הודעות דוברות הלשכה

פסק דין לבנת פורן לא יעוכב עד הערעור - תפסיק את פעילותה בתוך כחודש

30.04.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

ניצחון נוסף של לשכת עורכי הדין במאבק מול לבנת פורן והמרכז למימוש זכויות רפואיות: בית המשפט המחוזי בירושלים (כבוד השופט יוסף שפירא) דחה היום (ב’) את בקשתם של המרכז למימוש זכויות רפואיות ומנהלתו הגב’ לבנת פורן לעכב את ביצוע פסק הדין שניתן נגדם עד לתוצאת הערעור. בית המשפט קיבל את עמדת לשכת עורכי הדין וקבע כי המרכז יחדל ממרבית פעולותיו לכל המאוחר ב-30 במאי.

ב- 3 לאפריל קבע בית המשפט כי פורן והמרכז שבראשו היא עומדת מסיג את גבול מקצוע עריכת הדין וכי הוא מבצע פעולות אשר יוחדו על-פי חוק למקצוע עריכת הדין. בין היתר, קבע בית המשפט כי על פורן לחדול מביצוע פעולות עבור לקוחותיה במוסד לביטוח לאומי, בפני קצין התגמולים, חברות הביטוח ורשויות המס (למעט פנייה באמצעות יועץ מס מוסמך). כמו כן הורה בית המשפט לפורן לשנות את פרסומיה בהתאם.

 

פורן עתרה לבית המשפט בבקשה לעכב את ביצוע פסק הדין עד לתוצאה בערעור שבכוונתה להגיש. בימים האחרונים התקיים הליך בבקשה שדן בשאלה האם לעכב את הוראות פסק הדין, שכאמור הורה לפורן לחדול ממרבית פעילותה. המועצה הישראלית לצרכנות התייצבה אף היא בשבוע שעבר לצד לשכת עורכי הדין, ובחוות דעת שהגישה לבית המשפט, טענה כי לאור קביעותיו העובדתיות של בית המשפט בפסק הדין, הרי שעיכוב ביצוע פסק הדין מעלה חשש ממשי לפגיעה בציבור הצרכנים והטעייתם.

 

בהחלטתו מהיום, ציין כב' השופט שפירא כי יש להתייחס לכל פעולה בנפרד, וזאת לאור העובדה שהנתבעים (המרכז למימוש זכויות רפואיות ופורן) מטפלים בלקוחות שלגביהם הוגשו טפסים או בקשות למוסדות השונים, ועל מנת שלא לגרום נזק לאותו ציבור לקוחות.

 

לפיכך, קבע בית המשפט כי האיסור לפנות בדרישה לתשלום פיצויים או להכרה בנזק במוסד לביטוח לאומי, קצין התגמולים, רשויות המס וחברות הביטוח, יעוכב רק עד ליום 18 במאי 2012, ולאחר מכן יכנס לתוקפו פסק הדין אשר אוסר על המרכז לבצע פעולות אלה. בנוסף, קיבל בית המשפט את עמדתה של לשכת עורכי הדין, שיוצגה בידי עורכי הדין אסף פוזנר ואתי לבמן עפאים, במלואה, ואסר על פורן באופן מיידי לנסח עבור לקוחותיה ערעורים או עררים על החלטות מנהליות המתקבלות בפני מוסדות אלה.

 

בנוסף, קבע בית המשפט כי האיסור לייצג את הלקוחות בפני כל גוף בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית, לרבות ועדות ערר על החלטות גורמים מנהליים ברשויות ובמוסדות השונים, יעוכב רק עד ליום 30 במאי 2012. בקשתה של פורן לעכב את האיסור על מתן יעוץ וחיווי דעת משפטיים, נדחתה על ידי בית המשפט.

 

בנוסף ציין בית המשפט כי פורן רשאית לממש את הצו המחייב אותה לפנות לכל מי שנרשמו אצלה כלקוחות ולהודיע להם על אי מתן השירותים, והמחייב לשנות את פרסומיה בהתאם, באמצעות הפצת החלטת בית המשפט שהתקבלה היום.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "אני מברך על החלטתו מהיום של בית המשפט הנכבד, אשר קבע כי למעשה המרכז למימוש זכויות רפואיות יחדל ממרבית פעולותיו בעוד מספר ימים. מדובר בהחלטה שיפוטית נוספת המקבלת את עמדתה של לשכת עורכי הדין, מחזקת את מעמדם של עורכי הדין ומגינה על הציבור כולו".   

 

קובץ להורדה
ca_9270-07_ibar_v_medical_rights_center_stay_of_exrcution_decision.pdf
תגובות                                                                                  לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

1 העליון לא ייתן יד לשחיתות הזו
אופק יועצים,  תל אביב,  07/05/2012 06:10:38

2 שבח ללשכה שדבקה בהתחייבותה
עו"ד ביטון יוסי,  ירושלים,  03/05/2012 23:12:14

3 לתשומת לב כל הלקוחות
דוד,  ירושליןם,  03/05/2012 18:22:31

4 החלטה טובה, אולם מה לגבי המעכרים בהוצל"פ?
עו"ד,  03/05/2012 14:06:09

5 לאן הגענו
רגב,  03/05/2012 11:37:58

6 תיקון קטן
בן ציון,  מבשרת ציון,  03/05/2012 11:06:44

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון