הודעות דוברות הלשכה

סגן ראש הלשכה בפתיחת ועידת ירושלים שקיימה הלשכה בשיתוף ארגון FIFCJ בנושא "ביעור אפליית נשים בועדות האו"ם השונות": "נעשתה בישראל התקדמות משמעותית בפתיחת התחום המשפטי לנשים, למעלה מ-50% משופטי ישראל הן נשים"

16.05.2011

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

הדברים נאמרו ע"י סגן ראש הלשכה עו"ד אורן פרסקי בערב הפתיחה של ועידת ירושלים, אשר קיימה הלשכה בשיתוף ארגון FIFCJ (הפדרציה הבינלאומית של נשים בקריירה משפטית) ביום רביעי, 4.5.11 בבית הלשכה בירושלים, בנושא "ביעור אפליית נשים בועדות האו"ם השונות", בהשתתפות נשיאת ארגון FIFCJ ושופטת ביהמ"ש המחוזי בליסבון, תרזה פרייה.

ארגון FIFCJ (הפדרציה הבינלאומית של נשים בקריירה משפטית) הינו ארגון לא ממשלתי (NGO) של נשים משפטניות, שנוסד בפריז בשנת 1928 במטרה להגן על זכויות נשים ולפעול למען ביעור אפליה כנגד נשים בכל העולם. מאז 1961, הארגון פועל כמייעץ למועצה החברתית והכלכלית של האו"ם ((ECOSOC, ומשתף פעולה גם עם UNESCO, UNICEF, UNIFEM  ו- OIT. השנה, החליט ארגון FIFCJ לקיים ועידה מיוחדת בירושלים שמשתתפיה יהיו נשים מכל העולם החברות בארגון (אנגולה, ארגנטינה, ברזיל, קונגו, ספרד, פינלנד, צרפת, הולנד, איטליה ועוד).

 

הנושא המרכזי שנידון ב"ועידת ירושלים", אשר ארגנה יו"ר הועדה לקידום עורכת הדין בלשכת עוה"ד, עו"ד נעמי לנדאו, בסיוע פורום יחסים בינלאומיים בלשכה, הינו פועלה של ועידת CEDAW (ועדת האו"ם בדבר ביעור כל צורות האפליה נגד נשים) ובנוסף התייחסות ספציפית להמלצה מספר 28 של הועדה, מיום 22 לאוקטובר, 2010, המדברת על פירוש ההתחייבויות של מדינות העולם שעלו באסיפה בינלאומית שנערכה בשנת 1982 בנושא של ביעור אפליה.

 

בפתח הערב הדגיש סגן ראש הלשכה ויו"ר פורום מעמד המקצוע, עו"ד אורן פרסקי, כי נעשתה בישראל התקדמות משמעותית בפתיחת התחום המשפטי לנשים, בעוד רוב עורכי הדין במגזר הפרטי עדיין גברים, הרי שהתחום הציבורי מועדף ע"י נשים עורכות דין". עו"ד פרסקי הוסיף והדגיש, כי "בין 626 שופטי ישראל, יותר מחמישים אחוז, 321, הן נשים. בחמש השנים האחרונות הצטרפו ללשכה 7,432 עורכי דין ו-7,369 עורכות דין. הסטטיסטיקה אינה הנקודה העיקרית, איכות השופטות ועורכות הדין ידועה לכל. ישראל צריכה להיות מאוד גאה בהישג זה". לדבריו, השתתפות נשים בתחום המשפטי מעשירה את עולם המשפט ואת איכותו ויוצרת הרמוניה. עוד ציין עו"ד פרסקי, כי "הדת היהודית הינה דת, בין היתר, של ריטואלים ומסורת פרקטית. כל יוזמה או פעולה בהתייחס לשוויון המגיעה מגברים, תהיה מבוססת בעיקרה על דרישה ל-'פחות', דרישה שאינה מקובלת ע"י אנשי המסורת. באותה העת, כל יוזמה לשוויון המגיעה מנשים, הינה תמיד דרישה ל-'יותר' ולא לפחות".

 

נשיאת ארגון FIFCJ ושופטת ביהמ"ש המחוזי בליסבון, תרזה פרייה, הדגישה, כי "זהו כבוד לקהילת המשפטים בכל העולם. ירושלים היא עיר עם היסטוריה שחשובה לכולם. הארגון הוקם לפני יותר מ-80 שנה, המטרה הגדולה היא לבער אפליה. אני בטוחה שאלו מטרות הלשכה, לכן זה נותן לנו את האפשרות לעבוד עם הלשכה. לעשות יותר פעילויות של ביעור אפליה בישראל וברחבי העולם. הארגון עובד עם האו"ם על ועדותיו השונות".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון