הודעות ועדכונים

המידע המפורסם במדור זה כולל הודעות מטעם הלשכה וגופים שונים, עדכונים ופרסומים נוספים בתחומים בעלי עניין לעוה"ד הנוגעים לעבודתם/ן השוטפת. גופים המעוניינים לפרסם מידע לעוה"ד במדור זה, מוזמנים לפנות באמצעות דוא"ל ibar@israelbar.org.il.

החטיבה החברתית
מאז החל משבר נגיף הקורונה, לשכת עורכי הדין והחטיבה החברתית שמו לעצמן למטרה להעניק סיוע חירום למרכז השלטון המקומי, פיקוד העורף ולארגונים שונים. אנחנו קוראים לכל אדם שרוצה לעזור, לפנות לשכנים המבוגרים שלו ולהציע את עזרתו בקנייה מהסופרמרקט, איסוף תרופות מבית מרקחת, בישול מנה חמה או כל דבר אחר שיוכל להבטיח שהקשיש יקבל מענה לצרכיו היומיומיים, מבלי שיצטרך לצאת מהבית, ולא פחות חשוב מכך: יזכה לתשומת לב והתעניינות.
הרשות לרישום והסדר מקרקעין, משרד המשפטים
החל מיום 1.04.2020, מתאפשרת הגשת בקשות לרישום משכנתה באופן מקוון גם עבור משכנתאות של הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ (זאת בנוסף לבנק הפועלים בע"מ, בנק ירושלים בע"מ, בנק לאומי לישראל בע"מ, בנק מזרחי-טפחות בע"מ, בנק דיסקונט לישראל בע"מ, בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ וחברת טריא פי2פי בע"מ).
עו"ד ענת הר אבן, היועצת המשפטית, רשות האכיפה והגבייה
המצאת כתבי בי דין בין עורך דין לעורך דין לפי הוראת השעה חלה גם על המצאת כתבי בי דין בין אדם לחברו בהוצאה לפועל. מובהר, כי הוראת השעה, אינה חלה על מסירת אזהרות או התראות לפני תובענה.
הרשות להגנת הפרטיות, משרד המשפטים
הנחיות בנוגע לנוהל זיהוי מבקשים, הנפקת תעודות אלקטרוניות מאושרות למבקשים ותהליך ביצוע חידוש מרחוק לתעודה אלקטרונית מאושרת שטרם פג תוקפה
עו"ד אבי חימי, ראש הלשכה
כחלק מהיערכות הרשות השופטת למתן שירות חיוני לציבור במהלך תקופת מצב החירום, יחל במהלך השבוע הבא פיילוט בחמישה אולמות שיפוט בבית משפט השלום בראשון לציון במסגרתו יורחב השימוש בהיוועדות חזותית גם לדיונים בהליכים אזרחיים וזאת, בכפוף להסכמת הצדדים.
החטיבה לתכנון מדיניות ואסטרטגיה ומחלקת ייעוץ וחקיקה, משרד המשפטים
במסגרת המאמצים להקל כמה שיותר על אזרחים ותאגידים ולמצוא פתרונות מתאימים למתן שירות לאור ההנחיות החלות על הציבור בעקבות משבר הקורונה, מבקש משרד המשפטים לקבל את התייחסות באשר לסוגיות שונות הקשורות לרגולציה של יחידות משרד המשפטים, שהקלה בהן יכולה לאפשר ביצוע פעולות שונות שאינן מתאפשרות כיום.
ועדת בנקאות ופיננסים
לנוחיותכם ריכזה ועדת בנקאות ופיננסים את ההקלות אשר ניתנו על ידי בנק ישראל והמערכת הבנקאית, שמטרתן להקל על הציבור עקב משבר הקורונה.
עו"ד שלומי צפורי, יו"ר (משותף) ועדת צבא וביטחון
בשבוע שעבר נחתמו הוראות שעה לסדרי המנהל של בתי הדין הצבאיים אשר קובעות אילו דיונים ישמעו בתקופת החירום (בדומה להודעה של מנהל בתי המשפט). כעיקרון מדובר בדיונים של עצורים וככלל לא בדיוני הוכחות. קיימת סמכות לדון גם בדברים אחרים בקביעה מיוחדת של נשיאי בתי הדין.
לשכת עורכי הדין
לאור פניות רבות של עורכי דין אשר נמצאים חלקם במצב כלכלי קשה נוכח המצב הקיים, הרינו לפנות אליך בזאת בבקשה לבטל את תשלומי הארנונה (בשל הקורונה) לכל המשרדים ביניהם משרדי עורכי הדין אשר למעשה נמנע מהם להמשיך בפעילות סדירה בתקופה זו.
הנהלת בתי המשפט
בשל מגיפת הקורונה, התעורר צורך במתן אפשרות עבודה מרחוק בתיקי נוער. על מנת לאפשר זאת, עלינו לפעול לשינוי רמת החיסיון בתיקים מ"חסוי לכל - פתוח לשופט וצוותו" ל"חסוי לציבור - פתוח לצדדים". בשל רגישות הנושא, הוחלט כי התהליך יבוצע באופן מדורג ומבוקר.
דף מס' 1 מתוך 108 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון