הודעות דוברות הלשכה

במדור זה מתפרסמות הודעות דוברות לשכת עורכי הדין, כפי שהועברו לפרסום בתקשורת. פניות ללשכה יש לבצע באמצעות טופס "תגובות והצעות"

דוברות הלשכה
בפני הוועדה עמדו פניותיהם של ראש הלשכה, שרת המשפטים ויו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט וחברי ועדת חוקה לבחון את ההשגות שהוגשו, בגישת בית הלל. הוועדה נתנה דעתה לפניות אלה והביאה אותן בחשבון בעת הדיון בהשגות.
דוברות הלשכה
בית המשפט המחוזי בת"א אסר על שאול מני נוי, בעל העסק "אידאה - זכויות הגבר במשפחה" לתת שירותי משפטיים. פסק הדין ניתן בעקבות תביעה שהגישה הלשכה נגדו בחשד להסגת גבול מקצוע עריכת דין בתחום דיני משפחה ומעמד אישי.
דוברות הלשכה
ועדת הכלכלה קיבלה את עמדת פורום הוצל"פ של לשכת עורכי הדין: עוסק שנקט הליך משפטי מבלי ששלח לצרכן הודעה על החוב, רשאים בימ"ש או רשם ההוצל"פ להפחית מהחוב רק את הוצאות הגביה שלא הותרה גבייתם בחוק אחר. המשמעות: לא ניתן להפחית אגרת בימ"ש או אגרת הוצל"פ או שכר עו"ד.
דוברות הלשכה
ועדת צבא ובטחון של לשכת עוה"ד פנתה לפרקליט הצבאי הראשי: תקן את פקודות מטכ"ל האוסרות על חיילים ומפקדים לתת תצהיר או למסור עדות בהליכים משפטיים. הוועדה סבורה, כי הזמנת מפקד לעדות בהליך משפטי של חייל שלו, זו אינה פעולה נגד הצבא אלא סיוע לבירור האמת ולעשיית משפט צדק.
דוברות הלשכה
אלמונים בזזו את רכוש ביתה של אישה מוכה מנתניה בעת ששהתה עם שלושת ילדיה במקלט לנשים מוכות * בעקבות התערבותם הדחופה של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, המשנה לראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יוסף ויצמן וצוות תכנית "שכר מצווה" בלשכה, ביצעה חברת "עמידר" שיפוצים מידיים במקום, כולל תיקון החלונות והתריסים שנעקרו ממקומם * בנוסף לכך, נמנע פינויה מהדירה אליה פלשה.
דוברות הלשכה
צעירה בת 25 מראשון לציון נדהמה לגלות: במהלך שהותה בהודו חילק אביה צ’קים מחשבונה הפרטי, השאיר מכתב, התאבד והותיר אותה עם חובות ודרישות עיקולים בסך עשרות אלפי שקלים * מתנדבת בתכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין מסייעת לה בימים אלו בהתמודדות עם תיקי ההוצאה לפועל שגררה תסבוכת זו.
דוברות הלשכה
תושבי בני ברק יזכו לקבלת ייצוג משפטי ללא תמורה כספית באמצעות תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין בישראל – כך סוכם בתום פגישה שקיימו נציגי התכנית עם ראש עיריית בני ברק, הרב חנוך זייברט, ביום רביעי שעבר, 16.3.
דוברות הלשכה
ועדת הנוטריונים של הלשכה פנתה ליועצת המשפטית של משרד הבריאות בבקשה לקבוע נוהל שיאפשר לחולים המאושפזים בבתי חולים הזקוקים לאישור נוטריוני להסתייע ברופאי בתי החולים לקבלת תעודה רפואית.
דוברות הלשכה
לשכת עורכי הדין מבקשת את מאסרו של אמנון אביעד במסגרת בקשה לבזיון בימ"ש נגדו ונגד חברת אלמג"ן שבבעלותו, לאחר שהפרו פעם אחר פעם החלטות שיפוטיות האוסרות עליהם לתת שירותים משפטיים וממשיכים לנצל מצוקות של גברים בהליכי גירושין.
דוברות הלשכה
ועדת צבא ובטחון של לשכת עורכי הדין: "ועדת הערר למשרתי הקבע היא ’ועדה מטעם’ הנותנת גיבוי מוחלט לצבא. רוב ההחלטות הניתנות בה הן לרעת משרתי הקבע" * הוועדה יוזמת הצעת חוק להעביר את הסמכות לביה"ד הצבאי לדון בזכויותיהם הסוציאליות של לובשי המדים.
דף מס' 1 מתוך 157 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון