: "תופעת ההתעללות המכוערת בבעלי חיים שקיימת בישראל מזה שנים, ושלצערנו הרימה את ראשה בחודשים האחרונים, מחייבת לפעול באופן עקבי ותקיף. אני שמח שמעבר לנושאים חשובים כמו משפט, כלכלה, חברה, זכויות אדם ויתר הנושאים שבהם לשכת עורכי הדין מעורבת ופועלת, מוצאת היא מקום לעסוק ולפעול גם בנושאים הנוגעים לחיי כולנו כמרקם תרבותי, סבלני ואנושי".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון