הודעות דוברות הלשכה

בעקבות פניית הלשכה – חברת ייעוץ משפטי תחדל מהסגת גבול המקצוע ותשנה את שמה

20.10.2010

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

ראש הלשכה: "עוד הישג במאבק הבלתי מתפשר על מעמד המקצוע".

בית המשפט נתן תוקף פסק דין להסכם גישור בין לשכת עורכי הדין לחברת פמידה י.מ בע"מ, לפיו פעילותה והשירותים המסופקים על ידיה לא יעלו כדי הסגת גבול המקצוע, כמו כן ישונה שמה של החברה, שיש בו כדי להטעות (פמידה היא אלת הצדק).

 

מדובר בחברה שהציעה ייעוץ משפטי שוטף לרבות ייצוג משפטי למגזר דוברי הרוסית. על פי המסמכים שהגיעו אל לשכת עורכי הדין, החברה שיווקה מנוי לשירותים משפטיים באמצעות עורכי דין במגוון תחומים: מעמד אישי, חוזים, הוצל"פ, עבודה, חברות, נזיקין וכיו"ב. החברה גבתה דמי מנוי בשלוש חבילות מוצעות, כאשר שכר טרחת עורך דין כלול בחבילה ומשולם על ידי הלקוח באמצעותה כחלק מדמי המנוי.

 

עקב כך הגישה הלשכה תביעה נגד החברה באמצעות עוה"ד אסף פוזנר ואתי ליבמן עפאים ממשרדו. התיק הועבר להליך של גישור בהמלצת בית המשפט. על פי הסדר הגישור תבצע החברה שורה של תיקונים בהסכם השירות שבינה לבין לקוחותיה, ותחדל בפעילותה ובשירותיה להסיג גבול המקצוע, לרבות מתן שירותי ייעוץ משפטי, הסרת סמל המאזניים מנייר המכתבים של החברה והבהרה לצד לוגו החברה, לפיה החברה אינה עוסקת בייצוג ו/או ייעוץ משפטי. כמו כן, על פי ההסכם, על החברה לאפשר לנציג לשכת עורכי הדין להגיע למשרדיה פעם בשנה לבדיקה רנדומאלית של תיקיה, על מנת לבדוק את עמידתה של הנתבעת בתנאי ההסכם. כל הפרה של תנאי ההסכם תחייב את הנתבעת בתשלום פיצויים.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, מסר כי מדובר בהישג נוסף במאבק הבלתי מתפשר על מעמד המקצוע, וכי לשכת עורכי הדין לא תחדל מלהתמודד עם גורמים שונים המסיגים בגבולו של המקצוע.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון