הודעות דוברות הלשכה

ועדת קנין רוחני של הלשכה לשר המשפטים וליו"ר ועדת חוקה: "אין כל מקום להשתלחות אישית ברשם הפטנטים ד"ר מאיר נועם

02.11.2010

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

יו"ר הועדה, עו"ד ליעד וטשטיין, ציין בפניה, כי "ועדת קניין רוחני של לשכת עורכי הדין נחשפה בימים האחרונים לפרסומים ובהם ציטוטים של חברי כנסת ועורכי דין המכפישים את רשם הפטנטים...הועדה מבקשת להביע עמדה נחרצת על פיה אין כל מקום להשתלחות אישית בד"ר נועם אשר מהווה בפועלו, באישיותו וביושרתו דוגמא וסמל למשרת ציבור אמיתי."

ועדת קנין רוחני של לשכת עורכי הדין פנתה השבוע לשר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, וליו"ר ועדת החוקה של הכנסת, חה"כ דוד רותם, בעקבות פרסומים המכפישים את רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, ד"ר מאיר נועם.

 

יו"ר הועדה, עו"ד ליעד וטשטיין, ציין בפניה, כי "ועדת קניין רוחני של לשכת עורכי הדין נחשפה בימים האחרונים לפרסומים ובהם ציטוטים של חברי כנסת ועורכי דין המכפישים את רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר ד"ר מאיר נועם. עניינם של הפרסומים בטענות, כי ד"ר נועם פעל בניגוד לדין כאשר הורה על המשך גביית אגרת פרסום בקשות לפטנטים ברשומות על אף שבפועל הבקשות פורסמו באתר רשות הפטנטים בלבד".

 

בפנייה נאמר, כי "הועדה מבקשת להביע עמדה נחרצת על פיה אין כל מקום להשתלחות אישית בד"ר נועם אשר מהווה בפועלו, באישיותו וביושרתו דוגמא וסמל למשרת ציבור אמיתי". עוד מציינת הועדה, כי "בקרב כל חבריה, עורכי דין העוסקים בעבודה יום יומית מול רשות הפטנטים, קיימת הערכה רבה למהפכה ולשינויים שחולל ד"ר נועם במהלך כהונתו אשר הובילו, בין השאר, לקיצור משמעותי בפרקי הזמן של בחינת פטנטים וזכויות קניין רוחני אחרות".

 

כמו כן, הודגש בפניית הועדה, כי היא נעשית ביוזמתה בלבד וללא מעורבות כלשהי של ד"ר נועם.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון