חדשות הלשכה - אם אינך מצליח/ה לצפות בתוכן - לחץ כאן
דף לשכה בפייסבוק   |   עדכון פרטים אישיים
יום שני  |  19.5.2014
 

     
דבר
ראש הלשכה

 

עלון מקוון חדש ופעילות הלשכה על קצה המזלג 

 

כחלק ממערך כולל של ייעול הלשכה והנגשתה לציבור עורכות ועורכי הדין, אני שמח על השקתו של העלון החדש של הלשכה "חדשות הלשכה". בהזדמנות זו, אני מבקש להודות לראשי הפורומים והוועדות בלשכה שעושים את עבודתם בהתנדבות ותורמים מזמנם וממרצם, וכן לכל עובדות ועובדי הלשכה, הפועלים לטובת קידום ושיפור מעמד מקצוע עריכת הדין ולטובת הציבור הרחב. אני מזמין אתכם להצטרף לפעילות של הפורומים ושל ועדות הלשכה, להשפיע בזירות השונות ולקדם יוזמות ושינויים, כל אחד ואחת מכם, בהתאם לתחום עיסוקו.   

18.5.2014 המשך קריאה
 
פייסבוק

 

21,328 אנשים שאוהבים את לשכת עורכי הדין - לא טועים

 

חבר/ה יקר/ה,

 

הלשכה מזמינה אותך להצטרף לדף הבית הרשמי שלה בפייסבוק - הקהילה החברתית הגדולה ביותר של עורכי/ות הדין בישראל. כל האירועים, התמונות והחוויות - עכשיו במקום אחד. זו ההזדמנות שלך להכיר את הפעילות החברתית והמקצועית של הלשכה ושל קהילת עורכי הדין ועורכות הדין. כמו כן, הינך מוזמן להצטרף לדף הפייסבוק האישי של ראש הלשכה. אתם/ן מוזמנים/ות להצטרף, להגיב, להציע ולהיות בקשר רציף ועדכני.

 

18.5.2014 המשך קריאה
חדשות ועדכונים

דבר מנכ"ל הלשכה - עלון לשכה חדש - "חדשות הלשכה"

אני שמח להציג בפניכם את העלון החדש של הלשכה "חדשות הלשכה", הכולל בתוכו ריכוז עדכני של פעילויות הלשכה. מטרת העלון הינה לחשוף אתכם מדי שבוע לפעילות השוטפת של הלשכה ברמה הציבורית, המשפטית והחקיקתית. עלון זה יציג בפניכם את עשייתה הרבה של הלשכה, יוזמותיה, מאמציה והשינויים שהצליחה להוביל למען חבריה.
18.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

ראש הלשכה הורה לקדם מתן סיוע משפטי לניצולי שואה מיעוטי אמצעים אשר נפתחו נגדם הליכי הוצאה לפועל

תוכנית שכר מצווה תתגייס למען ניצולי השואה ותיתן קדימות לטיפול בתיקי הניצולים אשר נפלו קורבן לארגונים השונים שפתחו נגדם בהליכי הוצאה לפועל.
15.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

73% מהנבחנים שניגשו לבחינת ההתמחות בכתב של לשכת עורכי הדין עברו את הבחינה

ביום 1.5.14 נערכה בתל אביב בחינת ההתמחות בכתב של לשכת עורכי הדין. לבחינה ניגשו 2720 מתמחים ומתמחות. 73% מכלל הנבחנים שניגשו לבחינת ההתמחות עברו את הבחינה. על פי הנתונים, אחוז העוברים הגבוה ביותר הוא מקרב בוגרי אוניברסיטת תל אביב ומכללת ספיר עם 98% ואוניברסיטת בר-אילן ואוניברסיטת חיפה עם 97%. הציון הממוצע הגבוה ביותר, 80.5, הוא מקרב בוגרי אוניברסיטת תל אביב.
12.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

המועצה הארצית של הלשכה אישרה את הכללים המחייבים את הלשכה להעניק סיוע משפטי לנזקקים

אחרי חמש שנות דיונים, אישרה אתמול המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין את הכללים המסדירים את חובת הלשכה למתן סיוע משפטי לנזקקים. עד האישור, הסיוע לנזקקים הוגדר כזכות ולא כחובה.
12.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
ימי עיון,
השתלמויות ואירועים

מו"מ, משחק המלכים, סיפורי התנ"ך ומה שביניהם - יום עיון

בהרצאה זו נשוחח על הטקטיקה והאטרטגיה שעומדת מאחורי מודל המו"מ, הדניון שלו למשחק השחמט ומה מלמדין אותנו סיפורי התנ"ך על מו"מ. האירוע נגיש לכלל עורכי הדין, צעירים וותיקים כאחד.
23.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

"מאה שנות דיבור עברי - לתחיית הלשון העברית אין תקדים בעולם!" - הרצאה

הרצאתו של פרופ’ שמעון שרביט, ראש רקטור המכללה האקדמית אשקלון וחבר האקדמיה ללשון העברית, במסגרת "הקתדרה בשישי". עוד במפגש - שאלות ותשובות.
30.5.2014 לפרטים לחץ/י כאן

חקירת העדים בבית המשפט - יום עיון

הרצאתו של כבוד השופט גלעד נויטל, בית המשפט המחוזי תל אביב.
10.6.2014 לפרטים לחץ/י כאן
לדף המדור המלא
 
פעילות הלשכה

"לעולם בעקבות השמש" – משולחנו של המוסד הארצי לגישור

בהסדר גישור שנחתם השבוע הסתיים ריב שכנים מאתגר במיוחד שלא רק פתר את המחלוקת הספציפית שעלתה מכתב התביעה, אלא עצם ניהול השיח בין הצדדים במסגרת הגישור פתח ערוץ תקשורת שיסייע לצדדים לפתור מחלוקות בעתיד, במידה שיהיו.

18.5.2014 המשך קריאה

תוכנית "שכר מצווה" - ברגעי המצוקה הקשים ביותר

חייב בפשיטת רגל לא יכול היה לצאת מהארץ, גם לא להלוויית אביו. תוכנית שכר מצווה נרתמה לעזרתו ובכוחות משולבים סייעה לו לחלוק כבוד אחרון ולהיפרד כראוי. בסיוע התוכנית קבלו אם ובתה שחוותה אונס מצד תלמידיה של האם, קצבת נכות מהביטוח הלאומי.

19.5.2014 המשך קריאה

הנושאים החמים שעל סדר יומה של ועדת האתיקה החדשה

ועדת האתיקה הארצית חדשה בראשותו של עו"ד מיכאל טאוסיג החלה לאחרונה את פעילותה. מבין הנושאים שהיו על שולחנה של הוועדה בישיבותיה הראשונות ניתן למנות מגע עורך דין עם אורגן של גוף ציבורי מיוצג, שימוש בתואר עו"ד כאשר עורך הדין ממלא תפקיד שאינו משפטי, מדי משפט, הקלטה, התבטאויות עורכי הדין וכמובן ניגודי עניינים. ההחלטות יפורסמו בגיליון הקרוב של ביטאון "אתיקה מקצועית".

19.5.2014 המשך קריאה

לשכת עורכי הדין בישראל ולשכת עורכי הדין הפדראלית הגרמנית מהדקות את הקשרים

במסגרת יישום אמנת הידידות שנכרתה לפני כעשר שנים בין הלשכות, לשכת עורכי הדין בישראל התארחה בחודש פברואר בכנס השנתי האירופי של מנהיגי הלשכות. בתחילת אפריל אירחו הלשכה וקונסול גרמניה בישראל את יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט של מדינת נורדריין ווסטפליה, ד"ר רוברט אורט ואת 25 חברי הוועדה על גג הלשכה. כמו כן, לרגל יום השואה הגיעה לארץ משלחת של חברי ועדים מעשרה מחוזות של לשכת עורכי הדין בגרמניה לרגל יום השואה.
19.5.2014 המשך קריאה

הפורום הפלילי הארצי "שומר" על בתי הסוהר

במכתב דחוף לח"כ מירי רגב, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ישראל ציין הפורום כי הוא רואה בדאגה ובחומרה רבה הן את העובדה שבמשך למעלה משלושים השנה מאז תמ"א 24 אושרה לא פעל שירות בתי הסוהר ליישומה וכי כעת אף הוחלט כי הוא פטור מיישומה.
19.5.2014 המשך קריאה

פורום בתי המשפט מתנגד לנוהל דחיית דיונים של הנשיא גרוניס

הפורום קיים ישיבה דחופה בנוגע לנוהל שינוי מועדי דיון שנכנס לתוקף ביום 18.5.14. חברי הפורום סברו, כי הוראות הנוהל פוגעות באיזון הראוי שבין יעילות הדיון המשפטי לבין ניהול הליך המתחשב בצרכי המתדיינים ובאי כוחם.
19.5.2014 המשך קריאה
 
הודעות ועדכונים

הודעה בדבר נוהל הגשת בקשות לשינוי מועד דיון

החל מיום 18.5.14 ייכנס לתוקפו נוהל נשיא בית המשפט העליון, כבוד השופט אשר גרוניס בנושא "הגשת בקשות לשינוי מועדי דיון". בהתאם לנוהל, החל ממועד זה יוגשו בקשות לשינוי מועד דיון אך ורק על גבי הטופס הייעודי המצורף לנוהל.
12.5.2014 המשך קריאה

הזמנה לציבור להציע מועמדים/ות לפרס לשכת עורכי הדין לשנת המשפט תשע"ד

לשכת עורכי הדין הכריזה על הענקת פרס שנתי בסך 10,000 ₪ או בשווה ערך לאדם או לחבר בני אדם בגין פעילות מיוחדת וראויה לציון בתחומים המפורטים.
12.5.2014 המשך קריאה

תיקון בתקנות מס שבח מקרקעין (סדרי הדין בפני ועדות ערר)

ועדת ערר מיסוי מקרקעין במחוז מרכז תוסמך לדון בעררים על החלטות מנהל מיסוי מקרקעין מרכז שמשרדיו ממוקמים בתל-אביב.
8.4.2014 המשך קריאה

טופס מקוון להגשת בקשה לצו ירושה

כחלק מהמאמצים לשיפור השרות לאזרח במכלול הרשם לענייני ירושה אנו שמחים לחנוך את הטופס המקוון להגשת בקשה למתן צו ירושה.
11.3.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד לבוררות > הודעות ועדכונים

המוסד לבוררות: הפתרון לפתרון הסכסוכים

המוסד, חרט על דגלו לקדם את מוסד הבוררות ככלל והמוסד לבוררות של לשכת עורכי הדין בפרט. בין היתר, הוצבו תנאי הצטרפות לערכאה ראשונה ולערכאת ערעור, הבוררים סווגו לפי תחום התמחותם, אנו עורכים ימי עיון בנושאים מגוונים לבוררים ואנו מפיצים עדכוני פסיקה ומאמרים באופן שוטף.
18.5.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
המוסד הארצי לגישור > קורסים, השתלמויות וימי עיון

קורס בסיסי בגישור

הקורס הבסיסי בגישור הינו קורס ראשוני, המעניק מיומנויות וכלים בסיסיים לניהול משא ומתן וגישור. הקורס נועד לחשוף משפטנים ועורכי הדין לתפיסת עולם שונה באשר לניהול וליישוב סכסוכים באמצעות הליך הגישור, שהינו ציר מרכזי בקשת ה- ADR (Appropriate Dispute Resolution). החשיפה לקשת ה- ADR נועדה לסייע להם להמליץ "בזמן אמת" על ההליך הראוי ליישוב הסכסוך הספציפי. בנוסף, הקורס נועד להקנות למשתתפיו מיומנויות וכלים בסיסיים, אשר יסייעו להם בעבודתם כעורכי דין מייצגים וכמגשרים.
14.5.2014 המשך קריאה

קורס השלמה בגישור משפחה

חברי הלשכה ומתמחים, בוגרי קורס בסיסי בגישור (בעלי תעודה ממוסד מאושר), מוזמנים להירשם לקורס השלמה בגישור משפחתי המאושר על-ידי ועדת גדות.
10.4.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא
 
עורך הדין - כתב עת

גיליון מספר 23 - אפריל 2014

שנת המשפט: ראיון עם שרת המשפטים ציפי לבני במלאת שנה לכהונתה * הכנס השנתי ה- 14, 25-29 במאי 2014 * אליהו מצא: יהודית ודמוקרטית? לא בטוח * יצחק זמיר: בדרך לחוק סדרי המינהל * המדורים הקבועים ועוד.
6.4.2014 המשך קריאה

חדשות הלשכה - גיליון מס’ 107 - אפריל 2014

צדק, משפט ומישרים - עורכי הדין בחרו: זאת הסיסמה שתלווה מעתה את לשכת עורכי הדין * מהדורה מיוחדת לסיכום פעילות הלשכה * הפורומים * הוועדות * ההישגים.
6.4.2014 המשך קריאה
לדף המדור המלא

יום שני  |  19.5.2014
 
להסרה מרשימת הדיוור באמצעות טופס עדכון פרטים אישיים במאגר הלשכה - לחצו כאן
או בפקס מס’: 03-5615476 או באמצעות דוא"ל ibar@israelbar.org.il
* פניות לכתובת הדוא"ל ממנה נשלחה ההודעה לא ייענו.
פניות ללשכה ו/או לצוות האתר ניתן לבצע באמצעות טופס תגובות והצעות שבאתר הלשכה. תודה
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון