הודעות דוברות הלשכה

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליעזר ריבלין, בטקס פתיחת שנת המשפט שקיים ועד מחוז הדרום של הלשכה: "יש לשקול כל רפורמה, כגון זו המתוכננת בתחום הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים, באחריות, ולהישמר מכל משגה שאין ממנו חזרה"

01.11.2010

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

יו"ר ועד מחוז הדרום של הלשכה: "הצעת החוק לשינוי מבנה הלשכה משמעה ביטולה של הפריפריה".

הדברים נאמרו בטקס חגיגי לפתיחת שנת המשפט תשע"א, שקיים ועד מחוז הדרום של הלשכה, 26.10.10, בהשתתפות צמרת מערכת המשפט במחוז, שופטים, פרקליטים ועורכי דין.

 

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליעזר ריבלין, ציין לשבח את תכנית "שכר המצווה" שמפעיל ועד מחוז הדרום של הלשכה למתן סיוע וייצוג משפטי בהתנדבות."תכנית הפרו בונו של הדרום מתמקדת בסיוע לאוכלוסיות מוחלשות, ועיקר פעולתה הינו הקמת מרכזי זכויות בישובים הבדואים והיהודים. מארג זה של סיוע משפטי שמפעילה לשכת עורכי הדין ראוי להוקרה". השופט ריבלין הוסיף, כי הרצון לייעל את שיטת המשפט מביא עמו נטייה לבחינת רפורמות, כגון הרפורמה בתחום הפיצוי לנפגעי תאונות הדרכים. לדבריו, יש להישמר מכל משגה שאין ממנו חזרה ולשקול כל שינוי וכל רפורמה באחריות.

 

"הבסיס לחברה צודקת הוא מערכת משפט עצמאית ונטולת השפעה ולחצים", ציין ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'. לדבריו, מחוז הדרום של הלשכה בראשות עו"ד דני אליגון פועל בשיתוף פעולה מלא עם הקהילה והמוסדות השונים במישור החברתי והקהילתי. "בוועד המחוז יודעים להושיט יד. המעורבות הזו היא חשובה. הצעירים רואים בכם מודל לחיקוי".

 

לדברי מפקד מחוז הדרום של המשטרה, ניצב עו"ד יוחנן דנינו, המחוז הדרומי מהווה 66% משטחה של מדינת ישראל. "מספר כתבי האישום הפליליים הוא פי שניים ממספר כתבי האישום במחוז תל אביב. לאור הנתונים, יש להוסיף עוד שופטים, תובעים ושוטרים למחוז הדרום".

 

ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, הדגיש, כי השינוי בחלוקת תקציב הלשכה, שנערך בשנת 2005 באופן שניתן תקציב קבוע ושוויוני לכל המחוזות עשה את שלו, ומחוז הדרום בשנים האחרונות אף הרחיב את פעילותו למען עורכי הדין בדרום באורח משמעותי. "כך ראוי וצודק היה לעשות. חברי הלשכה בכל הארץ, המשלמים אותם דמי חבר, זכאים לקבל שירותים שווים". לדבריו, הלשכה מציינת השנה יובל להיווסדה כגוף ציבורי חשוב ומשפיע, בסדרת אירועים במהלך השנה ששיאם באירוע מרכזי בפברואר במעמד נשיא המדינה.

 

יו"ר ועד מחוז הדרום של הלשכה, עו"ד דני אליגון, ציין, כי לתפיסתו לשכת עורכי הדין צריכה להקיף את כל תחומי הפעילות של המשפטנים כולם החל בתחום המקצועי ועד למעורבות הקהילתית והתרבותית.

 

לדבריו, קיים שיתוף פעולה מוחלט מצד המערכת השיפוטית בכל הרמות במחוז למול הלשכה ולמולו כיו"ר הועד. עו"ד אליגון התייחס להצעת חוק שאמה לשינוי מבנה הלשכה, שעברה בקריאה טרומית בכנסת. "אותה הצעת חוק לשינוי מבנה הלשכה המבקשת להגדיל באופן משמעותי את כוחו של מחוז תל אביב במוסדות הלשכה, תוך הפחתת חלקם היחסי של יתר המחוזות ושל הנבחרים ברשימות הארציות, באם תעבור גם את מליאת הכנסת, תפגע קשות ביכולת שלנו נציגי עורכי הדין מהדרום כמו גם חברינו משאר הארץ מלהשפיע על סדר היום הציבורי והאג'נדה במוסדות לשכת עורכי הדין – ומשמעותה למעשה ביטולה של הפריפריה!!!".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון