הודעות דוברות הלשכה

השבוע שחלף בתקשורת

18.11.2011

דוברות הלשכה

תגובה לטענות המתמחים על קושי בחינת ההסמכה בכתב * תגובת ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי להצעת החוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים * לשכת עורכי הדין: המלצות טרכטנברג סותרות במידה רבה את הצדק החברתי * תופעת ה"מאכרים" בהוצאה לפועל.

בחינות ההסמכה

בתגובה לטענות המתמחים על קושי בחינת ההסמכה בכתב בשבוע האחרון, מסרה לשכת עורכי הדין: "חברי ועדת הבחינות נבחרים באישורו של משרד המשפטים ולא על ידי לשכת עורכי הדין. אי לכך ללשכה אין כל יכולת להשפיע על חיבור הבחינה. חברי הוועדה עמלו רבות לחיבור בחינה הוגנת ונכונה (בהתאם לכללים הבסיסיים) והם פועלים בהתאם לסמכויות שניתנו להם בחוק".

 

כידוע ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, ציין בעבר כי בדעתו לבחון את מבנה הבחינה. עם היכנסו לתפקיד, קיים פגישה עם שר המשפטים כדי לדון מחדש במתכונת בחינות ההסמכה לשם קבלת רישיון עריכת דין. ראש הלשכה סבור כי יש לשנות את מתכונתה הנוכחית כבחינה רב-ברירתית והוא מתכוון לפעול בהקדם לקידום סוגיה זו.

 


 

הוועדה לבחירת שופטים

בתוכנית הרדיו של רשת ב' "בחצי היום" (16.11.11) הגיב ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי להצעת החוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים.

 

מתוך דבריו: "התוצאה הינה ראויה ומאוזנת, עד היום היה נהוג שיהיו שני נציגים בוועדה למינוי שופטים אחד מטעם הקואליציה ואחד מטעם האופוזיציה אך זה לא היה מחייב. בעבר יכלו להיבחר נציגים גם ברוב מקרי של 10 אנשים. כעת, לראשונה, יהיה צורך ברוב של 32 מתוך 48. חוק זה מחזק את מערכת המשפט נוכח העובדה שהוא ייצג את ההסכמה הרחבה של כל ציבור עורכי הדין, הן מהמגזרים השונים והן מהסיעות השונות".

 


המחאה החברתית – ועדת טרכטנברג

מתוךThe Marker  מיום 17.11.11, לשכת עורכי הדין: "המלצות טרכטנברג סותרות במידה רבה את הצדק החברתי".

 

צוות התגובות של פורום המסים בלשכת עורכי הדין פרסם נייר עמדה מקיף ובו ביקורת קשה על פרק המסים בהמלצות ועדת טרכטנברג, שאושר לאחרונה על ידי הממשלה. בלשכת עורכי הדין סבורים כי "המלצות טרכטנברג ניתנו בחופזה יתרה, ללא בחינת מלוא המשמעויות. הן סותרות את הצדק החברתי ויביאו בעיקר להחמרת המיסוי על המעמד הבינוני. יש צורך בבחינה מחודשת ומקיפה של עוגת התקציב הלאומי באופן שיתרום לקשיי מעמד הביניים, כגון: הפחתת מחירי הדיור, הכרה בהוצאות ההשגחה על ילדים ומימונם על ידי המדינה, סיוע במשכנתאות לזוגות צעירים ועוד".

 

לכתבה המלאה – לחץ/י כאן


 

ה"מאכרים" בהוצאה לפועל

בתוכנית "מבט", ששודרה ביום חמישי האחרון, 17.11.11, התראיין ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, והביע התייחסותו לתופעת המאכערים החמורה בהוצאה לפועל.

 

לדברי ראש הלשכה "אנשים ללא הכשרה, אמצעים או פיקוח, המעניקים עצות כושלות, יוצרים מצב בו הציבור מקבל שירות פוגעני. אדם שמגיע לייעוץ, בטוח שהוא מגיע לעורך דין, וכאשר הוא נכווה ומרגיש שלא קיבל את השירות הראוי, הוא סבור שעורך הדין התרשל בתפקידו. שירות טוב זה לא עושה לציבור עורכי הדין".

 

למהדורת "מבט" מיום 17.11.2011 – לחץ/י על התמונה

 

 

 

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון