הודעות דוברות הלשכה

לראשונה בלשכה: תערוכת עורכי דין יוצרים במסגרת חגיגות היובל של הלשכה

23.03.2011

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

התערוכה מוצגת במתחם התחנה בתל אביב מה-16 עד ה-30 במרץ 2011.

ביום 16.3.11 קיימה ועדת התרבות של הלשכה, בראשות עו"ד אהובה יששכר, את ערב הפתיחה החגיגי של תערוכת עורכי דין יוצרים במתחם "התחנה" בתל אביב, במסגרת אירועי היובל ללשכה. התערוכה תוצג גם במחוזות הלשכה ובכנס השנתי ה-11 של לשכת עורכי הדין באילת.

 

ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון בירך בפתח האירוע וציין, כי "אנחנו גאים להציג, לראשונה בלשכה, את "תערוכת עורכי דין יוצרים" שיזמה ועדת תרבות ואירועים בלשכה. התערוכה מציגה יצירות של 40 עורכי דין בסגנון אמנות פלסטית – ציור, פיסול וצילום, והיא מהווה חלק בלתי נפרד מאירועי היובל. תערוכה זו של עורכי דין יוצרים, המוצגת לראשונה על ידי הלשכה, מבטאת את הפן התרבותי של עורך הדין רחב האופקים, הנותן ביטוי ליצירתיות הטמונה בו מחוץ לכותלי המקצוע, יש לברך על כך ולטפח זאת, אני מבטיח שיהיו עוד תערוכות כאלו".

 

יו"ר ועדת התרבות של הלשכה, עו"ד אהובה יששכר, הדגישה, כי "זוהי הזדמנות חסרת תקדים לחשוף פנים אחרות של חברי הלשכה בפני ציבור עורכי הדין והציבור הרחב. בניגוד לכלי הביטוי המילוליים המאפיינים את עיסוקנו ואת עבודתנו היום יומית, ניתן לחוש את השפה הויזואלית עזת המבע הנובעת מיצירותיהם של המציגים, ולרענן ולהרחיב בעזרתן את כישורי ההקשבה וההתבוננות הנחוצים לנו כל כך, ולהרחיב אופקים אל מחוזות רחוקים מן השגרה".

 

לדברי שופט בית המשפט העליון, חנן מלצר, "גם המקצוע של המשפט וגם האומנות שייכים לתחום התרבות. אבל יש גם הבדל גדול, עורכי הדין והמשפטנים הם מרובעים ופועלים במסגרת נורמטיבית צפופה ומדויקת ופועלים להשגת האמת מתוך אמונה שיש אמת אחת אובייקטיבית. לעומת זאת, לאמנות אין גבולות, כללים, מסגרות. המשותף לשניהם, הוא שגם באמנות וגם במשפט, מי שעוסק בתחום צריך להיות בלתי תלוי ולא להתחשב בדעת הקהל. אם הוא שלם עם עצמו, לא חשוב מה יחשוב הציבור, הוא את שלו עשה".

 

אוצרת התערוכה, גלית סמל, ציינה, כי "זוהי הפעם הראשונה בה מוצגות עבודות אומנות של עורכי דין בתערוכת אמנות הנערכת מטעם לשכת עורכי הדין. נדמה כי המושגים עורך דין ואמן אינם יכולים להיות חופפים, אולם לאחר עיון מעמיק בעבודותיהם של עורכי הדין, נראה, כי עולם שלם של יצירה ומקוריות חברו יחדיו על מנת לבטא מאוויים, רצונות, מחשבות ויכולות אמנותיות מגוונות ומפתיעות. תערוכה זו חושפת צד אחר, רגיש, אישי ופחות מוכר של עורכי הדין. מקצועיות, מקוריות ותעוזה חברו יחדיו ליצירת עבודות מדהימות בעלות משמעות ועוצמה".

 

לקטלוג התערוכה  

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון