הודעות דוברות הלשכה

הנהלת בתי המשפט וההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין משיקות קובץ פסקי דין של בית המשפט העליון – פד"י – מחודש

15.09.2010

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין: "הפד"י המודפס תורם לחיזוק התרבות המקצועית והמשפטית בישראל".

ביום 19.9.10 ייצא לאור הכרך הראשון של קובץ פסקי הדין של בית המשפט העליון – פד"'י – המחודש. כרכי הפד"י החדשים ישווקו לכלל הציבור לרבות לשופטים ולעורכי דין. כמו כן, ניתן יהיה לרכוש את הכרכים בהוצאה לאור של לשכת עורכי הדין.

 

ביום 9.5.2010, נחתם הסכם בין הנהלת בתי המשפט ולשכת עורכי הדין בישראל לביצוע מיזם משותף אשר יאפשר את המשך הוצאתם לאור של פסקי הדין הנבחרים של בית המשפט העליון, בקובץ מודפס.  מדובר בפסקי הדין החשובים והמשמעותיים ביותר של בית המשפט העליון. קובץ הפד"י הפך ברבות השנים לכלי עבודה חשוב  בקרב עורכי הדין והציטוט ממנו נחשב לציטוט הרשמי.

 

שיתוף הפעולה בין הנהלת בתי המשפט ללשכת עורכי הדין, מבוצע באמצעות ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין, העוסקת שנים רבות בהוצאה לאור של ספרות משפטית עשירה, בתחום החוק והמשפט. על פי ההסכם, שהינו בהיקף כספי של כחצי מליון ש"ח בשנה, הנהלת בתי המשפט תוציא לאור, מדי שנה, כרך פד"י אחד הכולל ארבעה חלקים, כל חלק ימנה לפחות - 600 (שש מאות) עמודי פסיקה נטו (אשר כוללים תמצית הלכה) ובסך הכול כ- 2,400 (אלפיים וארבע מאות) עמודים נטו בכרך. הכרך שראה אור בימים אלה, פ"ד סא(1), מונה 880 עמודי פסיקה נטו. הנהלת בתי המשפט תזמין מהלשכה  400 עותקים מכל כרך אשר ישווקו לכלל הציבור לרבות לשופטים ולעורכי דין.

 

הוצאתו לאור של הפד"י התאפשרה לאחר תקופה ממושכת שבה לא הוצאו לאור כרכים אלה, ונוצר פיגור ניכר בהפקתם. ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין המשיכה בפרויקט מהנקודה שבה הופסק בידי קודמיה. הכרך הראשון אשר מופץ בימים אלה הינו החלק הראשון של פד"י כרך סא.

 

פסקי הדין המתפרסמים בקובץ פד"י, עוברים עריכה לשונית ומשפטית על ידי מומחים מקצועיים ומתווספים להם תוספות שונות, ובכלל זה תמצית ההלכה, רשימת אזכורים  ומראי מקום. הפד"י מהווה יצירה ספרותית בעלת ערכי מורשת לאומית לנוכח חשיבותו של בית המשפט העליון, ופסיקותיו בעיצוב דמותה התרבותית של המדינה והשפעותיו על זהות החברה בישראל.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון: "בחידוש ההוצאה לאור של כרכי הפד"י יש יותר מאשר געגוע לריח ולמגע של הנייר. בעיני, יש חשיבות מקצועית רבה להדפסה של פסקי דין חשובים ובולטים של בית המשפט העליון על גבי נייר לשם חיזוק התרבות המקצועית והמשפטית בישראל".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון