הודעות דוברות הלשכה

התקבלה הרוויזיה על הצעת החוק לשינוי מבנה מוסדות הלשכה בועדת החוקה של הכנסת

17.03.2011

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

המשמעות: ההצעה תידון מחדש בועדה כהכנה לקריאה שניה ושלישית בתקווה שהנוסח שיתקבל יהיה מאוזן ויחול לאחר הבחירות.

הרוויזיה שהגיש חה"כ אחמד טיבי על הצעת החוק לשינוי מבנה מוסדות הלשכה (הצעת חוק לשכת עורכי הדין (תיקון – בחירות למוסדות הלשכה), התשס"ח–2008, שהגיש חה"כ כרמל שאמה) התקבלה הבוקר, 17.3.11, בועדת החוקה של הכנסת בראשות חה"כ דוד רותם.

 

הלשכה מודה ליו"ר ועדת חוקה, חה"כ רותם על הגינותו ומקווה שבהתאם לדבריו בתקשורת הצעת החוק לא תחול על הבחירות הקרובות העתידות להתקיים ביוני 2011 , שכן הלשכה בעיצומה של תקופת בחירות, וכבר מהשבוע הבא מותרת גם תעמולת הבחירות. ההצעה במקורה ביקשה לערוך שינוי דרמטי במבנה המוסדות הארציים של הלשכה, ובראשם הגדלה דרמטית של כוחו של מחוז תל אביב. בעוד שעד היום למחוזות השונים הייתה נציגות שווה במוסדות הארציים, הרי שבין היתר, לפי הצעת החוק יחסי הכוחות במוסדות יקבעו על פי גודל המחוזות, דבר שיפגע באופן משמעותי בייצוג עורכי הדין בפריפריה.

 

הלשכה מברכת את חברי ועדת החוקה שתמכו ברוויזיה: יוזם הרוויזיה, חה"כ אחמד טיבי, וחברי הכנסת יצחק הרצוג ורחל אדטו. הלשכה הדגישה, כי תשמח לשתף פעולה לעריכת השינויים בהצעת החוק בדיוני הועדה בעתיד, ככל שיהיו, והביעה תקווה שועדת החוקה לא תאשר שינויים בחוק המנוגדים לעמדת הלשכה.

 

ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, ברך את ועדת החוקה על קבלת הרוויזיה, שלדבריו פעלה כראוי, והדגיש, בהקשר זה, כי הלשכה סומכת על יו"ר ועדת החוקה, חה"כ דוד רותם, שימשיך לנהוג בהגינות במיוחד לאור הבחירות הקרובות בלשכה. עוד ציין, כי הלשכה תמשיך לפעול לשמירה על עצמאות עורכי הדין ומוסדות הלשכה הנבחרים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון