הודעות דוברות הלשכה

המאבק באלימות ותרבות הדיון המשפטי - במרכז ערב זיכרון לשופט ד"ר עדי אזר ז"ל, במלאת שבע שנים להירצחו

13.01.2012

דוברות הלשכה

ראש הלשכה: "יש לנקוט במדיניות אפס סובלנות כלפי כל מי הנוקט באלימות, בין אם יריקה על ילדה בת שמונה המבקשת לחצות את הכביש ועד רצח נתעב של שופט בישראל". שר המשפטים: "מערכת המשפט בישראל תעשה כל שביכולתה כדי למגר את האלימות. שופטי ישראל לא יירתעו".

"הדמוקרטיה השברירית שלנו נמצאת במאבק מתמיד מול אלה המבקשים ברעתה ואנו נמצאים כאן בכדי להגן עליה ולקרוא למדיניות "אפס סובלנות" כלפי כל מי הנוקט באלימות. כל אלימות. בין אם יריקה על ילדה בת שמונה המבקשת לחצות את הכביש ועד רצח נתעב של שופט בישראל. אלימות, המגיעה בדרכים שונות, הינה כנגיף הפושט בגוף המדינה ואם לא תיעצר ותמוגר, הרי שסופה שתפשוט בכל עבר ותגרום להתמוטטות יסודות הדמוקרטיה", כך אמר אתמול, 12.1.12, ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, באירוע לזכרו של השופט, ד"ר עדי אזר, במלאת שבע שנים להירצחו.

 

באירוע נטלו חלק בכירי מערכת המשפט בישראל, ביניהם שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, כב' השופטת (בדימוס), טובה שטרסברג-כהן, חברים, אלמנתו של אזר, עו"ד בלהט אזר וילדיו.

 

צילום: שלום ענסי 

 

עוד הוסיף ראש הלשכה כי "עלינו, כאנשי משפט, לעמוד נגד כל אלימות ללא קשר לדעותינו האישיות. יש חרדים ויש חילוניים – אבל אסור שתהיה אלימות. יש מתנחלים ויש שלום עכשיו – אבל אסור שתהיה אלימות. יש עשירים ויש עניים – אבל אסור שתהיה אלימות. פגיעה באנשי משפט היא המקום בו המערכת כולה חייבת להתאגד, כדי לשמור על השומרים, לשמור על השופטים".

 

שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, אשר נאם באירוע אמר כי "האסון היכה בתדהמה את כולנו. כל העם הזדעזע מחציית הגבולות נגד שופט בישראל. אי אפשר לעבור לסדר היום והדבר לא יכול לקרות במדינת ישראל. מערכת המשפט תעשה כל שביכולתה כדי למגר את האלימות. שופטי ישראל לא יירתעו".

 

 

צילום: שלום ענסי 

 

מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, נשא דברים בשמה של נשיאת ביהמ"ש העליון, השופטת דורית ביניש "החברה בישראל מתמודדת בימים אלו עם הידרדרות מילולית והתפרעות של הסדר החברתי. אלו היוו בסיס להקמת הוועדה לתרבות דיונית תרבותית".

 

עוד אמר השופט משה גל: "עדי אזר נרצח רק בשל היותו שופט. הדרך למיגור האלימות בחברה הישראלית ולמניעת הידרדרות תרבות הדיון בישראל עוברת דרך מערכת החינוך. השינוי צריך להיעשות עוד בבתי הספר ובמערכת החינוך".

 

אלמנתו של השופט ד"ר עדי אזר ז"ל, עו"ד בלהט אזר, נשאה דברים ואמרה כי "עדי נבחר באופן אקראי לשמש כמושאה של תכנית שטנית ומעוותת שמטרתה לסחוט את מערכת המשפט בישראל. הציבוריות הישראלית ומערכת המשפט ספגה מכה קשה עם הירצחו.

תרבות הדיון בישראל נמצאת בהידרדרות מתמדת ותזכורת לכך קיבלנו השבוע, בתקרית המביכה של שפיכת המים בכנסת. בכוחנו ביכולתנו להישמר, למנוע לעתיד ולשנות".

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון