הודעות דוברות הלשכה

הלשכה ובנק לאומי בשיתוף פעולה במסגרת תכנית "שכר מצווה"

22.12.2010

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

הלשכה והבנק יגיעו להסדרים מיוחדים לגבי חייבים של הבנק. לאומי יירתם לסייע במקרים אנושיים המצדיקים התייחסות מיוחדת.

שיתוף הפעולה יעזור לאלפי חייבים לשקם את חייהם: לשכת עורכי הדין ובנק לאומי סיכמו על הפעלת תכנית "שכר מצווה" - תוכנית ארוכת טווח, במסגרתה יוכלו מיעוטי אמצעים שיוכרו על ידי התכנית, להסדיר את חובותיהם, והבנק יתחשב במקרים אנושיים המצדיקים הסדר מיוחד.

 

ללאומי מאות אלפי לווים מידי שנה, כאשר חלקם הקטן אינו עומד בהחזר תשלומי ההלוואה וכלפי חלק קטן אף יותר, נפתחו הליכים משפטיים לאחר שאלה לא עמדו בהתחייבויותיהם ולא הסדירו את המצב. באמצעות תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין, יינתן סיוע לאנשים קשיי יום, אשר נקלעו למצוקה כלכלית והם מתקשים לעמוד בהסדר התשלומים שנקבע להם להחזרת הלוואות שנטלו מהבנק. מטרת שיתוף הפעולה, הינה לאתר את אותם המקרים בהם הפונים אכן חסרי אמצעים, להפנותם לטיפול יעיל ומהיר כדי להגיע להסדר, על פי אמות מידה אנושיות, על מנת לפתור את המצוקות המשפטיות שלהם ולסייע להם לפתוח דף חדש.

 

תכנית "שכר מצווה" תאתר מקרב אלפי הפונים המגיעים אליה בשנה, את הפונים המתאימים לפרויקט. באמצעות עורכי הדין המתנדבים בתכנית, ובשיתוף בנק לאומי, במידה ויוסדרו חובות הפונים ללאומי, בהתאם ליכולתם הכלכלית, ההליכים שננקטו נגדם בהוצאה לפועל, יבוטלו. המדובר בפונים המתמודדים עם עיקולים, הגבלות על החשבון, צווי מאסר ועוד. שיתוף הפעולה יאפשר להם לשקם את חייהם אחרי שנים של מצוקה כלכלית.

 

תכנית "שכר מצווה" של הלשכה פועלת מזה 8 שנים על מנת להרחיב את הנגישות למערכת המשפטית, גם לאוכלוסייה שידה אינה משגת לשכור שירותים משפטיים. זאת, בעיקר לאור נתונים שהתקבלו מהנהלת בתי המשפט לפיהם רוב רובם של הנתבעים בבית המשפט השלום אינם מיוצגים. התכנית מעניקה סיוע משפטי ראשוני וייצוג בבית משפט בתחומים אזרחיים שונים, כגון הוצאה לפועל, פשיטות רגל, פינוי מדירה, דיני משפחה, דיני עבודה, ועוד. הסיוע ניתן בהתאם לקריטריונים שקבעה הלשכה, המשלימים לשירות שניתן ע"י האגף לסיוע משפטי של משרד המשפטים.  את הסיוע מעניקים למעלה מ-3,000 עורכי דין המתנדבים בתכנית, המקבלים את הפונים ב – 50 מרכזי זכויות הפזורים בכל רחבי הארץ.  אל התכנית מגיעים הפונים באמצעות הקו החם שמפעילה התכנית שמספרו  1700-505-500.

 

עו"ד יוסי תוסייה כהן, יו"ר (משותף) תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין: "אנו שמחים מאד שבנק לאומי הרים את הכפפה ומקווים שגופים נוספים ילכו בעקבותיו. מדובר בפריצת דרך במערכת היחסים בין החייבים לבנקים.  מיעוטי האמצעים, לצערנו, אינם מסוגלים להתמודד עם נושיהם לבדם. בעזרת פרויקט שיתוף הפעולה עם בנק לאומי, נוכל להגיע להסדר תשלומים סביר עבור אותם פונים, והם יוכלו בסופו של יום לישון בשקט ולשקם את חייהם".

 

מר ברוך לדרמן, ראש החטיבה הבנקאית בלאומי, בירך אף הוא על התכנית. "שיתוף הפעולה בינינו לבין לשכת עורכי הדין יאפשר לנו לזהות את אלה מבין החייבים שנקלעו לצרה בעל כורחם ומבקשים להסדיר את חובם, ולנסות לסייע להם ולאפשר להם לפתוח דף חדש", אמר לדרמן.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון