הודעות ועדכונים

המידע המפורסם במדור זה כולל הודעות מטעם הלשכה וגופים שונים, עדכונים ופרסומים נוספים בתחומים בעלי עניין לעוה"ד הנוגעים לעבודתם/ן השוטפת. גופים המעוניינים לפרסם מידע לעוה"ד במדור זה, מוזמנים לפנות באמצעות דוא"ל ibar@israelbar.org.il.

עו"ד מנחם מושקוביץ, יו"ר ועדת האתיקה הארצית
בהמשך להחלטת ועדת האתיקה הארצית שפורסמה ביום 25.03.2020 ובצל מצב החירום שהוכרז בארץ (15.03.20), הנחיות משרד הבריאות והצורך בשמירה על בריאות הקהל הרחב וציבור עורכי הדין, מתכבדת ועדת האתיקה לפרסם החלטתה התקפה כל עוד מוכרז מצב חירום בישראל, בנושא שבנדון.
ש. הייזלר, עו"ד, הממונה על המרשם, הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין, משרד המשפטים
בבקשות לרישום הערת אזהרה ובבקשות לרישום ירושה, המוגשות במסגרת הממשק המקוון, יהא רשאי עורך הדין לאמת את חתימת מרשו/יו ואף להסביר לו/הם את מהות הפעולה ואת תוצאותיה המשפטיות, גם באמצעים חזותיים.
לשכת עורכי הדין
לשכת עורכי הדין הגיעה לסיכום עם חברות הביטוח הראל, מנורה וכלל, לפיו תתאפשר למבוטח המעוניין בכך, דחיית תשלום הפרמיה בביטוח הבריאות למשך שלושה חודשים, מבלי לפגוע בתוקף הכיסוי הביטוחי.
עו"ד שמרית רגב שרייבר, מנהלת אגף דוברות והסברה, רשות האכיפה והגבייה
פגרת פסח 2020 ברשות האכיפה והגבייה תחול בין התאריכים י"ד ניסן תש"פ 8.4.2020 (יום רביעי) לבין כ"א בניסן תש"פ 15.4.2020 (יום רביעי).
יובל גורן, דובר היחידות המקצועיות, אגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים
لقد تم تحميل دليل عن طريق الانترنت باللغة العربية الى موقع مفوضية مساواة حقوق الاشخاص ذوي الاعاقة. الدليل يشتمل على المعلومات التي يتم
לשכת עורכי הדין
כולנו עדים בחודשים האחרונים להשלכות הקשות של מגיפת הקורונה על מרבית תחומי החיים בישראל ובעולם. השלכות אלה לא פוסחות על עולם המשפט, ובכלל זה על עולם החוזים המסחריים. לאור זאת מינה ראש הלשכה צוות משפטנים מטעם לשכת עורכי הדין, אשר גיבש נייר עמדה שניתח את השלכות המשבר על התקשרויות חוזיות מסחריות בכלל ועל הסכמי שכירות בפרט, בהתאם לדין הישראלי.
כרמית אורפז-ימין, דוברת היחידות המקצועיות, אגף דוברות הסברה ותקשורת, משרד המשפטים
בשל התפרצות נגיף הקורונה, במטרה להקל על הציבור לנוכח הקושי בהגעה פיזית למוקדי קבלת שירות, וכדי לאפשר קבלת הלוואה באמצעות רישום משכנתה, גם במשכנתאות שאינן קשורות בהכרח לרכישת דירה ושבדרך כלל ניטלות שלא בסיוע עורך דין, נדרש משרד המשפטים לבחון דרכים נוספות להגשת בקשות לרישום משכנתה. זאת, בין היתר, גם באמצעים דיגיטליים.
החטיבה החברתית
מאז החל משבר נגיף הקורונה, לשכת עורכי הדין והחטיבה החברתית שמו לעצמן למטרה להעניק סיוע חירום למרכז השלטון המקומי, פיקוד העורף ולארגונים שונים. אנחנו קוראים לכל אדם שרוצה לעזור, לפנות לשכנים המבוגרים שלו ולהציע את עזרתו בקנייה מהסופרמרקט, איסוף תרופות מבית מרקחת, בישול מנה חמה או כל דבר אחר שיוכל להבטיח שהקשיש יקבל מענה לצרכיו היומיומיים, מבלי שיצטרך לצאת מהבית, ולא פחות חשוב מכך: יזכה לתשומת לב והתעניינות.
הרשות לרישום והסדר מקרקעין, משרד המשפטים
החל מיום 1.04.2020, מתאפשרת הגשת בקשות לרישום משכנתה באופן מקוון גם עבור משכנתאות של הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ (זאת בנוסף לבנק הפועלים בע"מ, בנק ירושלים בע"מ, בנק לאומי לישראל בע"מ, בנק מזרחי-טפחות בע"מ, בנק דיסקונט לישראל בע"מ, בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ וחברת טריא פי2פי בע"מ).
עו"ד ענת הר אבן, היועצת המשפטית, רשות האכיפה והגבייה
המצאת כתבי בי דין בין עורך דין לעורך דין לפי הוראת השעה חלה גם על המצאת כתבי בי דין בין אדם לחברו בהוצאה לפועל. מובהר, כי הוראת השעה, אינה חלה על מסירת אזהרות או התראות לפני תובענה.
דף מס' 1 מתוך 108 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון