הודעות דוברות הלשכה

בשורה לעורכי הדין במחוז הצפון: הושגה הסכמה להמשך בניית בית הפרקליט בנצרת

09.07.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "אני שמח שהגענו להסכמה לפיה בניית בית הפרקליט בנצרת תמשיך תוך שקיפות ומינהל תקין, שכן הקמתו הינו אינטרס של כלל החברים". יו"ר ועד מחוז הצפון בלשכת עורכי הדין, עו"ד חאלד זועבי: "זהו רגע חשוב. ההחלטה על המשך הבניה התקבלה בהסכמה ובקונצנזוס, והרגע הזה משמח אותי".

הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט הערב (ב') כי בנייתו של בית הפרקליט בנצרת תחודש באופן מיידי. ההחלטה התקבלה בישיבה חגיגית של הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין שהתקיימה הערב, לטובת כלל עורכי הדין ממחוז הצפון של הלשכה, ועבור כלל עורכי הדין אשר יבואו להתארח במחוז הצפון, לאחר שהושגה הסכמה בעניין.

 

סוגיית בניית בית הלשכה עוררה סערה והושהתה למשך כשנה, לאחר שנבדקה אפשרות לפיה מתקיימות חריגות מהתקציב שאושר בתחילה, ולאחר שלא הושגה הסכמה על המתווה הראוי להמשך הבניה.

על-פי ההחלטה, שנוסחה בהסכמה והתקבלה פה אחד על ידי משתתפי הישיבה, יימשך לאלתר ביצוע והשלמת בניית בניין נצרת, תוך שימוש בסכום שהוקצב לכך בתקציב הלשכה, כאשר מטעם הוועד המרכזי יפקח על הביצוע ויפעל להשלמת הבניה מוקדם ככל האפשר ממלא מקום ראש הלשכה, עו"ד ד"ר משה וינברג.

 

עוד הוחלט כי רו"ח עופר קירו ימונה כמלווה של הפרויקט אשר יגיש לוועד המרכזי דו"ח חודשי שיפרט את הפעילות הכספית שבוצעה בעניין הפרויקט, וכי המהנדס והשמאי יעקב כהן ימונה כבודק של התקדמות הביצוע בהתאם להיתרים, ויגיש אף הוא דו"ח חודשי בעניין הפעילות שבוצעה בעניין הפרויקט. על-פי החלטת הועד המרכזי, פעילות הבדיקה והפיקוח לא יעכבו את המשך הבניה, "שכן הנחיצות בהמשך ביצועו המיידית ידועה לכל", לשון ההחלטה.

 

לאחר ההצבעה, שהתקבלה, כאמור, פה אחד על ידי הנוכחים, פתחו חברי הוועד המרכזי בקבוק יין והרימו כוסית לרגל ההחלטה על השלמת הבניה. 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, אמר: "אני מברך את עו"ד חאלד זועבי ושמח על ההחלטה בוועד המרכזי. בתחילת הקדנציה הנוכחית מיניתי ועדה לבדיקת הבניה, והבטחתי שאעשה הכל על מנת לחדש את הבניה ושבית הלשכה בנצרת יקום. אני שמח שהגענו להסכמה לפיה בניית בית הפרקליט בנצרת תמשיך תוך שקיפות ומינהל תקין, שכן הקמתו הינו אינטרס של כלל החברים".

 

יו"ר ועד מחוז הצפון בלשכת עורכי הדין, עו"ד חאלד זועבי, אמר: "זוהי בשורה משמחת לעורכי הדין בצפון אך גם לכלל החברים בלשכה. זהו רגע חשוב. ההחלטה על המשך הבניה התקבלה בהסכמה ובקונצנזוס, והרגע הזה משמח אותי". עו"ד זועבי הוסיף ואמר "מעתה נפתח פתח לשיתופי פעולה נוספים ואנו נמשיך לעבוד יחד".

 

חברת הוועד המרכזי, עו"ד חוה קלמפרר-מרצקי אמרה: "אני מברכת על ההחלטה. צר לי שהיא התקבלה באיחור, אך זוהי ישיבה חגיגית ואני שמחה שסוף סוף הגענו כולנו להסכמה". למברכים הצטרף גם מ"מ ראש הלשכה, עו"ד ד"ר משה וינברג.

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון