הודעות דוברות הלשכה

שר החוץ, אביגדור ליברמן נפגש עם עורכי דין במחוז תל אביב והמרכז של הלשכה

01.02.2012

דוברות הלשכה

הנושא האיראני: "כל האופציות מונחות על השולחן" • בנושא חוק טל: "לאחר עשור ברור שחוק טל נכשל" • בנושא הסכסוך הפלסטיני-ישראלי: "לפי מעשיו של אבו מאזן, הוא אינו פרטנר לשלום" • על הבחירות הקרבות: "לאף אחד אין אינטרס אמיתי להקדמת
הבחירות".

מחוז תל- אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל קיים אתמול, 31.1.12, דיאלוג פתוח עם שר החוץ, אביגדור ליברמן בנושא: "הסיכויים מול הסיכונים במדיניות החוץ של ישראל".

במסגרת המפגש התייחס השר למגוון נושאים אקטואליים:

 

הנושא האיראני:

בהתייחסו למשטר האיראני ציין שר החוץ כי משטר זה הינו מהמסוכנים בעולם, ומהווה איום על הסדר העולמי כולו. שר החוץ ציין כי המערכה כנגד משטר זה צריכה להיות מערכה בינלאומית, תוך החלת הסנקציות מצד אירופה וארה"ב, יחד עם זאת הוסיף, כי יש לזכור שמעצמות משפיעות כמו הודו וסין לא יצטרפו למהלך זה, כמו גם הרוסים שמתנהלים ע"פ האינטרס שלהם שאינו זהה לזה הישראלי. "כל האופציות מונחות על השולחן" אמר השר.

 

חוק טל:

שר החוץ ציין שהוא אינו נגד יהדות אלא בעד הרחבת לימודי היהדות בבתי הספר. שר החוץ הוסיף כי אין סתירה בין כך לבין ההעדפה הברורה שיש לתת לציבור שמשרת בצה"ל, שממשיך במסלול המילואים ואף זה שמשלם מיסים. השר ציין כי מצב בו רק 37% מכלל האוכלוסייה נושא בנטל איננו אפשרי.

"לאחר עשור ברור שחוק טל נכשל, יש לחזור במהרה למצב בו אחוז גבוה יותר מהאוכלוסייה נושא בנטל" - אמר השר.

 

הסכסוך הפלסטיני-ישראלי:

במהלך המפגש התייחס שר החוץ לסכסוך הפלסטיני באומרו: "לפי מעשיו של אבו-מאזן אני מתקשה לראות בו פרטנר לשלום". השר הרחיב ואמר כי מדובר בסכסוך מורכב ויש להתייחס אליו ככזה. "נסיגתנו בעבר מרצועת עזה ובהמשך מלבנון, לא הובילה לשקט המצופה. אינני יודע מה יקרה מחר במצב בו ניסוג חזרה לגבולות 67'. השקפתי היא שיש לנסות ולתמוך כמה שניתן בכלכלה הפלסטינית מאחר והפתרון לסכסוך טמון לדעתי ברווחתם".

 

בחירות קרובות:

שר החוץ נשאל ע"י אחד מעורכי הדין ממחוז תל אביב והמרכז האם הבחירות עומדות בפתח. תשובתו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו" הייתה: "אין זה אינטרס של המדינה ואין זה אינטרס של מפלגות הקואליציה להקדים את הבחירות, ועל כן אני מצפה מחברי הקואליציה כולם לנהוג באחריות".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון