הודעות דוברות הלשכה

יו"ר הועדה למעמד האישה בלשכה: "יש להצטער על כך שחה"כ יוליה שמואלוב ברקוביץ’, נבחרת ציבור, נושאת דברים המנוגדים לערכים בסיסיים של שוויון שהינו עקרון יסוד בחברה הישראלית"

20.01.2011

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

ראש הלשכה: "האופן שבו אדם בוחר להקים משפחה היא זכות חוקתית, זכות הגוברת על כל טיעון כלכלי מפלה".

הדברים נאמרו בעקבות התבטאויותיה של חה"כ יוליה שמואלוב-ברקוביץ', בין היתר, נגד נשים חד הוריות, בכנס בנושא מעמד המשפחה, כפי שפורסמו היום, 20.1.11, בעיתון הארץ. יו"ר הועדה למעמד האישה של הלשכה, עו"ד נאוה פרס, ציינה, כי הועדה רואה בדבריה של חה"כ שמואלוב-ברקוביץ' השתלחות במגזרים שלמים ובבחירות של מסלולי חיים של אנשים, בצורה מזלזלת ופוגעת. "אנו סבורות, כי לכל אחד ואחת מאזרחי מדינת ישראל קיימת הזכות לקבוע את מהלך חייו וגורלו, וכי אין מקום לגישה המבטלת תפיסות עולם שונות ודוגלת בעליונותה של תפיסת עולם זו או אחרת. יש להצטער על כך שחברת כנסת, נבחרת ציבור, נושאת דברים המנוגדים לערכים בסיסיים של שוויון, המוכרים כעקרונות יסוד בחברה הישראלית".

 

ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, התייחס אף הוא לדבריה של חה"כ שמואלוב-ברקוביץ', כפי שפורסמו, ואמר, ש"האופן שבו אדם בוחר להקים משפחה הוא זכות חוקתית, הגוברת על כל טיעון כלכלי מפלה, בוודאי טיעון כל כך חלש. הקמתה של משפחה בחברה דמוקרטית טוב לה שתהא תלויה ברגש ובאהבה ולא בניתוחים כלכליים או בתפיסות עולם, תהיינה אשר תהיינה. רק כך אנו צריכים לחנך את ילדינו".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון