הודעות דוברות הלשכה

תקציב הלשכה לשנת 2011 אושר אתמול במועצה הארצית

01.12.2010

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

דמי החבר נותרו כפי שהם – בין 50 ל-95 ש"ח בחודש בממוצע לעורך דין. ראש הלשכה: "שאיפתנו להעלות את קרנה של הלשכה, רמתה, איכותה ומעמדה, מחייבת תיכנון והשקעה של פעילויות ותוכניות רבות מאוד. כל זאת, ללא העלאה של דמי החבר גם השנה".

תקציב לשכת עורכי הדין לשנת 2011 אושר אתמול, 30.11.10, בישיבת המועצה הארצית של הלשכה בראשות עו"ד עמוס ון-אמדן ברוב מוחץ.

 

התקציב של לשכת עורכי הדין לשנת 2011 הינו 45 מיליון ₪. הלשכה הקצתה סך 800 אלף ₪ לבחירות למוסדות הלשכה, שיתקיימו השנה ביום 21.6.10, וכן סך של 500 אלף ₪ לציון שנת היובל ללשכה. הלשכה תקיים שורה של אירועים שוטפים ומיוחדים לציון חגיגות היובל, ששיאם באירוע המרכזי בירושלים ביום 22.2.11, המתוכנן להיערך, בין היתר, בהשתתפות נשיא המדינה, יו"ר הכנסת, נשיאת בית המשפט העליון, שר המשפטים, שרים, שופטים, ח"כים, אישי ציבור מובילים ורוב ראשי הלשכות העמיתות בחו"ל, ואשר תיקדם לו ישיבה מיוחדת של כנסת ישראל לכבוד יובלה של הלשכה! בארוע זה יוצא לאור גם ספר היובל של הלשכה, שנערך על ידי העיתונאית יעל גבירץ. כל אלה, ידגישו, עוד יותר מבעבר את חשיבותם ומעמדם של עורכי הדין ולשכת עורכי הדין בחברה הישראלית. 

 

כמו כן, התקציב להפעלת תכנית הסיוע והייצוג המשפטי למעוטי אמצעים בהתנדבות של הלשכה "שכר מצווה" גדל והוא עומד השנה על סך 1.08 מיליון ₪. הפעלת התכנית הפכה לסמכות חובה של הלשכה, משתוקן חוק הלשכה לפני כשנה, אשר מטיל על הלשכה חובה ליתן סעד משפטי למעוטי אמצעים. המועצה הארצית של הלשכה התקינה כללים ליישום חובתה זו של הלשכה, ואלה ממתינים לאישור שר המשפטים.

 

לדברי ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, תקציב הלשכה לשנת 2011 נועד להמשיך לממש את החזון, שהוביל מראשית כהונתו כראש לשכה, להנהיג רמה מקצועית ראויה ולפעול למצוינות עורכי הדין. "הגידול  במספר החברים איפשר מחד אי-העלאה במיסים השנתיים, אולם הטיל, מאידך, על הלשכה עול חשוב וכבד של מתן שירותים רבים ומגוונים לכ-47,000 חברים וחברות. שאיפתנו להעלות את קרנה של הלשכה, רמתה, איכותה ומעמדה, כמו גם להגביר את קרבתה והרלוונטיות של פעולותיה לחברים, מחייבת תיכנון והשקעה של פעילויות ותוכניות רבות מאוד. הגידול בפעילות ובעשייה עצום. הלשכה מתופעלת על ידי צוות מקצועי (כ-60 איש) בסיוע מאות מתנדבים, המקדישים שעות רבות מזמנם לטובת הלשכה ללא תמורה כספית".

 

אשר לטענות נגד תקציב הלשכה, אמר ראש הלשכה, כי תקציב הלשכה הוא שקוף ונתון לביקורת. לדבריו, בתקופת כהונתו גדל תקציב ועד מחוז תל אביב בשיעור 41% בשלוש שנים, כאשר הגידול בחברים (כולל מחזור דצמבר הקרוב) היה רק בשיעור 24%.

 

גם השנה, למרות הגידול הרב במספר חברי הלשכה והרחבת הפעילות באורח ניכר בתכניות, כגון מכון ההשתלמות, 9 שלוחות ברחבי הארץ, פרו בונו – סיוע משפטי חינם למיעוטי יכולת, כנס שנתי, מועדון צרכנות ייחודי, מוסד בוררות, צוות פיקוח בתי מעצר, מכון גישור, אתר אינטרנט, קרן סיוע לחברים במצוקה, מערך השמה והגנה משפטית כנגד המבקשים להסיג את גבול המקצוע ועוד), דמי החבר נותרו, כפי שהיו בשנה הקודמת, ולמעשה, הופחתו שוב ריאלית השנה בשיעור של 2.5%. עורך דין ישלם בממוצע בין 50 ל-95 ש"ח מדי חודש. בכל הארגונים הדומים בארץ ובעולם התעריפים גבוהים יותר ובאורח משמעותי.

 

תקציב הסיוע לחברים, הכולל את ההשמה, קרן עזרה הדדית לעורכי דין ומענקים לחברים, עומד השנה על סך כולל של כמיליון ושישים אלף ש"ח. צוות ההשמה בשירות הציבורי בראשותו של מ"מ ראש הלשכה, עו"ד רון גזית, יו"ר ועד מחוז הצפון, עו"ד חאלד חוסני זועבי והמשנה לראש הלשכה, ד"ר עו"ד משה וינברג, ימשיך לעסוק באיתור משרות במגזר הציבורי, בריכוז מידע מפורט בתחום ההשמה בין משרדי הממשלה והמערכות הציבוריות לבין ציבור עורכי הדין ובטיפול הולם בכל הקשור להשמתן של אוכלוסיות מועדפות (ערבים, יוצאי אתיופיה ואנשים עם מוגבלויות), בקרבן קיימת מצוקה חריפה ביותר בתחום הפרנסה. כמו כן, הצוות שוקד על נקיטת פעולות לאיתור משרות נוספות שאינן רק משפטיות לעורכי דין.

 

הלשכה תמשיך להעניק סיוע לחברים באמצעות הקרן לעזרה הדדית, שבמסגרתה מוענקות הלוואות לחברים על ידי בנק אוצר החייל בסך 15,000 ₪. עורך הדין משלם את הקרן בלבד, והלשכה משלמת בעבורו את הריבית. כמו כן, מעמידה הלשכה במקרים מיוחדים מענקים לחברים המצויים במצב בריאותי או כלכלי קשה.

 

יש לציין במיוחד, את פעילותו הנמרצת של מועדון הצרכנות של הלשכה MEMBERS, זו השנה השניה. במהלך השנה האחרונה השיגו לשכת עורכי הדין ומועדון הצרכנות MEMBERS הנחות משמעותיות לעורכי הדין בתחומים רבים ומגוונים. סוף סוף חלפו הימים של "מה הלשכה עושה בשבילי". כל מי שרק יצטרף למועדון MEMBERS, וישתמש בהצעות המועדון לאורך השנה, יחסוך יותר מדמי החבר המשולמים ללשכה. בתוך כחצי שנה הצטרפו כבר בקצב חסר תקדים כ - 20,000 מחזיקים לכרטיס האשראי של המועדון, המונפק ללא עלות,  ובלשכה מקווים שיתר חברי הלשכה וחברותיה יעשו כן במהלך השנה הקרובה.

 

הותרת דמי החבר המוזלים ללא שינוי והרחבת השירותים לחברים, תוך דגש על הטיפול במצבו המיוחד של המקצוע, הינה בבסיס עיקריו של תקציב זה.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון