הודעות דוברות הלשכה

הוארך מועד הגשת בקשות במסגרת הוראת השעה לגילוי מרצון על הכנסות ונכסים מחו"ל

03.07.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

הוארך מועד הגשת בקשות במסגרת הוראת השעה לגילוי מרצון על הכנסות ונכסים מחו"ל, כך הודיע מנהל רשות המיסים, מר דורון ארבלי, לפני מספר ימים במכתב ששלח לראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי. הנוהל המבוצע במסגרת הוראת השעה, שהיה צריך להסתיים לפני כיומיים, יוארך בשלושה חודשים נוספים עד לתאריך ה- 27 בספטמבר 2012.

נוהל גילוי מרצון הוארך בין היתר, לאור בקשות רבות מצד עורכי דין מייצגים להשלים היערכותם להגשת בקשות לגילוי מרצון, בעת דיווח על הכנסות ונכסים מחו"ל. יוצא אפוא שבשלושת החודשים הבאים ימשיכו להתבצע הקלות מס משמעותיות למי שידווח על הכנסות ונכסים בבעלותו הקיימים מחוץ לישראל. הוראת השעה מיועדת בעיקר לאלו שצברו, קיבלו או ירשו נכסים וכספים מחוץ לישראל, עליהם לא דווחו עד היום וברצונם להסדיר את ענייניהם מול רשויות המס.

 

כמו כן, לאור הניסיון שנצבר במהלך תקופת הנוהל (שהחל בנובמבר 2011) ובעקבות פניות מייצגים בנושא, רשות המסים הבהירה כי תאפשר גם הגשת פניות אנונימיות בתקופה האמורה, שמטרתן בירור חבות המס הנובעת מהן וזאת בטרם הגשת הבקשה. בהתאם להחלטת הרשות בעניין, במידה ובחר הפונה להיכנס בשערי נוהל גילוי מרצון יהיה עליו להגיש בקשה הכוללת את פרטיו, ויחולו לגביו כל הוראות הנוהל.

 

הארכת הוראת השעה, התבצעה במסגרת הידוק הקשרים ושיתופי הפעולה בין לשכת עורכי הדין לרשות המיסים, וכחלק מרצון הרשות להגביר את האמון והשקיפות בקרב הציבור. בישיבה של פורום המיסים של לשכת עורכי הדין, בראשות, יושבי הראש עוה"ד זיו שרון ומאיר לינזן, שהתקיימה בבית הפרקליט בתל אביב לפני כשבוע וחצי אמר ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, כי: "פורום המיסים של לשכת עורכי הדין עובד בחריצות ובשקידה בכנסת ומול רשות המיסים. הגעתם של בכירי הרשות חיונית ומבורכת לשם המשך עבודה פורה ומשגשגת של הפורום". על דברים אלו הוסיף ארבלי: "אנו רואים בכם (עורכי דין) שותפים מלאים ואני מאמין שבעזרת שיתוף הפעולה בינינו אנו יכולים לשפר גם את מערכת גביית המס".

 

קישורים
קובץ להורדה
NohalMatanOrka2012.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון