ועדות הלשכה

הפורום הפלילי הארצי - עדכון שבועי

18.05.2014

עו"ד שירית בכר, ממונה על הפורום הפלילי הארצי

הפורום הפלילי הארצי בראשות עו"ד אבי חימי

 

הפורום השיק מיזם חדש "הפורום הפלילי הארצי במבט עולמי" – מבזק חדשות מחו"ל בתחום המשפט הפלילי. הגיליון יופץ מידי חודש בקרב חברי/ות הפורום הפלילי הארצי, ללא עלות, ובאמצעות כתובת הדוא"ל המעודכנת במערכת החברים בלשכה.

 

הפורום פנה במכתב דחוף לח"כ מירי רגב, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ישראל, זאת בעקבות כתבה שפורסמה ב"הארץ" ולפיה, המועצה הארצית לתכנון ובניה במשרד הפנים אישרה פטור לשירות בתי הסוהר מחובת מתן שטח מחייה מינימאלי לאסיר בודד של 6.5 מ"ר, כפי שנקבע בתוכנית המתאר הארצית הכוללת לבתי הסוהר (תמ"א 24) שאושרה בממשלה בשנת 1982. הפורום הפלילי ציין, כי הוא רואה בדאגה ובחומרה רבה הן את העובדה שבמשך למעלה משלושים השנה מאז תמ"א 24 אושרה לא פעל שירות בתי הסוהר ליישומה וכי כעת אף הוחלט כי הוא פטור מיישומה. הפורום הפלילי ביקש מח"כ מירי רגב שתידרש לעניין זה לאור הצפיפות הקשה במתקני הכליאה והפגיעה האנושה בזכויות כלואים לכבוד אנושי בהקצאת מינימום שטח מחייה לאסיר.

 

הותר לפרסום דו"ח ביקורות רשמית מקיפה שקיימו המבקרים הרשמיים בבית המעצר אבו כביר, בין יתר הממצאים החמורים העולים מדו"ח הביקורת דווח על מגפת פשפשים הידועה כ"פשפש המיטה" שגורמת לעצורים לגירודים; פצעים; דימום ואי נעימויות. היעדר במלאי של תרופות כרוניות הכרחיות; היעדר חימום או מיזוג בתאי המעצר; היעדר חלונות בפתחי אוורור בתאים; מזרונים המתחלפים "מיד ליד" ללא כיסוי סדין וללא מצעים כשהם ספוגים ריחות ונוזלים ושמיכות קרועות; היעדר אזורי עישון נפרדים. בנוסף, באגף הקטינים - נמצאו שני עצורים קטינים. לא היו סדינים במיטותיהם וניכר כי התא היה מוזנח, מלוכלך ואינו ראוי למחייה אנושית (זרימת מים על הרצפה, מגוון כיתובי "גריפיטי" ומריחות חומרים למיניהם על הקירות).

 

ועדת תעבורה בראשות עו"ד שי גלעד

 

הוועדה קיימה ישיבת עבודה מקצועית עם תת ניצב שרית פיליפסון, ראש מדור תביעות תעבורה ואנשי משרדה. במסגרת הישיבה הוסדרו נושאים  מקצועיים הנוגעים לעבודת עורכי הדין בין היתר, קבלת חומרי חקירה וקיום פגישות במשרדי התביעות.

 

ועדת הלבנת הון בראשות עו"ד שריג דמארי

 

הוועדה דנה בנושאים חשובים הנוגעים לעבודת עורכי הדין בתחום. בין היתר דנה הוועדה בנושא של שחרור כספים לטובת כיסוי שכר טרחה הגנה משפטית מרכוש המחולט באופן זמני; החלת חובות זיהוי ודיווח על עורכי דין והוראות דיווח על חשבונות של אמריקאים ואירופאים במדינת ישראל.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון