הודעות דוברות הלשכה

ספר חדש מבית ההוצאה לאור של הלשכה: "משחקים אסטרטגיים" מאת עו"ד משה קשת

04.04.2011

ההוצאה לאור של הלשכה

השופט מאיר שמגר, לשעבר נשיא בית המשפט העליון: "המחבר ראוי לברכת יישר כוח חמה על היותו מעין מבשר דהעידנא ובמקומותינו של תורת המשחקים המסביר ומבהיר את המידע המוצג ביצירתו, בדרך שהיא מלאכת מחשבת בזכות עצמה".

משחקים עוררו עניין מאז ומתמיד. ילדים משחקים, ספורטאים מתחרים במסגרת משחקים, מהמרים משחקים, שלא להזכיר את המשחק בתיאטרון ובקולנוע. אלה ואחרים הם רק משל לאין ספור מצבים שמתקיים בהם עימות, תחרות או שיתוף פעולה בין יחידים, קבוצות או מדינות, שתורת המשחקים בוחנת על פיהם את דרך קבלתן של החלטות המניבות את ההישג המרבי ל"שחקנים". תורה זו שטרם מלאו לה שני יובלות זכתה לא רק ליישומים מעשיים מרחיקי לכת בתחומי הכלכלה, המדינאות והצבא, אלא אף נהנית מפופולאריות בלתי צפויה בזכות גישתה המקורית.

 

עו"ד משה קשת, המוכר כמחברם של ספרים בענייני חוק ומשפט, חוק החברות, דיני בזיון בית משפט ופרוצדורה אזרחית, נשבה בקסמה של תורת המשחקים ומציג את לקחיה בתחום המשפט בספר השווה לכל נפש "משחקים אסטרטגיים - של שופטים ועורכי דין, אך גם של מדינאים, אנשי עסקים, מהמרים, ספורטאים ואחרים", שיצא לאור על ידי ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין.

 

לספר נילווה אחרים דבר מאת פרופסור ישראל אומן, חתן פרס נובל בזכות מחקריו בתורת המשחקים והקדמה מאת השופט מאיר שמגר, בשעתו נשיא בית המשפט העליון, המזכיר בה כי "הפיתוח המלא של התורה... יוצר חומר קריאה מעניין ביותר שהוא אף בגדר חיבור יסוד תורתי. המחבר ראוי לכן לברכת יישר כוח חמה על היותו מעין מבשר דהעידנא ובמקומותינו של תורת המשחקים המסביר ומבהיר את המידע המוצג ביצירתו, בדרך שהיא מלאכת מחשבת בזכות עצמה". 

 

290 עמודים כולל מפתחות.

 

לכריכת הספר    

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון