הודעות דוברות הלשכה

ועדת השרים לענייני חקיקה מתנגדת להצעת החוק (מכר דירות) אשר תגביל את שכר הטרחה לעורכי הדין

12.12.2011

דוברות הלשכה.

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי: "בשורה זו משמחת הן לציבור עורכי הדין, אשר חששו מהצרת פועלם ומהגבלת חופש עיסוקם והן לציבור הרחב, שנוכח החקיקה עלול היה להיחשף לייצוג לא מקצועי, העלול להגיע לכדי רשלנות".

אתמול, 11 בדצמבר, לאחר דיון חוזר בהצעת חוק המכר, החליטה ועדת השרים לקבל את הערר שהגיש שר התיירות ולסגת מהצעת החוק המגבילה את שכר הטרחה.

 

כזכור, ביום 27 בנובמבר 2011 אישרה ועדת השרים את הצעת חוק המכר דירות. הצעה זו באה להגביל את רכיב ההוצאות המשפטיות ולפקח על שכר הטרחה של עורך הדין הנקבע מרוכש הדירה. ההצעה, שיזם ח"כ מאיר שטרית הייתה צפויה לעבור קריאה טרומית בכנסת ביום 30 בנובמבר.

 

כפי שפורסם במדור זה לפני כשבועיים, לשכת עורכי הדין, בראשות עו"ד דורון ברזילי פנתה לשרים שונים בבקשה לערער על החלטה זו, ולאפשר דיון חוזר ומעמיק בממשלה, לאור הפגיעה העתידית בחופש יסוד חופש העיסוק של עורכי הדין, כמו כן פגיעה בציבור הרחב, שעלול להיחשף לייצוג לא מקצועי.

 

במקביל הכין פורום הקניין והמקרקעין של הלשכה, בראשות עוה"ד: מוטי בניאן ויורם חגי חגבי, נייר עמדה מפורט אשר מתנגד בתוקף להצעת החוק. נייר עמדה זה הוכן והוגש בתאריך 24.11.11, טרם החלטת הוועדה לאשר את הצעת החוק. ראשי פורום הקניין והמקרקעין סוברים כי "בהצעת החוק מעין התערבות בוטה של המחוקק בסוגיה מסחרית ובעקרון חופש ההתקשרות".

 

בתאריך ה- 29.11.11, הגיש שר התיירות ערר על אישורה של ועדת השרים להגביל את שכר הטרחה לעורך הדין, הצעת חוק המכר דירות, ואתמול החליטה ועדת השרים לקבל את הערר.

 

 

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון