הודעות דוברות הלשכה

הועדה לקידום עורכת הדין של הלשכה מברכת על התכנית הממשלתית שבמסגרתה עובדי שירות המדינה ייצאו מוקדם הביתה כדי לבלות עם ילדיהם

14.03.2011

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

יו"ר הועדה, עו"ד נעמי לנדאו: "הועדה יצאה עוד לפני כשנה בקול קורא למשרדי עורכי דין לחתום על הצהרת כוונות לחתירה לשוויון הזדמנויות בעבודה לעורכי דין על בסיס מגדר והורות"; ראש הלשכה: "לשכת עורכי הדין מוקירה ומעודדת את התכנית ומאמינה, כי יישומה יביא לקידום מוצדק של נשים במקומות העבודה, ולדידנו במשרדי עורכי הדין".

יו"ר הועדה לקידום עורכת הדין של לשכת עורכי הדין, עו"ד נעמי לנדאו, ברכה על התכנית הממשלתית, שפורסמה בשבוע שעבר, אשר התבססה על דוח חדש, הממליץ, בין היתר, כי עובדי שירות המדינה יוכלו לצאת הביתה בשלוש אחר הצהריים פעם בשבוע כדי לבלות עם ילדיהם.

 

לדברי יו"ר הועדה, התכנית הממשלתית מהווה צעד קדימה ליוזמה של הועדה לקידום עורכת הדין, אשר קיבלה את אישורו הועד המרכזי של הלשכה, ויצאה בפברואר 2010 בקול קורא למשרדי עורכי דין לחתום על הצהרת כוונות לחתירה לשוויון הזדמנויות בעבודה לעו"ד על בסיס מגדר והורות. "מטרת הצהרת הכוונות לקדם משרדי עורכי דין כמקומות עבודה ידידותיים למשפחה, היינו, לבנות אמות מידה להתנהלות ראויה של מעסיקים בכל הנוגע להעסקת עורכות דין ועורכי דין, ומניעת אפלייתם, ובפרט – מניעת אפליה על בסיס מגדר והורות בכל הנוגע לתחום העבודה. יובהר, כי הרובד אליו מתייחסת ההצהרה הוא מעבר לחובות המוטלות על מעסיק מכוח הדין. מדובר בנורמות, שאף שלא נקבעו כחוק, מן הראוי לאמצן. לדוגמא: מתן גמישות תעסוקתית לעורכי דין שהינם הורים, ובכלל זה מתן אפשרויות לעבודה בחלקיות משרה, מניעת אפלייה בעת קבלה לעבודה כעו"ד, עבודה מן הבית וכיו"ב.

 

עוד ציינה יו"ר הועדה, כי הנושא רלבנטי במיוחד לתחום העיסוק בעריכת דין, בדגש על המגזר הפרטי, שכן סקרים הראו שבקרב מגזר עורכי הדין בישראל אחוז ניכר חוזר מהעבודה בשעות מאוחרות, דבר המצדיק את קידומם של הצהרת הכוונות ותו תקן "ידידותי למשפחה" דווקא במגזר זה. "עד כה חתמו על הצהרת הכוונות כ-40 משרדי עורכי דין, ואני מקווה שמשרדים אלה אכן מיישמים את ההצהרה הלכה למעשה". מעבר להצהרה שוקדת הוועדה על שלב ב', גיבושו של תקן "ידידותי למשפחה" למשרדי עורכי דין והטמעתו בקרב המשרדים לשם יישום ההצהרה.

 

ביום עיון שקיימה ועדת מעמד האישה של הלשכה אתמול, 7.3.11, לציון יום האישה הבינלאומי, התייחס ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, לתכנית הממשלתית, ואמר, כי "הדו"ח, שחובר על ידי ועדה בראשות ראש הרשות לקידום מעמד האשה, ורד סוויד, קובע עוד שני עקרונות שייטיבו עם אמהות: העובדים יימדדו לפי התפוקה שלהם ולא לפי מספר שעות העבודה, ונשים תקודמנה לעמדות בכירות ביחס שווה לשיעור שלהן בארגון. ההקלות והעקרונות החדשים צפויים להיכנס לתוקף בחודשים הקרובים. ברצוני לקרוא מכאן לחברי הממשלה לפעול ליישום התכנית, ולהדגיש כי לשכת עורכי הדין מוקירה ומעודדת את התוכנית ומאמינה, כי יישומה יביא לקידום מוצדק של נשים במקומות העבודה, ולדידנו במשרדי עורכי הדין".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון