הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה בעקבות אישור תקנות הפגרות בבתי המשפט: "עמדת הלשכה התקבלה. מספר ימי הפגרה לא שונה, אולם בימים הראשונים של שנת הלימודים יוכלו עורכי הדין ההורים ללוות את ילדיהם לבתי הספר"

30.10.2010

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

ראש הלשכה ברך על קבלת עמדת הלשכה במסגרת אישור התיקון לתקנות הפגרות בבתי המשפט על ידי שר המשפטים.

על פי התיקון, שכאמור אימץ את עמדת הלשכה, תחל פגרת הקיץ במקום "מיום 16 ביולי ועד יום 31 באוגוסט", "מיום 20 ביולי עד יום 4 בספטמבר" (סעיף 1 לתקנות).

 

לדברי ראש הלשכה, "הועד המרכזי של הלשכה אישר מתווה לתיקון מועדי הפגרות בבתי המשפט. עמדת הלשכה בנוגע לתיקון טומנת בחובה שני עקרונות בסיסיים: האחד, לא לשנות את מספר ימי הפגרה השנתיים הנוכחי, והשני, קבלת העיקרון שיש לסייע ככל האפשר לעורכות דין ולעורכי דין, שהינם הורים, לשהות זמן רב ככל האפשר עם ילדיהם במהלך פגרות בתי הספר, תוך רגישות מיוחדת ליכולתם של ההורים להתפנות לליווי ילדיהם בימים הראשונים של שנת הלימודים. עד כה נפתחה שנת המשפט בו ביום עם שנת הלימודים, מצב שהקשה מאוד על הורים לילדים, ובמיוחד לילדים צעירים מאוד, ללוות את ילדיהם עם פתיחת שנת הלימודים".

 

"אני מברך את הנהלת בתי המשפט, אשר יזמה את התיקון, ואת שר המשפטים על אימוץ עמדת לשכת עורכי הדין בנושא. מספר ימי הפגרה לא שונה, אולם בימים הראשונים של שנת הלימודים יוכלו עורכי הדין ההורים ללוות את ילדיהם לבתי הספר", ציין ראש הלשכה.

 

"מדובר ביוזמה ברוכה במיוחד של ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, ושל מנהל בתי המשפט, השופט משה גל. יוזמה זו תקל מאוד על עורכי ועורכות הדין הצעירים ועל בני משפחותיהם", הוסיף יו"ר פורום הצעירים של הלשכה, עו"ד פסיכולוג ינון היימן.

 

התיקון לתקנות הפגרות בבתי המשפט, ייכנס לתוקף ביום 1 בדצמבר 2010.

 

מצ"ב התקנות, כפי שפורסמו ברשומות 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון