הודעות דוברות הלשכה

שיפור חסר תקדים בעבודת עורכי הדין העוסקים בתחום המסחרי, המקרקעין, הנדל"ן והתכנון ובנייה

16.02.2012

דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין ורשות המיסים משיקים מיזם משותף – מערכת ממוחשבת אינטרנטית ומקוונת עבור מייצגים (עורכי דין) בלשכות מיסוי במקרקעין. מדובר במהפכה של ממש בכל הקשור לעבודת עורכי הדין בעסקאות מקרקעין.

רשות המיסים, בשיתוף לשכת עורכי הדין, משיקות בימים אלה מערכת אינטרנטית חדשה ומתקדמת עבור מייצגים בלשכות מיסוי המקרקעין (מסמ"ק). המערכת החדשה, שתשנה את פני הענף המשפטי, הינה פרי מגעים שקיים לאחרונה ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, עם רשות המיסים. במפגשים שנערכו בין הצדדים הוחלט על שיתוף פעולה מבורך, לשיפור השירות והקשר עם ציבור עורכי הדין המייצגים בלשכות מיסוי מקרקעין.

 

בימים אלה תושק המערכת האינטרנטית הממוחשבת והמקוונת, שתהווה פריצת דרך של ממש בכל הנוגע ליעילות השירות והקשר עם ציבור עורכי הדין המייצגים (להם רישיון בתוקף) באמצעותה יתאפשר קשר ON-LINE זמין, מקיף ויעיל, ללא תשלום, ללא צורך בפניה וללא הגעה פיסית למשרדים האזוריים.

 

היישומים במערכת יכללו בין היתר בדיקת מצב שומה (פתוחה/סגורה), בדיקת אישורי קבלנים שניתנו ע"י פקידי השומה, מערכת לחישוב מס רכישה, מערכת לחישוב מס שבח והפקת שומה עצמית ומערכת מידע נדל"ן. הצטרפות לשירות תתאפשר לעורכי דין שיש בידיהם "כרטיס חכם", ותמיכה טכנית תינתן באמצעות מרכז המידע והשירות הטלפוני של רשות המסים.

 

ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי: "אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה בין רשות המיסים ללשכת עורכי הדין בישראל. מדובר בפרויקט המהווה מהפיכה של ממש לציבור עורכי הדין אשר ישפר את עבודתם של העוסקים בתחום. בכוונתי להמשיך לעשות כל שניתן כדי לשמור על האינטרסים האמיתיים של ציבור עורכי הדין בישראל, ביניהם שיפור עבודתם של העוסקים בתחום. השקת מערכת המייצגים במסמ"ק היא צעד נוסף להגשמת מטרתי זו".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון