הודעות דוברות הלשכה

שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין ראש לשכת עורכי הדין לנציגי האוניברסיטאות והמכללות של הפקולטות למשפטים

04.03.2012

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "הלשכה צריכה לעשות יותר למען הסטודנטים למשפטים".

"את פועלי בלשכה התחלתי מכיוון שחשבתי שהלשכה צריכה לעשות יותר למען הסטודנטים למשפטים". כך אמר ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי במפגש שהתקיים ביום ה' (1.3.12) אחר הצהריים, בבית הפרקליט בתל אביב, עם נציגי האוניברסיטאות והמכללות מהפקולטות למשפטים. מטרת הפגישה הייתה לבחון שיתופי פעולה בין לשכת עורכי הדין וועדותיה לבין אגודות הסטודנטים של הפקולטות למשפטים באוניברסיטאות ובמכללות. בין היתר, שוחח על הארכת ההתמחות והצפת המקצוע וענה על שאלותיהם ועל טענותיהם של יושבי ראש אגודות הסטודנטים.

 

 

 

סגן יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד משה טייב ועו"ד שחר אורגד, יזמו את ההתכנסות שבה הוחלט על שיתוף פעולה ראשון מסוגו, בין ראש לשכת עורכי הדין לבין נציגי האוניברסיטאות והמכללות של הפקולטות למשפטים. במהלך המפגש הועלו רעיונות לשילוב יו"ר הסטודנטים למשפטים כמשקיפים בוועדת סטודנטים ומתמחים, ושילובם של סטודנטים מצטיינים כמשתתפים בימי עיון וכמשקיפים בוועדות פעילות של הלשכה. מעבר לכך, הועלתה הצעה ליצור מערך פיקוח שיבקר את מסלול התמחותם של הסטודנטים, שיעזור במיגור תופעת הניצול בקרב המתמחים. את הצעתם האחרונה חיזק ראש הלשכה וסיפר על הצעדים שנקט כיו"ר מחוז תל אביב דאז, נגד התופעה. כזכור בשנת 2008 הודיע ועד מחוז תל אביב, בראשות ברזילי, שיש להקפיד על תשלום שעות נוספות לעורכי דין שכירים ולמתמחים כפי שהוחלט בוועדת האתיקה המחוזית. נקבע כי מי שיעבור על ההחלטה, תוגש נגדו תלונה בוועדה.

 

במהלך הפגישה הציגו עצמם הנציגים, התעניינו ביוזמה לשינוי מתכונת ההסמכה ובירכו על המפגש התקדימי ועל ערוץ התקשורת שנפתח עם לשכת עורכי הדין. כל הנוכחים סיימו בכך שהם מקווים שתהיה זו תחילתה של דרך חדשה לשיתוף פעולה פורה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון