הודעות דוברות הלשכה

במדור זה מתפרסמות הודעות דוברות לשכת עורכי הדין, כפי שהועברו לפרסום בתקשורת. פניות ללשכה יש לבצע באמצעות טופס "תגובות והצעות" 

דוברות הלשכה
בדיון שהתקיים בפני המפקחת על רישום המקרקעין בפתח תקווה, אושרת ארפי מוראי, לא אפשרה לו המפקחת לייצג בתיק, ודרשה מהתובע להיות מיוצג ע"י עו"ד, אם רוצה להמשיך בתביעה או שינהל את ההליך בעצמו.
דוברות הלשכה
על פי כתב התביעה, מפרסם הנתבע את עצמו באינטרנט כמומחה ברישום חברות ברשם החברות, כאשר השירות כולל, בין היתר, הכנת תקנון החברה, שהינו מסמך משפטי לכל דבר ועניין. כמו כן, פרסם הנתבע שהוא המשרד המוביל בארץ בנושא פירוק חברה ברשם החברות, כשעל פי הפרסום, כולל השירות מטעמו פעולות משפטיות כמו: הכנת תצהירים על כושר פירעון החברה, זימון ישיבות בעלי מניות לפירוק החברה, הכנת פרוטוקולים על פירוק החברה, מינוי מפרק לחברה וכיו"ב.
דוברות הלשכה
על פי כתב התביעה, החברה עוסקת במימוש זכויות בתחום הביטוח הלאומי ונותנת ייעוץ משפטי לפונים אליה בניגוד להוראות הדין.
דוברות הלשכה
על פי כתב התביעה מפרסם הנתבע את שירותיו תחת השם המסחרי "עוגנים" באתר אינטרנט ייעודי וברשת הפייסבוק. בפרסומים נכתב בין היתר: "אנו בחברת "עוגנים מימוש זכויות רפואיות" מייעצים ומלווים את הלקוחות לאורך כל שלבי התהליך עד למימוש מלוא זכויותיהם. יועצי החברה הינם אנשי מקצוע מהטובים והמנוסים בתחומם, אשר בקיאים בשלל הזכויות המגיעות ללקוחו ועוסקים במימוש זכויותיו מול הגופים הרלוונטיים השונים... כבר בפגישת הייעוץ הראשונית מתבצעת בדיקה מעמיקה של כל הזכויות הרלוונטיות והדרכים למימושן".
דוברות הלשכה
הלשכה, באמצעות הוועדה להגנת המקצוע, ניהלה בשבוכות האחרונים מספר מאבקים נגד משיגי גבול המרצוע בתחומי משפט שונים. להלן הבולטים שבהם, שאף הגיעו לבית המשפט.
דוברות הלשכה
מחומר הראיות עולה, כי הוא אף הודה במפורש, כי הוא עורך דין מטעם עצמו מבלי שקיבל רישיון על פי החוק ותוך כפירה בהוראות החוק שהקנה ללשכת עורכי הדין את הסמכות ליתן רישיונות לעסוק בעריכת דין. הלה אף ביקש מבית המשפט, שלא ימנע ממנו להמשיך בניהול החקירה הנגדית בתיק כעורך דין.
דוברות הלשכה
ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, מסר עם פרסום התוצאות: "אני מברך את המצטרפים החדשים למשפחת עורכי הדין בישראל ומאחל להם הצלחה בדרכם החדשה. בחודשים הקרובים נקבל את המלצות הוועדה בראשות כבוד השופט דוד חשין, לבחינת הסמכת עורכי הדין, ואין לי ספק שמסקנותיה יובילו להסדרה של תהליך זה. כך נוכל לשמור על איכות מקצוע עריכת הדין ובמקביל ליצור מסלול הכשרה מתאים וראוי למי שמבקש להצטרף למשפחת עורכי הדין בישראל. אני קורא לכל אחת ואחד מהם ליטול חלק במגוון הרחב של הפעילויות שמעמידה הלשכה לציבור עורכי הדין."
דוברות הלשכה
2,653 נבחנים ניגשו ב- 12.12.19 לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין. במקביל, חתם שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה, על יוזמת ראש הלשכה, עו"ד אבי חימי, והוציא לדרך את הוועדה הציבורית לבדיקת תהליך ההסמכה.
דוברות הלשכה
ביום 27.06.19 נערכה בירושלים בחינת ההתמחות בכתב של לשכת עורכי הדין. להלן הנתונים הראויים לציון בקשר עם הבחינה:
דוברות הלשכה
מדובר בבחינה שקיומה נקבע מכוח הוראת שעה שהתקינה שרת המשפטים, ואשר הזכאים להיבחן במסגרתה היו נבחנים שציונם באחת מבין 3 בחינות ההסמכה הקודמות לה (הבחינות שנערכו ביום 10.12.17, 24.6.18 ו-13.12.18) עמד על בין 50 ל-59 נקודות. הבחינה נערכה כבחינת השלמה במתכונת מיוחדת ומצומצמת.
דף מס' 1 מתוך 158 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון