הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין: הלשכה תיטול חלק בהליך ההיסטורי של שינוי שיטת הממשל בישראל

21.05.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

"בימים האחרונים פנה אלי המשנה לראש הממשלה, כבוד השר מר שאול מופז, שהצטרף לאחרונה עם מפלגתו לממשלת האחדות בראשות ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, על מנת לסייע בגיבוש הצעה לשינוי שיטת הממשל הנהוגה בישראל...אי לכך, פניתי לפרופ’ רון שפירא בבקשה כי ירכז יחד עמי את הנושא, תוך הקמת צוות מוביל של מיטב המשפטנים במדינת ישראל.
בכוונתנו כי בתוך ארבעים וחמישה ימים מהיום תוגש טיוטת הצעה בעניין לגורמים המעורבים. ובטוחני כי לשכת עורכי הדין תהווה כוח משמעותי בהליך הכרחי זה"

ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, הודיע הבוקר בנאומו בפתיחת הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין כי הלשכה תיטול חלק בהליך ההיסטורי לשינוי שיטת הממשל בישראל.

 

ראש הלשכה אמר: "בימים האחרונים פנה אלי המשנה לראש הממשלה, כבוד השר מר שאול מופז, שהצטרף לאחרונה עם מפלגתו לממשלת האחדות בראשות ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, על מנת לסייע בגיבוש הצעה לשינוי שיטת הממשל הנהוגה בישראל.

כידוע, במסגרת ההסכם הקואליציוני, מחויבת הקואליציה להביא לשינוי מהותי בשיטת הממשל הנוכחית, וכינון שיטת ממשל חדשה, שתגביר את היציבות השלטונית ואת המשילות, ובין היתר תאפשר לראש הממשלה למלא את ימיו, ליצור רצף שלטוני, יכולת תכנון לטווח ארוך והגנה על טובת הכלל.

במסגרת פנייתו אלי, ביקש כבוד השר כי אנו, לשכת עורכי הדין, ניטול חלק פעיל במהלך אמיתי זה, שיוביל לשינוי שיטת הממשל בישראל. אני סבור כי על לשכת עורכי הדין, שהינה גוף מקצועי וניטראלי, להיות מעורבת בהליך היסטורי זה. אי לכך, פניתי לפרופ' רון שפירא בבקשה כי ירכז יחד עמי את הנושא, תוך הקמת צוות מוביל של מיטב המשפטנים במדינת ישראל. בכוונתנו כי בתוך ארבעים וחמישה ימים מהיום תוגש טיוטת הצעה בעניין לגורמים המעורבים. ובטוחני כי לשכת עורכי הדין תהווה כוח משמעותי בהליך הכרחי זה".

 

עוד אמר ראש הלשכה היא הוא מצפה כי מסקנות ועדת ההתמחות בראשות מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקופף, יפורסמו בהקדם וכי הן יעלו בקנה אחד עם עמדת הלשכה שלפיה יש להאריך את תקופת ההתמחות ולהפוך את בחינת ההסמכה לבחינה במתכונת מהותית וניתוחית.

 

בתגובה לדבריו של שר המשפטים בדבר עמדתו שלא להאריך את תקופת ההתמחות, מסרה הלשכה:

"הופתענו מעמדתו של כבוד שר המשפטים, מר יעקב נאמן, בנושא הארכת תקופת ההתמחות. הצפת מקצוע עריכת הדין, שמירה על איכותו ומקצועיותו מחייבת את הארכת תקופת ההתמחות. ההצעה זכתה לתמיכה גורפת מקיר אל קיר. מדובר בצורך מחויב המציאות, ואנו נפעל בכל כוחנו על מנת שמסקנות ועדת רוטקופף אכן תכלול המלצה להאריך את תקופת ההתמחות".

 

מצורף נאומו של ראש הלשכה וכן פנייתו של השר שאול מופז.

 

קובץ להורדה
kenes_2012_president_speech.pdf kenes_2012_mofaz_letter.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון