חדשות הלשכה - אם אינך מצליח/ה לצפות בתוכן - לחץ כאן
דף לשכה בפייסבוק   |   עדכון פרטים אישיים
יום שני  |  30.6.2014
 

     
דבר
ראש הלשכה

 

 

שומרים על מערכת המשפט ומגינים על המקצוע

 

משוב השופטים: הוועד המרכזי של הלשכה החליט ברוב מוחץ ביום 25.6.14, לקיים משוב שופטים כבר בשנת המשפט הקרובה. משוב השופטים איננו כלי ניגוח, אלא כלי חשוב להערכת התנהלותם של שופטים והמערכת המשפטית. הגנת המקצוע: בפסק דין תקדימי, קבע בשבוע שעבר בית המשפט העליון בהרכב של שלושה שופטים, כי לבנת פורן לא תספק יותר שירותים משפטיים. לסיום: ברכה לחברינו וחברותינו בני ובנות הדת המוסלמית לרגל חודש הרמדאן.

30.6.2014 המשך קריאה
 
פייסבוק

 

 

22,460 חברות וחברים שיודעים מה קורה בלשכה

 

חבר/ה יקר/ה,

 

הלשכה מזמינה אותך להצטרף לדף הבית הרשמי שלה בפייסבוק - הקהילה החברתית הגדולה ביותר של עורכי/ות הדין בישראל. כל האירועים, התמונות והחוויות - עכשיו במקום אחד. זו ההזדמנות שלך להכיר את הפעילות החברתית והמקצועית של הלשכה ושל קהילת עורכי הדין ועורכות הדין. כמו כן, הינך מוזמן להצטרף לדף הפייסבוק האישי של ראש הלשכה. אתם/ן מוזמנים/ות להצטרף, להגיב, להציע ולהיות בקשר רציף ועדכני.

29.6.2014 המשך קריאה
חדשות ועדכונים

לשכת עורכי הדין פועלת לשיווין הזדמנויות בין נשים וגברים

הוועד המרכזי בלשכה החליט כי שליש מן המקומות ישוריינו לנשים בוועדות המקצועיות, בדירקטוריונים, בצוותים מקצועיים, בימי העיון, במושבים וכיו"ב. לשכת עורכי הדין רואה חשיבות עליונה בשמירה על שוויון הזכויות בין גברים לנשים, ומתן הזדמנויות שוות לנשים וגברים.
29.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

ראש הלשכה מגיב בראיון ב- Ynet לחרם של הנהלת בתי המשפט, המתנגדת להערכת שופטים

"אנו רואים חשיבות רבה בהגברת אמון הציבור במערכת המשפטית, ובצורך הממשי למערכת בקרה נוספת שתסייע באבחון תהליכי שחיקה של שופטים, ניהול זמן שיפוטי ביעילות ובחינת התנהלות הצוות הפועל לצד השופט". לצפייה בראיון המלא - לחץ/י כאן
30.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

פס"ד לבנת פורן - תשובות לשאלות נפוצות

בין השאלות: האם המרכז למימוש זכויות רפואיות הסיג את גבול המקצוע? * האם המרכז למימוש זכויות רפואיות יכול לטפל בתאונות דרכים? * האם "מומחי" המרכז הם מומחים ומוכשרים לעיסוק בבחירה ובהכוונה בנתיב המשפטי המתאים? * האם יש יתרונות לקבלת טיפול מעורך דין?
29.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

הוסרה מסדר היום הכוונה להטיל חובות דיווח על עורכי דין בקשר לביצוע פעולות פיננסיות ללקוחותיהם

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "לאחר שלוש שנות מאבק, הצלחנו להסיר מסדר היום את עניין חובת ’ההלשנה’ שהרשויות ביקשו להטיל על עורכי הדין ביחס ללקוחותיהם, ולשכנע את ועדת החוקה, חוק ומשפט לקבל את הצעת הלשכה להתקין כלל אתי בתקנות הלשכה שיסדיר את הנושא. הוריתי לכל הגורמים הרלוונטיים לפעול מיידית ליישום החלטת הוועדה".
24.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
ימי עיון,
השתלמויות ואירועים

סוגיות בדיני מעצרים מנקודת מבטו של השופט - יום עיון

הרצאה ושיח על סוגיות בדיני מעצרים עם כב’ השופט אמיר דהאן.
8.7.2014 לפרטים לחץ/י כאן

הרפורמה במיסוי דירות מגורים - יום עיון

הרצאה על הנושאים השונים וההשלכות הקשורות ברפורמה.
9.7.2014 לפרטים לחץ/י כאן

דיני בתים משותפים וזכויות בנייה - היבטי קניין, תכנון ובנייה ומיסוי - יום עיון

בתים משותפים, מס שבח, מע"מ ומס הכנסה על זכויות בנייה.
14.7.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
פעילות הלשכה

גיליון חדש של ביטאון אתיקה מקצועית - גיליון מספר 54

הגיליון החדש עוסק בנושאי ניגוד עניינים, חובת הנאמנות ללקוח, מגע עם צד מיוצג, חסיון, שימוש בתואר עו"ד, יחס לחבר למקצוע ועוד. עושרן של ההחלטות המפורסמות בבטאון, לצד דבר יו"ר הוועדה ודבר העורכת, מאפשרים לו לשמש כלי עזר לעורכי הדין בדרכם המקצועית.
29.6.2014 המשך קריאה

שכר מצווה: קהילה במאקרו וקהילה במיקרו

פנייה של עורכת דין מתנדבת לשכן שסרב לתקן נזקי רטיבות קשים, הביאה לתיקון הדירה ולשיפור מיידי באיכות חייה של משפחה שלמה. לצד פעילות מעשית בייצוג הנזקקים לסיוע, פועלת התוכנית להכשרה בנושא זכויות משפטיות במסגרת שירותי רווחה וקורסים קהילתיים.

29.6.2014 המשך קריאה
 
ימי עיון נוספים

העמדה לדין פלילי של עורכי דין וחקירת אישי ציבור - יום עיון

העמדה לדין פלילי של עורכי דין במסגרת מילוי תפקידם - האם לא הרחקנו לכת? * חקירת אישי ציבור: סיכול ממוקד או סיכול השחיתות.
10.7.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד לבוררות > הודעות ועדכונים

על המוסד לבוררות

המוסד לבוררות פועל להגברת המודעות ונכונות הציבור להשתמש בהליך הבוררות ובמטרה להביא לכך שהליכי הבוררות יתנהלו ביעילות, במהירות הראויה ותוך דגש על עשיית צדק. המוסד מארגן באופן שוטף ימי עיון מקצועיים, סדנאות פרקטיקה, כנס שנתי ועוד.
24.6.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד הארצי לגישור > קורסים, השתלמויות וימי עיון

קורס בסיסי בגישור

הקורס הבסיסי בגישור הינו קורס ראשוני, המעניק מיומנויות וכלים בסיסיים לניהול משא ומתן וגישור. הקורס נועד לחשוף משפטנים ועורכי הדין לתפיסת עולם שונה באשר לניהול וליישוב סכסוכים באמצעות הליך הגישור, שהינו ציר מרכזי בקשת ה- ADR (Appropriate Dispute Resolution). החשיפה לקשת ה- ADR נועדה לסייע להם להמליץ "בזמן אמת" על ההליך הראוי ליישוב הסכסוך הספציפי. בנוסף, הקורס נועד להקנות למשתתפיו מיומנויות וכלים בסיסיים, אשר יסייעו להם בעבודתם כעורכי דין מייצגים וכמגשרים.
28.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
עורך הדין - כתב עת

גיליון מספר 24 - יוני 2014

מתכנסים: בכירי עולם המשפט השתתפו בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין * אלפי משפטנים ובני משפחותיהם מילאו את העיר אילת לשבוע של דיונים מעשירים, מפגשים חברתיים ומופעים מקפיצים * אותות הוקרה חולקו בטקס מיוחד לעשרה אישי משפט בולטים * נוכחות בינלאומית מרשימה ומושב משותף עם הלשכה ההודית סיכום מיוחד של אירועי הכנס ה- 14 * ראיון נרחב ראשון עם השופטת בדימוס אילה פרוקצ’יה * המדורים הקבועים ועוד.
11.6.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא

יום שני  |  30.6.2014
 
להסרה מרשימת הדיוור באמצעות טופס עדכון פרטים אישיים במאגר הלשכה - לחצו כאן
או בפקס מס’: 03-5615476 או באמצעות דוא"ל ibar@israelbar.org.il
* פניות לכתובת הדוא"ל ממנה נשלחה ההודעה לא ייענו.
פניות ללשכה ו/או לצוות האתר ניתן לבצע באמצעות טופס תגובות והצעות שבאתר הלשכה. תודה
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון