הודעות דוברות הלשכה

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה במחוז חיפה של הלשכה: "גם אם העובד משתמש בתיבת הדואר שהוקצתה לו ע"י המעביד לצרכי עבודה בלבד, לענייניו האישיים, אסור למעביד להיכנס ולבדוק את תוכן ההודעה"

08.03.2011

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

במהלך הכנס הרצתה הנשיאה נילי ארד על פסק הדין החדשני והחדש שלה בענין איסקוב, העוסק בזכות העובד לפרטיות במקום העבודה.

ועד מחוז חיפה של הלשכה אירח ביום 6.3.11, לראשונה, את נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד, בכנס משותף עם לשכת המסחר והתעשיה במחוז חיפה והצפון בהשתתפות 200 עורכי דין, שופטים, רשמים ונציגי ציבור של בית הדין האזורי לעבודה. היה זה ביקורה הראשון של הנשיאה ארד במחוזות לשכת עורכי הדין.

בפתח הארוע, ברך השופט רמי כהן, נשיא בית הדין האזורי לעבודה חיפה, את משתתפי הכנס, וגד שפר, נשיא לשכת המסחר והתעשיה במחוז חיפה והצפון, ציין שהעובד והמעביד אינם שני צדדים נוגדים אלא שהמעביד תמיד ירוויח אם ישמור על יחסי עבודה תקינים, ויתחשב ויכבד את זכויות עובדיו. יו"ר ועד מחוז חיפה של הלשכה, עו"ד רחל בן ארי, התייחסה לאתגרים העומדים בפני הנשיאה החדשה בעידן של גידול הפערים החברתיים, התקדמות הטכנולוגיה, והירידה במעמדה של ההסתדרות, צמיחת ארגונים חדשים המבקשים הכרה ועוד.

במהלך הכנס, בהנחייתו של עו"ד יוסי חכם, הרצתה הנשיאה נילי ארד על פסק הדין החדשני והחדש שלה בענין איסקוב, העוסק בזכות העובד לפרטיות במקום העבודה. ארד הדגישה את זכות העובד לפרטיות - הן כזכות חוקתית והן כזכות חוקית, וכנובעת מערכים בסיסיים, והביעה עמדה קיצונית בזכות העובד לפרטיות, לפיה גם אם העובד משתמש בתיבת הדואר שהוקצתה לו על ידי המעביד לצרכי עבודה בלבד לענייניו האישיים, אסור למעביד להיכנס ולבדוק את תוכן ההודעה.

לאחר הרצאתה הגיבו חברי הפאנל עו"ד אילן גורביץ, יו"ר ועדת בית דין עבודה במחוז, ד"ר שרון רבין מרגליות, ותמיר נוימן, ראש אגף משאבי אנוש בנמל חיפה, לדבריה של הנשיאה.

ד"ר שרון רבין מרגליות הבהירה את עמדתה, לפיה אין צורך במבחן החוקתי ודי במבחן ההסכמה של העובד המעוגן מפורשות בחוק הגנת הפרטיות.

תמיר נוימן הביא את עמדת המעביד, אשר לעתים ידיו כבולות בניהול המפעל, ונתן דוגמאות לכך שעובדים מנצלים לרעה את כיבוד פרטיותם. עו"ד אילן גורביץ הסביר, שהשמירה על פרטיותו של העובד היא אינטרס של המעביד, וכי תשלום שכר לעובד על ידי המעסיק אין פירושו שבכל רגע נתון העובד צריך לעסוק רק בענייני העבודה.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון