חדשות הלשכה - אם אינך מצליח/ה לצפות בתוכן - לחץ כאן
דף לשכה בפייסבוק   |   עדכון פרטים אישיים
יום שני  |  26.5.2014
 

     
דבר
ראש הלשכה

 

נאום ראש הלשכה במושב הפתיחה של הכנס השנתי ה- 14 של לשכת עורכי הדין 

 

בהתייחסו לצורך ברפורמה במבנה הלשכה, אמר ראש הלשכה: "המאבק לשינוי הלשכה הוא לא פחות מכך גם מאבק שמטרתו להוביל את לשכת עורכי הדין לתפקידה המרכזי בחיים הציבוריים של המדינה, לגילוי מעורבות במה שקורה בחברה הישראלית והשפעה על החברה... יותר מדי דברים קורים שם בחוץ, בעולם האמיתי, רחוק מן החדרים האחוריים של הלישכה, והם דורשים את התייחסותנו - מכדי שנוכל להרשות לעצמנו את המשך המצב בלשכה.

אני שמח לבשר, כי גם בעניין זה, שרת המשפטים מבינה ורואה את החשיבות בשינוי מהותי בהסדרת ההתמחות וההסמכה של ציבור עורכי הדין לעתיד. גם עניין זה, כפי שסיכמתי  עימה, יטופל במהלך החודשים הקרובים, ופרק שהטריד את כולנו למעלה מעשור יגיע לסיומו.

26.5.2014 המשך קריאה
 
פייסבוק

 

 

21,383 אנשים שאוהבים את לשכת עורכי הדין - לא טועים

 

חבר/ה יקר/ה,

הלשכה מזמינה אותך להצטרף לדף הבית הרשמי שלה בפייסבוק - הקהילה החברתית הגדולה ביותר של עורכי/ות הדין בישראל. כל האירועים, התמונות והחוויות - עכשיו במקום אחד. זו ההזדמנות שלך להכיר את הפעילות החברתית והמקצועית של הלשכה ושל קהילת עורכי הדין ועורכות הדין. כמו כן, הינך מוזמן להצטרף לדף הפייסבוק האישי של ראש הלשכה. אתם/ן מוזמנים/ות להצטרף, להגיב, להציע ולהיות בקשר רציף ועדכני.

22.5.2014 המשך קריאה
חדשות ועדכונים

ראש הלשכה: בחודשים הקרובים ישונה מבנה הלשכה ומבנה בחינות ההסמכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין על שינוי מבנה הלשכה והסדרת ההתמחות וההסמכה: "שרת המשפטים מבינה ורואה את החשיבות בשינוי מבנה הלשכה שהוא בגדר הכרח שאין לדחות אותו – המשפיע באופן ישיר על יכולת הלשכה לפעול, וכן שינוי מהותי בהסדרת ההתמחות וההסמכה של ציבור עורכי הדין לעתיד. עניינים אלה, כפי שסיכמתי עימה, יטופלו במהלך החודשים הקרובים, ופרק שהטריד את כולנו למעלה מעשור יגיע לסיומו"
26.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

שרת המשפטים: "על לשכת עורכי הדין להיות עוד אבן בחומה המגנה על מדינת ישראל"

בנאום שנשאה במושב הפתיחה של הכנס השנתי ה- 14, אמרה השרה בעניין מבנה לשכת עורכי הדין כי: "במקום לעשות שינויים קוסמטיים בחוק הקיים, הצעתי לכתוב מחדש את חוק הלשכה ולהגדיר את תפקיד הלשכה מחדש. שמעתי את חברי ועדת פרוקציה ואת ראש הלשכה ומה ששכנע אותי שראוי שהדבר יהיה בחקיקה, זו העובדה כי עורכי דין זה לא עוד מקצוע ולשכת עורכי הדין היא לא עוד איגוד מקצועי. תפקידה להיות עוד אבן בחומה המגנה על מדינת ישראל"
26.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

שחיתות, אלימות והגברת היעילות בטיפול בתיקי הפרקליטות במרכז דבריו של פרקליט המדינה

על תופעת השחיתות: רק ביום שבו מי שהורשע בעבירות אלה יסבול מגינוי חברתי כללי ולא מיחס "סלחני", "מתחשב", "מבין" וכדומה, נדע כי יש סיכוי ממשי להדברת התופעה. על האלימות: יש לצערי, במקומות מסוימים, פגיעה בתחושת הביטחון הבסיסית של הציבור הרחב. על היעילות: חובתנו היא לעשות ככל יכולתנו במשאבים הקיימים לייעל את השירות הניתן לאזרחים ולטפל בתיקים במהירות המירבית.
26.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

ראש הלשכה: אפס סובלנות נגד פגיעה בשופטים ואנשי חוק, באשר הם

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, על ניסיון הפגיעה בשופט בישראל: "אני קורא למפכ"ל המשטרה להפעיל את כל האמצעים למציאת האשמים. חייב לעבור מסר חד וחלק של אפס סובלנות נגד פגיעה בשופטים ואנשי חוק, באשר הם".
21.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
ימי עיון,
השתלמויות ואירועים

"מאה שנות דיבור עברי - לתחיית הלשון העברית אין תקדים בעולם!" - הרצאה

הרצאתו של פרופ’ שמעון שרביט, ראש רקטור המכללה האקדמית אשקלון וחבר האקדמיה ללשון העברית, במסגרת "הקתדרה בשישי". עוד במפגש - שאלות ותשובות.
30.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

ביטול הסכמי ממון - מגמה או טרנד חולף? - ערב עיון

לזכרה של כב’ סגנית הנשיאה בבית המשפט לענייני משפחה מחוז ת"א, השופטת בדימוס טובה סיון ז"ל.
2.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן

חקירת העדים בבית המשפט - יום עיון

הרצאתו של כבוד השופט גלעד נויטל, בית המשפט המחוזי תל אביב.
10.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
פעילות הלשכה

פרשת אקיוטק: ועדת האתיקה נכנסת לעובי הקורה

בוועדות האתיקה של לשכת עורכי הדין נתקבלו עשרות תלונות נגד עורכי הדין המייצגים את החברים והנוקטים בשמה בהליכי הגבייה, כאשר הטענה היא שעורכי הדין הללו לא בדקו כראוי את עצם קיומו של החוב בטרם החלו בנקיטת ההליכים. נוכח ריבוי התלונות, אשר כולן דומות במהותן, החליט יו"ר ועדת האתיקה הארצית, עו"ד מיכאל טאוסיג, לרכז את הטיפול בכל התלונות תחת שרביטה של ועדת האתיקה הארצית, וזאת על מנת להבטיח טיפול אחיד ויעיל בהן.
22.5.2014 המשך קריאה

בוררות בינלאומית - העתיד כבר כאן

עו"ד Nadia Darwazeh מפריז התארחה בישיבה חגיגית של הפורום ליישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות של הלשכה שהתקיימה ביום 21.5.14 והרצתה על בוררות בינ"ל ובכלל זאת על הכללים בבחירת פורום נאות לקיום הבוררות. יו"ר הפורום, עו"ד רונן סטי סיכם: "ההרצאה המקצועית, אשר ניתנה ברמה הגבוהה ביותר וכן הצגת פעילות ה – JAC מעוררים השראה בדבר עוצמתה של הבוררות האפשרית בישראל כהליך חלופי ליישוב סכסוכים מוצלח, לצד ההתדיינות בבתי המשפט.

 

22.5.2014 המשך קריאה

מתנדבים בדרום, פותחים תחנה חדשה בתל אביב וראיון ברדיו "קול ברמה" בירושלים

התוכנית פועלת באופן שוטף להגדיל את היקף פעילותה. השבוע נפגשה רכזת התוכנית במחוז הדרום עם קבוצת מתנדבים בבית המשפט בקריית גת והעבירה להם הדרכה בנושא כללי הייצוג של שכר מצווה, על מנת שאלו יוכלו להפנות פונים פוטנציאלים לתוכנית במקרה הצורך.

בתל אביב התגייסו כ- 30 עו"ד חדשים בעקבות "קול קורא" שהופץ לקראת פתיחתה של תחנה חדשה אשר תפעל במסגרת שיתוף פעולה חדש עם עמותת "אחותי".

ראיון רדיופוני בו השתתפה רכזת התוכנית בירושלים ניתן להאזנה באתר תחנת "קול ברמה".
22.5.2014 המשך קריאה

"על בעל, אשה והבלש שביניהם" - משולחנו של המוסד הארצי לגישור

 במסגרת הגישורים שנערכו השבוע בתכנית הפרקטיקום בגישור, הסתיים סכסוך סבוך במיוחד בין חוקר פרטי שתבע שכר טרחה בגין מעקבים שביצע עבור הנתבע. מהות המחלוקת: האם האישור שנתן הנתבע לביצוע המשך מעקב היה רק עד לסכום הראשוני ששולם, כפי שטען הנתבע, או שהאישור שניתן להמשך המעקב היה כללי, ללא תלות בשעות שנותרו.
22.5.2014 המשך קריאה
 
הודעות ועדכונים

עורכי דין המייצגים נושים בהליך פשיטת רגל או בהליך פירוק חברה נדרשים להגיש תביעות חוב לכונס הרשמי באמצעות המערכת המקוונת בלבד

במסגרת שיפור השירות לאזרח פיתח הכונס הרשמי טופס מקוון ייחודי המיועד להגשת תביעת חוב בתיקי פשיטת רגל ובתיקי פירוק חברה.
26.5.2014 המשך קריאה

שינויים בעבודת רשות התאגידים עקב השתלמות רשות התאגידים - רשם המשכונות

ההשתלמות השנתית של עובדי רשות התאגידים תתקיים בימים ג’ – ה’ בין התאריכים: 27-29/5/2014. באותם ימים תתאפשר הפקדת בקשות לטיפול בתיבות ההפקדה.
20.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד לבוררות > הודעות ועדכונים

דבר יושב ראש המוסד לבוררות

הליכי בוררות הינם פתרון מעשי להתמשכות ההליכים בבית המשפט. אולם בפועל כמות ההליכים המופנית לבוררות מדי שנה זעומה (כ־ 0.5% מכלל התיקים). המוסד לבוררות פועל להגברת המודעות ונכונות הציבור להשתמש בהליך הבוררות ובמטרה להביא לכך שהליכי הבוררות יתנהלו ביעילות, במהירות הראויה ותוך דגש על עשיית צדק. המוסד מארגן באופן שוטף ימי עיון מקצועיים, סדנאות פרקטיקה, כנס שנתי ועוד.
22.5.2014 המשך קריאה

הנמקת פסק בורר - מאמר

סף חובת הנימוק הנדרש מבוררים כיום נמוך מדי. בהתחשב בתיקון מס’ 2 לחוק הבוררות אשר הפך את נימוק פסק הבוררות לחובה, אלא אם כן הצדדים פטרו בכתב את הבורר מכך, מתחייבת בחינה מחודשת של ההלכה בסוגייה זו והעמדת סף ראוי, לפחות זה הנדרש משופטים בעת נימוק פסקי דינם.
22.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד הארצי לגישור > קורסים, השתלמויות וימי עיון

קורס בסיסי בגישור

הקורס הבסיסי בגישור הינו קורס ראשוני, המעניק מיומנויות וכלים בסיסיים לניהול משא ומתן וגישור. הקורס נועד לחשוף משפטנים ועורכי הדין לתפיסת עולם שונה באשר לניהול וליישוב סכסוכים באמצעות הליך הגישור, שהינו ציר מרכזי בקשת ה- ADR (Appropriate Dispute Resolution). החשיפה לקשת ה- ADR נועדה לסייע להם להמליץ "בזמן אמת" על ההליך הראוי ליישוב הסכסוך הספציפי. בנוסף, הקורס נועד להקנות למשתתפיו מיומנויות וכלים בסיסיים, אשר יסייעו להם בעבודתם כעורכי דין מייצגים וכמגשרים.
14.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא

יום שני  |  26.5.2014
 
להסרה מרשימת הדיוור באמצעות טופס עדכון פרטים אישיים במאגר הלשכה - לחצו כאן
או בפקס מס’: 03-5615476 או באמצעות דוא"ל ibar@israelbar.org.il
* פניות לכתובת הדוא"ל ממנה נשלחה ההודעה לא ייענו.
פניות ללשכה ו/או לצוות האתר ניתן לבצע באמצעות טופס תגובות והצעות שבאתר הלשכה. תודה
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון