הודעות דוברות הלשכה

סוגיית משוב השופטים ואפשרות ניהול ענייני הלשכה על ידי משרד המשפטים - במרכז טקס פתיחת שנת המשפט

15.09.2011

דוברות הלשכה

שר המשפטים: "אם הויכוחים והשסעים בתוך הלשכה ימשכו, תוך חודש אשקול את האפשרות האם נכון שמשרד המשפטים יתערב בניהול ענייני הלשכה". ובנוסף, ראש הלשכה על משוב השופטים: "פניתי אל יו"ר מחוז תל אביב והמרכז של הלשכה, עו"ד אפרים נוה, וביקשתי שיעמוד בראש צוות שיבחן ויקדם את המתווה הנכון לקיום משוב שופטים".

הדברים נאמרו בטקס חגיגי לפתיחת שנת המשפט תשע"ב, שקיימה הלשכה בירושלים אמש, 14.9.11, בהשתתפות צמרת מערכת המשפט, שופטים, עורכי דין, בכירים ממערכת הממשל, אנשי אקדמיה ותקשורת.

 

בפתח הטקס התייחס ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, לסוגיית משוב השופטים וציין, כי לפני מספר ימים פנה אל יו"ר מחוז תל אביב והמרכז, עו"ד אפרים נוה, וביקש שיעמוד בראש צוות שיבחן ויקדם את המתווה הנכון לקיום משוב שופטים. ראש הלשכה הדגיש בדבריו, כי "משוב השופטים הוא לא נגד הוא בעד. הוא בעד מתן כלים טובים למערכת להעריך. משוב השופטים אינו מתכוון לנגח נהפכו. אני מייחל ליום בו עליונות המשפט תתגשם ותתקבל כקונצנזוס בחברה הישראלית. אני בטוח שמשוב השופטים הוא כלי חיוני להשלמת תהליך זה". ראש הלשכה קרא לנציגות השופטים להיות שותפים אמיתיים לתהליך תוך כדי הדברות כנה ואמיתית ולהצטרף לצוות לקידום הנושא.

 

שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, התייחס לעימותים האחרונים בלשכה והדגיש, כי "אם הויכוחים והשסעים בתוך הלשכה ימשכו, תוך חודש אשקול את האפשרות האם נכון שמשרד המשפטים יתערב בניהול ענייני הלשכה, ולכן אני קורא לכל הצדדים לשבת מיד לשולחן המשא ומתן וליישב את ההדורים".

 

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, התנגדה נחרצות למשוב השופטים וטענה כי לא נכון לקיים את המשוב עכשיו ובכלל.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון