הודעות דוברות הלשכה

נאום ראש הלשכה בטקס הנחת אבן הפינה לבנין החדש של בית המשפט המחוזי בלוד

04.01.2011

עו"ד יורי גיא-רון, ראש הלשכה

בנאומו מדגיש ראש הלשכה, בין היתר, כי "בנייתו של הבית הקבוע לבית המשפט המחוזי מהווה עשייה חשובה ביותר בהתווייתו של המחוז ובהטמעתו במערכת המשפט בישראל".

 

הנחת אבן הפינה לבניין החדש של בית המשפט המחוזי מרכז

לוד, 4 בינואר 2011

דברים, ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון

 

מכובדיי,

 

מלכתחילה סברתי שהקמתו של מחוז המרכז במערכת המשפט בישראל הוא רעיון נכון ואף הכרחי. בית המשפט המחוזי במחוז איכותי, חשוב, יעיל ומוערך מאוד על ידי עורכי הדין. המשך תהליך הבנייתו של המחוז הוא תהליך טבעי וחיוני למערכת המשפט הישראלית. בנייתו של הבית הקבוע לבית המשפט המחוזי מהווה עשייה חשובה ביותר בהתווייתו של המחוז ובהטמעתו במערכת המשפט בישראל. נכון הוא שהעיקר מצוי בעשייה השיפוטית עצמה, אולם לבית, למבנה בית המשפט, חשיבות רבה משל עצמו. 

 

כבר אמרתי, כי לדעתי על הנהלת בתי המשפט בהחלט מוטלת האחריות לשקול, כיצד ניתן להקל על הציבור במחוז נוכח פיזורו הגיאוגרפי, אולי תוך שימוש בעמדות שירות לגבי התנהלויות מסוימות, שאינן דורשות התייצבות פיזית לדיונים עצמם, בבתי משפט השלום הפזורים בערי השדה של המחוז, ובנוסף לכך ע"י הרחבת השירותים הניתנים באמצעות האינטרנט, ולהבדיל באמצעות מוקד השירות הארצי. אין ספק, שהפעלת מחוז המרכז מצריכה גם יצירתיות ניהולית רבה, בוודאי כל עוד המחוז נותר בגדרו הגיאוגרפי הנוכחי.

 

הבנייתו של מחוז המרכז, כמחוז שיפוטי ומשפטי, לא תהיה שלמה ללא הקמתו של מחוז מרכז עצמאי בלשכת עורכי הדין, לצידו של בית המשפט המחוזי. כך קבוע בדין וכך נהוג בכל מחוז ומחוז אחר. הבנייתו הראוייה של מבנה מוסדות לשכת עורכי הדין מחייבת, בין היתר, את הקמתו של מחוז המרכז בלשכה, כך שעורכי הדין במחוז ידאגו לענייניהם ולא יזקקו לפטרוניות תל אביבית בלתי מוצדקת. אין הבנייה של מחוז משפטי ושיפוטי ללא הבנייה של עבודת עורכי הדין במחוז כחלק בלתי נפרד ממנו.

 

אני מאמין שהייתה לי, למגינת ליבם של חלק מראשי הערים האחרות במחוז, תרומה לכך שעיר המחוז האמיתית נבחרה להכיל בקרבה את בית המשפט המחוזי מרכז. נדמה לי שהמדינה חייבת ללוד, ובמידה דומה גם לרמלה, השקעת מאמצים ומשאבים, ככל האפשר, אשר יהיו מיועדים לפיתוחן ולשיגשוגן. אני שמח מאוד על שהממשלה בחרה נכון, ואני משוכנע שבית המשפט המחוזי יתרום לפיתוח המקומי והאיזורי סביבו וסביב פעילותו, הן הפיתוח החומרי והן הפיתוח האנושי.

 

ברכות לנשיאת בית המשפט העליון, לשר המשפטים, למנהל בתי המשפט, למשרד האוצר, ובעיקר – לעיר לוד, לנשיאת בית המשפט המחוזי ולשופטיו. אני רק מקווה שהבית יעמוד בסטנדרטים הגבוהים מאוד של השירות הציבורי ושל השירות השיפוטי המקצועי, שהועמדו עד כה ע"י שופטיו של בית המשפט המחוזי מרכז וע"י צוות עובדיו.

 

שאו ברכה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון