חדשות הלשכה - אם אינך מצליח/ה לצפות בתוכן - לחץ כאן
דף לשכה בפייסבוק   |   עדכון פרטים אישיים
יום שלישי  |  24.6.2014
 

     
דבר
ראש הלשכה

 

הפעילות למען עורכות ועורכי הדין - לא נחים לרגע

 

לשכת עורכי הדין מנהלת בימים אלה מאבק בשורה של הצעות חוק הפוגעות בזכויותיהם של עורכי הדין והמתדיינים, ביניהן, הצעת חוק ביטוח לאומי (תיקון - הגבלת שכר בייצוג בפני המוסד), הצעת חוק איסור הלבנת הון (תיקון מספר 11) (נותני שירות עסקי), וחוק המכר (דירות) (תיקון מספר 7). במסגרת המאבק, עתרה הלשכה לבג"ץ נגד חוק המכר. הלשכה תמשיך להיאבק למען זכויותיהם של עורכות ועורכי הדין וציבור המתדיינים, ותדאג לשמור על כבוד המקצוע והשירות המשפטי הניתן על ידם לציבור הרחב.

22.6.2014 המשך קריאה
 
פייסבוק

 

 

22,300 חברות וחברים שיודעים מה קורה בלשכה

 

חבר/ה יקר/ה,

 

הלשכה מזמינה אותך להצטרף לדף הבית הרשמי שלה בפייסבוק - הקהילה החברתית הגדולה ביותר של עורכי/ות הדין בישראל. כל האירועים, התמונות והחוויות - עכשיו במקום אחד. זו ההזדמנות שלך להכיר את הפעילות החברתית והמקצועית של הלשכה ושל קהילת עורכי הדין ועורכות הדין. למשתתפי/ות הכנס השנתי - עלו מאות תמונות - כנסו ותייגו. כמו כן, הינך מוזמן להצטרף לדף הפייסבוק האישי של ראש הלשכה. אתם/ן מוזמנים/ות להצטרף, להגיב, להציע ולהיות בקשר רציף ועדכני.

 

22.6.2014 המשך קריאה
חדשות ועדכונים

הלשכה הגישה עתירה לבג"ץ נגד חוק המכר, לפיו יוגבל שכר טרחת עורך דין בעסקת רכישת דירה מקבלן

בעתירה מוסבר כי החוק אינו מידתי ואינו סביר, וכי התערבות המחוקק בחיי המסחר ובשכרם של בעלי מקצועות חופשיים תביא לפגיעה חמורה בחופש העיסוק. קביעת תעריף מקסימאלי לשכר הטרחה של עורכי הדין, הינה התערבות חריגה ביותר של המחוקק.
23.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

המאבק בהצעת חוק ביטוח לאומי המגבילה שכ"ט בייצוג מול המוסד לשמונה אחוזים

לשכת עורכי הדין תומכת בעקרון הבסיסי העומד מאחורי הצעת החוק – הצורך להגן על המבוטחים ולסייע להם לשמור על זכויותיהם. עם זאת, הנתונים מצביעים על כך שיישום הצעת החוק, כפי שהוגשה, יביא דווקא לפגיעה במבוטחים ובזכויותיהם, ובוודאי במבוטחים מעוטי האמצעים.
24.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

הוועדה להגנת המקצוע פנתה לרשם החברות בבקשה לפסול רישומה של חברה

על פי המופיע בדו"ח רשם החברות עולה כי הן שם החברה והן מטרת החברה נוגדים את חוק הלשכה, בשל כך שחברה בע"מ, שאינה חברת עו"ד, אינה יכולה ליתן שירותים משפטיים ללקוחותיה, אף לא על דרך תיווך בין הלקוחות לבין עורכי הדין.
24.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

ראש הלשכה בטקס הפרישה של כב’ השופטת ארבל: "מלחמותיה של השופטת ארבל לביצור שלטון החוק בישראל היו והינן גם המלחמות שלנו - ציבור עורכי הדין"

"אנחנו, ציבור עורכי הדין במדינת ישראל, מבקשים להודות היום לשופטת ארבל על עשר שנים של חיבוטים וייסורי נפש - שהניבו פסקי דין - שגם כאשר היו פסקים של רוב וגם כאשר היו פסקים של מיעוט השמיעו ברמה דעות ועמדות שחשוב היה להשמיען ואשר אין ספק שהשפיעו השפעה מבורכת על עולם המשפט הישראלי".
22.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
ימי עיון,
השתלמויות ואירועים

אשפוז כפוי - יום עיון

בסימן עשור לתיקון 5 משנת 2004 בחוק טיפול בחולי נפש, תשנ"א-1991 - זכות הייצוג.
26.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

תביעות בתיקי משפחה

הדרכה פרקטית והצגת דוגמאות.
27.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

הכשרה מקצועית בנושא "דיני הביטוח הלאומי" בתל אביב

למתנדבי תוכנית "שכר מצווה" הפעילים במרכזי הזכויות ובתיקי ייצוג בלבד. מצטרפים חדשים לתוכנית רשאים להירשם לתוכנית בכפוף לקבלת תיק ייצוג בתחום.
29.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
פעילות הלשכה

משולחנה של ועדת האתיקה הארצית: אין דין מקרקעין כדין כוס קפה

תופעת "קופיקס" זולגת גם לשוק עריכת הדין – אך לא הכל מותר, גם בפרסום. יו"ר ועדת האתיקה הארצית, עו"ד מיכאל טאוסיג, פנה אישית לעורכי הדין הרלבנטיים בדרישה שיפסיקו את הפרסומים, לפיהם מוצע ללקוחות מחיר קבוע של 5000 ₪ עבור טיפול משפטי בחוזה מכר דירה.

23.6.2014 המשך קריאה

חדשות פורום מיסים: למה באמת חשוב לשים לב בהצעת החוק להענקת מע"מ בשיעור 0%

על פי הערות הפורום, יש לתקן את ההצעה, כך שיש להפנות תשומת לב מרבית לקביעת מנגנון מהיר ויעיל למתן ההטבה על פי החוק ולהימנע ככל האפשר מיצירת מערכת בירוקרטית מסורבלת שתגביר את החיכוך בין האזרחים לבין הרשות ועלולה לסכל את מטרות החוק.

 

23.6.2014 המשך קריאה

תזכיר חוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה - נייר עמדה

ביום 5.6.14 המציא הפורום ליישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות, את עמדת הלשכה המקצועית לתזכיר החוק. הפורום מברך על המטרה שלשמה נועד התזכיר דהיינו ביטול מרוץ הסמכויות ומתן ההזדמנות לצדדים ליישב מחלוקותיהם בדרך של גישור, בטרם יוכרע הסכסוך על ידי ערכאה שיפוטית. עם זאת, הפורום סבור שמנגנון המהו"ת ששולב במסגרת החוק המוצע, אינו המנגנון הנכון להשגת המטרה.

23.6.2014 המשך קריאה

חדשות הפורום הפלילי: הוסרה חובת הדיווח "ההלשנה" מעורכי דין כלפי לקוחותיהם

השבוע התקיימה בוועדת חוקה, חוק ומשפט ישיבה סוערת ביחס להצעת חוק הלבנת הון (תיקון- נותני שירות עסקי). בכך הסתיימו להן שלוש שנות מאבק עיקש בסופן הצלחנו להסיר מסדר היום את אסון חובת הדיווח "ההלשנה" שהרשויות ביקשו להטיל על עורכי הדין ביחס ללקוחותיהם.
23.6.2014 המשך קריאה
 
ימי עיון נוספים

פרשת אקיוטק - יישום החקיקה הצרכנית בשוק הוירטואלי

יום עיון בנושא הצרכני-משפטי החם ביותר בתקופה האחרונה. בין התכנים שעל סדר היום, הרצאתו של ח"כ פרופ’ אבישי ברוורמן: המשק הישראלי בעשור הקרוב.
3.7.2014 המשך קריאה

סוגיות בדיני מעצרים מנקודת מבטו של השופט

הרצאה ושיח על סוגיות בדיני מעצרים עם כב’ השופט אמיר דהאן.
8.7.2014 המשך קריאה

דיני בתים משותפים וזכויות בנייה - היבטי קניין, תכנון ובנייה ומיסוי

בתים משותפים, מס שבח, מע"מ ומס הכנסה על זכויות בנייה.
14.7.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
עורך הדין - כתב עת

גיליון מספר 24 - יוני 2014

מתכנסים: בכירי עולם המשפט השתתפו בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין * אלפי משפטנים ובני משפחותיהם מילאו את העיר אילת לשבוע של דיונים מעשירים, מפגשים חברתיים ומופעים מקפיצים * אותות הוקרה חולקו בטקס מיוחד לעשרה אישי משפט בולטים * נוכחות בינלאומית מרשימה ומושב משותף עם הלשכה ההודית סיכום מיוחד של אירועי הכנס ה- 14 * ראיון נרחב ראשון עם השופטת בדימוס אילה פרוקצ’יה * המדורים הקבועים ועוד.
11.6.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
הודעות ועדכונים

תמונות מטקס הסמכת עורכי דין חדשים - יוני 2014

ברכות למוסמכים והמוסמכות החדשים/ות. תמונות מתוך מהלך הטקס המרכזי (כולל נאומים וחלוקת תעודות לבוגרים בעלי הציונים הגבוהים) וחלוקת תעודות במסגרת מחוזות הלשכה.
23.6.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
הכנס השנתי ה- 14 באילת

שידורים על פי הזמנה (VOD) באתר הלשכה של מושבים נבחרים

גם אם לא הייתם השנה בכנס השנתי ה- 14 באילת, תוכלו לצפות בכל עת, באתר הלשכה, ב- 16 מושבים ייחודיים ומרתקים, ביניהם המושב המקדים בנושא המלחמה בפשיעה, מושב הפתיחה החגיגי ודברי הפתיחה של שרת המשפטים, גב’ ציפי לבני, הנשיא אשר גרוניס, ראש הלשכה, דורון ברזילי ונשיא הכנס, זאכי כמאל וכן בראיון המלא עם שר האוצר יאיר לפיד.
25.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד לבוררות > הודעות ועדכונים

על המוסד לבוררות

המוסד לבוררות פועל להגברת המודעות ונכונות הציבור להשתמש בהליך הבוררות ובמטרה להביא לכך שהליכי הבוררות יתנהלו ביעילות, במהירות הראויה ותוך דגש על עשיית צדק. המוסד מארגן באופן שוטף ימי עיון מקצועיים, סדנאות פרקטיקה, כנס שנתי ועוד.
24.6.2014 המשך קריאה

בוררות - להשביח את האלטרנטיבה - מאמר

הפורום ליישוב סכסוכים בלשכת עורכי הדין אישר לאחרונה נוסח של טיוטת הצעת חוק שבמרכזה מתן זכות ערעור לבית משפט על פסק בוררות. הדרך המעשית ליישוב סכסוכים אפקטיבי מצויה ביישומם של הליכי בוררות וגישור המתאימים לקהל היעד
17.6.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד הארצי לגישור > קורסים, השתלמויות וימי עיון

קורס השלמה בגישור משפחה

חברי הלשכה ומתמחים, בוגרי קורס בסיסי בגישור (בעלי תעודה ממוסד מאושר), מוזמנים להירשם לקורס השלמה בגישור משפחתי המאושר על-ידי ועדת גדות.
29.5.2014 המשך קריאה

קורס בסיסי בגישור

הקורס הבסיסי בגישור הינו קורס ראשוני, המעניק מיומנויות וכלים בסיסיים לניהול משא ומתן וגישור. הקורס נועד לחשוף משפטנים ועורכי הדין לתפיסת עולם שונה באשר לניהול וליישוב סכסוכים באמצעות הליך הגישור, שהינו ציר מרכזי בקשת ה- ADR (Appropriate Dispute Resolution). החשיפה לקשת ה- ADR נועדה לסייע להם להמליץ "בזמן אמת" על ההליך הראוי ליישוב הסכסוך הספציפי. בנוסף, הקורס נועד להקנות למשתתפיו מיומנויות וכלים בסיסיים, אשר יסייעו להם בעבודתם כעורכי דין מייצגים וכמגשרים.
28.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא

יום שלישי  |  24.6.2014
 
להסרה מרשימת הדיוור באמצעות טופס עדכון פרטים אישיים במאגר הלשכה - לחצו כאן
או בפקס מס’: 03-5615476 או באמצעות דוא"ל ibar@israelbar.org.il
* פניות לכתובת הדוא"ל ממנה נשלחה ההודעה לא ייענו.
פניות ללשכה ו/או לצוות האתר ניתן לבצע באמצעות טופס תגובות והצעות שבאתר הלשכה. תודה
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון