חדשות הלשכה - אם אינך מצליח/ה לצפות בתוכן - לחץ כאן
דף לשכה בפייסבוק   |   עדכון פרטים אישיים
יום שני  |  16.6.2014
 

     
דבר
ראש הלשכה

 

מקדמים בברכה את המוסמכים החדשים וממשיכים בפעילות הענפה למענם

 

אלה הם ימים מלאי דאגה לשלומם של שלושת הנערים החטופים. לשכת עורכי הדין מייחלת לשובם הביתה למשפחותיהם, בריאים ושלמים במהרה. ליבנו עם המשפחות. טקס ההסמכה יתקיים כיום כמתוכנן בבנייני האומה בירושלים, ואני נרגש לפגוש את עורכות ועורכי הדין החדשים ואת יקיריהם, ולקבל אותם למשפחת המשפט בישראל.

 

16.6.2014 המשך קריאה
 
פייסבוק

 

 

21,800 חברות וחברים שיודעים מה קורה בלשכה 

 

חבר/ה יקר/ה,

 

הלשכה מזמינה אותך להצטרף לדף הבית הרשמי שלה בפייסבוק - הקהילה החברתית הגדולה ביותר של עורכי/ות הדין בישראל. כל האירועים, התמונות והחוויות - עכשיו במקום אחד. זו ההזדמנות שלך להכיר את הפעילות החברתית והמקצועית של הלשכה ושל קהילת עורכי הדין ועורכות הדין. למשתתפי/ות הכנס השנתי - עלו מאות תמונות - כנסו ותייגו. כמו כן, הינך מוזמן להצטרף לדף הפייסבוק האישי של ראש הלשכה. אתם/ן מוזמנים/ות להצטרף, להגיב, להציע ולהיות בקשר רציף ועדכני.

16.6.2014 המשך קריאה
חדשות ועדכונים

חודש מאי בשכר מצווה, במספרים: 1894 פניות לתוכנית, 417 הפניות לסיוע ממלכתי, 341 פגישות ייעוץ ראשוני, 54 תיקי ייצוג

בנסף לפעילויות הסיוע המשפטי השוטפות, קיימה התוכנית במהלך החודש פגישות, הדרכות רווחה, פעילות במרכזי זכויות ושיתופי פעולה שונים ברחבי הארץ.
16.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

חדש: "עורך הדין" - גיליון יוני

צמרת המשפט בכנס השנתי ה-14 - סיכום נרחב וצבעוני * ראיון עם השופטת בדימוס אילה פרוקצ’יה * פרויקט מיוחד לרגל פרישת השופטת עדנה ארבל * המדורים הקבועים ועוד
16.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

1,908 עורכי דין חדשים יצטרפו היום כחברים ללשכת עורכי הדין

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי: "מתוך דאגה לפרנסתם של עורכי הדין הצעירים ולשילובם במעגל העבודה, לשכת עורכי הדין מפעילה מספר פרויקטים ייחודים עבורם".
16.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

עו"ד שאלה - לשכת עורכי הדין מעניקה ייעוץ משפטי לציבור הרחב

במהלך חודש מאי התארחו יושבי ראש הפורומים של לשכת עורכי בתחומי המשפחה, הביטוח הלאומי, דיני העבודה והפלילים באולפן ynet, כדי להעניק לציבור הרחב ייעוץ משפטי בחינם. עורכי הדין ענו בין היתר על שאלות, כגון: מתי צריך לשלם דמי מזונות, איך מתמודדים עם ביטוח לאומי ומה הקשר בין הריון לדיני עבודה?
16.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
ימי עיון,
השתלמויות ואירועים

בניית תיק גירושין

הדרכה לבניית תיק הכולל רכיבי מזונות וחלוקת רכוש מ א’ ועד ת’.
20.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

תהליכים ויישום בביטול עיוות קנס מס הנישואים - יום עיון

ערב עיון המיועד לסקור את התהליכים המשפטיים והציבוריים שנעשו במשך יותר מ- 12 שנים, במטרה לתקן עיוות חישוב המש על זוגות נשואים העובדים בעסק משותף שבבעלותם.
23.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

אשפוז כפוי - יום עיון

בסימן עשור לתיקון 5 משנת 2004 בחוק טיפול בחולי נפש, תשנ"א-1991 - זכות הייצוג.
26.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
פעילות הלשכה

חדשות פורום יישוב סכסוכים: תזכיר תקנות לעניין רשימת מגשרים של בתי המשפט

ביום 6.4.14 המציא הפורום ליישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות, המונה עשרות חברים, את עמדת הלשכה המקצועית לתזכיר תקנות בית המשפט (רשימת מגשרים)התשע"ד- 2014 הכוללת התייחסות לחשיבות גיבוש רשימת המגשרים, סוגיית שכר טרחת המגשרים, אגרת רישום וחידוש, התייחסות לסייגים מלהכלל ברשימה, הרכב הועדה המייעצת ועוד. עוד בקש הפורום לקיים פגישה מקצועית עם משרד המשפטים לשם מציאת המוצא הראוי להתקנת התקנות שיהיה בידיהן לקיים איזונים ובלמים ראויים למען הציבור הרחב.
 
16.6.2014 המשך קריאה

חדשות הפורום הפלילי: סמכויות גוף הביקורת על מערך התביעות, תנאי עורכי הדין בוועדות השחרורים וחופשות אסירים

הפורום הפלילי הארצי לקח חלק בישיבה שהתקיימה השבוע בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת בנושא גוף הביקורת על מערך התביעות. הדגשנו כי קיים צורך שינתן מענה לעורכי הדין הפונים לגוף זה במסלול אחר מפניות אזרחים. בישיבה עם עם מנהלת ועדות השחרורים בשב"ס הבהרנו פעם נוספת שאנו דורשים שתנאי עבודת עורכי הדין בוועדות השחרורים יילקחו בחשבון בתוכנית העברת הוועדות להנהלת בתי המשפט לרבות, שירותים זמינים; כניסה עם מכשיר הטלפון הנייד ועוד.
 
16.6.2014 המשך קריאה

משולחנה של ועדת האתיקה הארצית: עורך הדין אינו אחראי לתוכן תצהיר שהוא מאשר

מה מידת האחריות של עורכי דין לתוכנם של תצהירים שהם מאשרים? פניית המחלקה הכלכלית של פרקליטות המדינה לוועדה באה מכיוון שנמצאו תצהירים של אזרחים שאושרו על ידי עורכי דין, ובהם יש דברי הכפשה נגד שופטים. הוועדה: אין חובה על עורך הדין להכיר את תוכן התצהיר ואין חובה על עורך הדין לוודא כי התצהיר הינו תצהיר אמת.
 
16.6.2014 המשך קריאה

הפורום הפלילי הארצי במבט עולמי - מבזקי חדשות מחו"ל - חודש מאי 2014

פיקוח אלקטרוני - עבריין מין עתר כנגד השימוש בצמיד האלקטרוני המהווה לטענתו הפרה של זכות אדם לפרטיות ולחיי משפחה * ראיות - תובע בוחן מחדש 57 מקרים הקשורים לאותו חוקר משטרה ששירת בתחנת סטטן איירלנד בניו יורק * בתי סוהר - מנהל בית סוהר נכשל בבדיקת סמים לאחר אכילת לחם עם זרעים של פרג מקנטינת הכלא.
16.6.2014 המשך קריאה

חדשות פורום בתי משפט: נוהל שינוי מועדי דיון של נשיא בית המשפט העליון ו"תובענה ללא תובע" בתחום התובענות הייצוגיות

הפורום העביר לוועד המרכזי נייר עמדה אשר קובע כי חוק יסוד השפיטה, חוק בתי המשפט (נוסח משולב), וכל חוק רלוונטי אחר, אינם מעניקים כל סמכות לנשיא בית המשפט העליון להוציא הוראות לשאר השופטים.

 

16.6.2014 המשך קריאה

חדש מהחברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין (ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין)

החברה חרטה על דגלה את ערכי המצוינות, האיכות והמקצועיות. ערכים אלה מנחים אותה בדרכה להענקת שירותים נלווים ייחודיים לעולם המשפט ומוצרי עזר לקהל עורכי הדין ולקהילה המשפטית ברמה גבוהה וללא פשרות.
 
16.6.2014 המשך קריאה
 
הכנס השנתי ה- 14 באילת

שידורים על פי הזמנה (VOD) באתר הלשכה של מושבים נבחרים

גם אם לא הייתם השנה בכנס השנתי ה- 14 באילת, תוכלו לצפות בכל עת, באתר הלשכה, ב- 16 מושבים ייחודיים ומרתקים, ביניהם המושב המקדים בנושא המלחמה בפשיעה, מושב הפתיחה החגיגי ודברי הפתיחה של שרת המשפטים, גב’ ציפי לבני, הנשיא אשר גרוניס, ראש הלשכה, דורון ברזילי ונשיא הכנס, זאכי כמאל וכן בראיון המלא עם שר האוצר יאיר לפיד.
25.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד הארצי לגישור > קורסים, השתלמויות וימי עיון

קורס השלמה בגישור משפחה

חברי הלשכה ומתמחים, בוגרי קורס בסיסי בגישור (בעלי תעודה ממוסד מאושר), מוזמנים להירשם לקורס השלמה בגישור משפחתי המאושר על-ידי ועדת גדות.
29.5.2014 המשך קריאה

קורס בסיסי בגישור

הקורס הבסיסי בגישור הינו קורס ראשוני, המעניק מיומנויות וכלים בסיסיים לניהול משא ומתן וגישור. הקורס נועד לחשוף משפטנים ועורכי הדין לתפיסת עולם שונה באשר לניהול וליישוב סכסוכים באמצעות הליך הגישור, שהינו ציר מרכזי בקשת ה- ADR (Appropriate Dispute Resolution). החשיפה לקשת ה- ADR נועדה לסייע להם להמליץ "בזמן אמת" על ההליך הראוי ליישוב הסכסוך הספציפי. בנוסף, הקורס נועד להקנות למשתתפיו מיומנויות וכלים בסיסיים, אשר יסייעו להם בעבודתם כעורכי דין מייצגים וכמגשרים.
28.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
הוצאה לפועל > פרסומי רשות האכיפה והגבייה

רשות האכיפה והגבייה משיקה שירות חדש: זימון תורים באמצעות מוקד השירות הטלפוני 35592*

החל מהיום, 15.6.14, לקוחות לשכת ההוצאה לפועל בירושלים – חייבים, זוכים ומייצגים - יוכלו להתקשר למוקד השירות הטלפוני של הרשות ולזמן תור לצורך קבלת שירות פרונטאלי בלשכה.
15.6.2014 המשך קריאה

מערכת אביבים - חיבור עורכי הדין למרשם האוכלוסין

בעקבות פנייה של לשכת עורכי הדין, פועלת רשות האכיפה והגבייה מול משרד המשפטים למציאת פתרון שיאפשר המשך חיבורם של עורכי הדין למערכת מרשם האוכלוסין.
15.6.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא

יום שני  |  16.6.2014
 
להסרה מרשימת הדיוור באמצעות טופס עדכון פרטים אישיים במאגר הלשכה - לחצו כאן
או בפקס מס’: 03-5615476 או באמצעות דוא"ל ibar@israelbar.org.il
* פניות לכתובת הדוא"ל ממנה נשלחה ההודעה לא ייענו.
פניות ללשכה ו/או לצוות האתר ניתן לבצע באמצעות טופס תגובות והצעות שבאתר הלשכה. תודה
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון