ועדות הלשכה

חדשות הפורום הפלילי: הוסרה חובת הדיווח "ההלשנה" מעורכי דין כלפי לקוחותיהם

22.06.2014

עו"ד שירית בכר, ממונה על הפורום הפלילי הארצי

השבוע התקיימה בוועדת חוקה, חוק ומשפט ישיבה סוערת ביחס להצעת חוק הלבנת הון (תיקון- נותני שירות עסקי). בכך הסתיימו להן שלוש שנות מאבק עיקש בסופן הצלחנו להסיר מסדר היום את אסון חובת הדיווח ’ההלשנה’ שהרשויות ביקשו להטיל על עורכי הדין ביחס ללקוחותיהם.

בישיבה שהתקיימה בוועדת חוקה, הביעה לשכת עורכי הדין התנגדות נחרצת להטלת חובות דיווח על עורכי דין והבהרנו שאין זה תפקידנו להוות רשות חוקרת ומפקחת בשם המדינה וכי הדבר יפגע במרקם היחסים הרגיש בין עורך הדין ללקוח ועלול גם לפגוע בחיסיון.

 

השבוע התקיימה בוועדת חוקה, חוק ומשפט ישיבה סוערת ביחס להצעת חוק הלבנת הון (תיקון- נותני שירות עסקי). בכך הסתיימו להן שלוש שנות מאבק עיקש בסופן הצלחנו להסיר מסדר היום את אסון חובת הדיווח 'ההלשנה' שהרשויות ביקשו להטיל על עורכי הדין ביחס ללקוחותיהם.

 

בישיבה שהתקיימה בוועדת חוקה, הביעה לשכת עורכי הדין התנגדות נחרצת להטלת חובות דיווח על עורכי דין והבהרנו שאין זה תפקידנו להוות רשות חוקרת ומפקחת בשם המדינה וכי הדבר יפגע במרקם היחסים הרגיש בין עורך הדין ללקוח ועלול גם לפגוע בחיסיון. בכוונת לשכת עורכי הדין להמשיך את המגעים ושיתוף הפעולה הקיים, מול הרשויות, על מנת שהתוצר הסופי של המאבק בנושא, יבטיח את המשך זכות הקיום של מקצוע עריכת הדין וייצוג חופשי של אזרחים במדינה.

 

מענה מיידי ב"קו האדום"

הפורום הפלילי הארצי ממשיך להפעיל במרץ את ה"קו האדום" – 03-6172687 לעורכי דין אשר מעניק מענה טלפוני מיידי 24/7 לעורכי דין שנזקקים לייעוץ אל מול רשויות אכיפת החוק במסגרת מילוי תפקידם. 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון