ועדות הלשכה

סיכום ערב העיון: עריכת הדין לאן ?

28.01.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ערב העיון נערך על ידי לשכת עורכי הדין ואגודת הסטודנטים למשפטים של אוניברסיטה ת"א. במהלך הערב נסוב הדיון בעיקר על תקופת ההתמחות וכן על השיקולים לבחירת משרד להתמחות.

הארוע נערך ביום ג', 24.1.06, באוניברסיטת ת"א, ביוזמת יו"ר ועדת מכללות ואוניברסיטאות של לשכת עורכי הדין, עו"ד ינון היימן, ובשיתוף מועצת אגודת הסטודנטים של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה, בראשות גיל גולדנברג ונאמן שמואלי, מארגן הכנס. בכנס השתתפו כ- 250 סטודנטים/יות.

 

במהלך הערב נסוב הדיון בעיקר על תקופת ההתמחות וכן על השיקולים לבחירת משרד להתמחות. ד"ר יורם דנציגר, עו"ד, מייסד משרד עו"ד דנציגר, קלגסבלד ושות', ציין שהמשרד רואה במתמחים חלק אינטגרלי מהצוות, ושואף לשלבם כעו"ד במשרד בתום תקופת ההתמחות. עו"ד דויד גילת, מייסד משרד עו"ד גילת, קנולר, גראוס ושות', ציין אף הוא שלתפיסתו המתמחה צריך להיות מעורב בתהליכים המרכזיים והחשובים במשרד להבדיל מההתייחסות למתמחה כבורג קטן במערכת. עוד הוסיף, שיש להחליט מראש על תחום ההתמחות ולפיו לבחור את המשרד. עו"ד ליאת קינן, ראש תחום התמחות במשרד גילת, קנולר, גראוס ושות' המליצה לסטודנטים לברר בשלב ראיון ההתמחות את הגדרת תפקידו של המתמחה, והאם יהיה שותף פעיל בתיק, יתלווה לדיונים ופגישות או יעסוק בעיקר באיתור חומר משפטי.

 

יו"ר הועדה, עו"ד יינון היימן, שהנחה את הערב, ציין את חשיבות תרומתם של משרדי עו"ד לקהילה, והדגיש שחשוב שגם הסטודנטים כעו"ד לעתיד ישאפו לתרום לקהילה ויעניקו ייצוג פרו בונו למיעוטי אמצעים. ד"ר יורם דנציגר ציין שחלק ניכר מהמשרדים בארץ תורם תרומה כספית ושותף לפרויקט הפרו בונו של הלשכה למתן סיוע וייצוג משפטי למיעוטי אמצעים בהתנדבות. דנציגר שמכהן גם כיו"ר מכון ההשתלמות של הלשכה הוסיף, שבשנתיים האחרונות מפעילה הלשכה את מכון ההשתלמות, על מנת שעו"ד יוכלו להתעדכן בחידושים המשפטיים.

 

בהמשך שיתפו המתמחות נעמה בן בסט, שמתמחה במשרד, והמתמחה ענבל באומר מפרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה את הסטודנטים בחוויית ההתמחות והעניקו עצות לקהל.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון