ועדות הלשכה

בהתערבות ועדת הנוטריונים של הלשכה: הנהלת בתי המשפט הרחיבה את שירות מתן האפוסטילים לבתי המשפט בכל הארץ

07.02.2008

עו"ד שמעון לפיד - רכז ועדת נוטריונים שליד הועד המרכזי

עד כה ניתן השירות במספר מצומצם של בתי משפט בערים הגדולות, דבר שגרם לקשיים רבים בקרב נוטריונים, שנעזרו בשירות. בעקבות פניית ועדת הנוטריונים הורחב השירות גם לבתי המשפט בערי השדה.

החל מיום 3 בפברואר 2008 הורחב שירות מתן האפוסטילים לבתי המשפט ברחבי הארץ, מקרית שמונה שבצפון ועד אילת שבדרום. השירות יינתן בין השעות 8:30 עד 13:30, כאשר רשימת בתי המשפט, מספקי השירות, כמו גם מועדי הפעילות מתפרסמים באתר האינטרנט של הנהלת בתי המשפט.

 

עד כה ניתן השירות במספר מצומצם של בתי משפט בערים הגדולות, דבר שגרם לקשיים רבים בקרב נוטריונים, שנעזרו בשירות זה. עיקר העומס היה במחוז ת"א והמרכז, בעטיו נגרמו כל מיני אילוצים, כדוגמת: הגבלת כמות האפוסטיל לעשרה אישורים בלבד בכל פעם, הגבלת מתן האישור לפי מקום פעילות הנוטריון וכיו"ב. הגבלות אלה עוררו תרעומת רבה בקרב הנוטריונים.

 

על מנת לשפר את השירות בתחום, פנה עו"ד יונה דה-לוי, יו"ר ועדת הנוטריונים של לשכת עורכי הדין, לשופט משה גל, מנהל בתי המשפט, ועקב כך הורחב השירות גם לבתי המשפט בערי השדה לאחר הקצאת כוח אדם ראוי והכשרתו לכך. עתה, עם הרחבת השירות, מקווה עו"ד דה-לוי, כי הבעיה תבוא על פתרונה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון